Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak długo powinno trzymać na ssaniu


Koucz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam pytanie z natury nie dających mi spokoju, mianowicie- jak długo silniki w Waszych autach pracują na ssaniu zaraz po odpaleniu z rana (ASN)? Ponieważ zauważam że nie ważne czy jest to zima, lato czy jesień, na ssaniu mniej więcej trzyma +/- 2 minuty. Czy takie zachowanie jest normalne w przypadku tego silnika?

Z góry dziękuję za wszelkie info. :)

Edytowane przez Koucz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo bez względu na porę roku może nie 2 min,ale minutę napewno.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam 3.0 ale moim zdaniem im cieplej tym krócej na ssaniu powinno być jeśli jest automatyczne. U mnie np w lecie nieraz 30 sekund a bardzo ciepła noc to i krócej a teraz chłodna jesięń/zima to ok 2-3 minut :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym poznać rzekomy tryb ssania? Jeśli się nie mylę to ECU dostosowuje skład mieszanki w zależności od temperatury płynu chłodzącego... tj. nawet do 80st.C może pracować w trybie wzbogaconej mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też po odpaleniu rano już pomijając szczegóły że szarpie silnikiem jak jastrzębia w locie;/ to są wyższe obroty nawet już jak szarpać przestanie to jeszcze chwilę jest ok 1200 obrotów i później spada do 760

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki możecie mi powiedziec gdzie w silniku ASN znajduje się czujnik temperatury ten odpowiedzialny za załączanie ssania? U mine od jakiegoś czasu ssanie nie działa i auto nie chce odpalić na zimnym,dopiero jak kręce z gazem w podłodze to odpali,ale ssanie się nie włącza i obroty są ok 800-900obr/min. Będę wdzięczny za jakies namiary na ten czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba żaden z nich znaczy się te dwa centralne co widać to od położenia wałków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden ale podwójny , o ile dobrze pamiętam jeden wskaźnik drugi komputer,

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...