Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe światła A4 b5 - wypalone soczewki


Tommy Cz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu słabo świecą mi przednie swiatła w A4 b5 po liftingu.

Temat rozumiem jest już znany na forum.

Próbowałem już wymiany zarówek, zmiany na xenony z żarnikami oraz polerki lamp.

Nic nie poskutkowało.

Domyślam się, że lepiej jest zregenerować lampy niz kupić nowe "chińskie".

Jeśli ktoś ma namiar na osoby/ warsztat, który zajmuję się taką regeneracją - proszę o namiary.

Najlepiej oklicmiejscowosci Łuków, Siedlce, Lublin, Warszawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem przeszczep odbłysników uzywanych z b6 z rozbitka - zrobiłem na włąsna rękę i bez rozklejania lamp. Wcześniej jedna świeciła jak swieczka druga trochę lepiej.

Teraz mocne swiatło, idealna linia swiecenia.- warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdecydujesz się na regenerację to polecam tego Pana:

http://regeneracja-hc.com/kontakt/

Mój kumpel robił u niego lampy do Passata B5 '01 i jest mega zadowolony. Jak mi przyjdzie robić w swojej A4 to też wysyłam do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, przesiadłem się z przedlifta ze zwykłymi światłami które świeciły przezajebiście na polifta z soczewami. O ile długie są ok, to mijania dla mnie jest tragedia... wyciągnąłem soczewki i wyczyściłem je, były trochę matowe, ale nie jakoś tragicznie no i według mnie zabieg ten wiele nie dał. Zastanawiam się nad tymi odbłyśnikami w które wkłada się żarówkę. W moim przypadku nie są idealne - jest trochę pofałdowania tego chromu, ale nie ma tragedii. Zastanawiam się czy taka mała różnica może wpływać w znaczący sposób na świecenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ;) ja u magików co angole rozbierają wziąłem za 50zł lampy z A4 B6 z odbłysnikami w super stanie (soczewka jest taka sama jeśli chodzi o wymiar). Przeszczepiłem to do swoich poliftowych lamp i jest dużo lepiej. Jakby tam jeszcze jakiś xenon zapodać to już wogóle by było :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz dokladniej opisac jak je wyjac ? Bo z tego co slyszalem to rozklejanie albo ciecie jedynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrecasz odblysnik od soczewki potem zdejmujesz 4 metalowe zabezpieczenia i wyjmujesz odbłysnik wychodzi trochę na sile ale da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam zeby sie jeszczy upewnic. Bo mam ksenony w swoim ajm i nie umie znalesc nigdzie odblysnikow do tego. I jakie inne podejda do tego jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo oddajesz do regeneracji odbłyśniki, albo inwestujesz trochę gotówki i czasu na montaż soczewek bixenonowych, ja bez wątpienia wybrałbym drugą opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję porady. Otóż na przeglądzie diagnosta stwierdził że mam wypaloną soczewkę w lampie. Jakie będzie najlepsze rozwiązanie kupić lampę używaną czy nową? Przeglądałem internet i nigdzie nie znalazłem samej soczewki. Jest to oczywiście zwykła soczewka, żarówka H7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam 2 soczewki w bdb stanie , zostały mi po łapach w których połamałem zaczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja soczewki.

Można wiedzieć jakie są koszty takiej regeneracji?

Około 100zł od soczewki i soczewka jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja soczewki.

Można wiedzieć jakie są koszty takiej regeneracji?

Około 100zł od soczewki i soczewka jak nowa.

Podziękował za informacje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...