Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pierścionek dla osoby uczulonej


Deko

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, szukam pierścionka dla dziewczyny, która uczulona jest najprawdopodobniej na złoto a dokładniej na nikiel, który stosowany jest w jubilerstwie.

Gdzieś wyczytałem, że metale takie jak czyste złoto, platyna, srebro i tytan nie uczulają. Teoretycznie materiał wybrany, ale ...

- tytan odpada ponieważ strasznie mi się nie podoba (myślę, że dziewczynie również nie przypadnie do gustu)

- srebro hmmm.... zbyt pospolite nie będzie efektu "wow"

- platyna, patrząc po sklepach takich jak np Apart zabija cenowo od 5.000 tys w górę np: http://www.apart.pl/pl/szukaj,bizuteria,q

- czyste złoto ok, ale tylko wysokie próby nie uczulają bez dodatku niklu.... Na stronie Aprtu nie mogę nic znaleźć

Moje pytanie, czy ktoś miał może podobny problem i zna jakieś rozwiązanie w tym temacie lub może polecić

dobrego jubilera, który wykona pierścionek na wzór bez dodatku niklu, tak żeby był on w 100% produktem nie

wywołującym uczulenie ... Może też jest jakiś jubiler na forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zapytać znajomego jubilera i udostępnić na PW numer telefonu.

Chętnie, ale bez żadnych zobowiązań. Wzory, które wpadły mi w oko:

http://www.apart.pl/pl/szukaj,bizuteria,q,,,15393

http://www.apart.pl/pl/szukaj,bizuteria,q,,,3750

http://www.apart.pl/pl/szukaj,bizuteria,q,,,13313

Jakby znajomy mógł podesłać jakieś ceny w materiale, który nie będzie uczulać.

Ceny poproszę na maila [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej jak Gustlik nakrętke z czołgu ;)

A tak na poważnie podejdź do jubilera i się dopytaj napewno posłuży rada. Co do apartu to odradzam mają bardzo kiepska biżuterię. Kupiłem kilka rzeczy żonie i więcej się tam nie pojawię. Jak juz chcesz w takich salonach to do kruka zajrzyj a będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w swojej okolicy pracowni jubilerskiej a nie sklepu z biżuterią. Lub sklepu z długą tradycją, najlepiej jakiegoś rodzinnego.

Sądzę, że znajdziesz tam odpowiednią osobę, który Ci odpowiednio doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam omijać aparta oraz wszelkiej maści sieciówki. Lepiej znajdź sobie jubilera, a napewno zrobi ci pierścionek taniej i z "lepszego" kruścu. Ja jak zamawiałem obrączki oraz pierścionek zaręczynowy to znalazłem jubilera u którego wszystko było tańsze prawie o połowę niż w aparcie i było wykonane z lepszego rodzaju (lepsza próba) kruścu, a kamień był prawie dwa razy większy (w pierścionku zaręczynowym). W zasadzie każdy jubiler zrobi ci co tylko będziesz chciał jak mu tylko przyniesiesz obrazek bądź zdjęcie interesującej Cię "błyskotki".

Pozdrawiam, Łukasz

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platyna wg cennika apartu jest zdecydowania poza moim budżetem ... Max jaki chciałbym wydać to 2.500 zł

Co do Apartu to wiem, słyszałem już bardzo dużo negatywnych opinii, a korzystałem ze strony Apartu tylko i wyłącznie poglądowo.

Bardziej liczyłem na to, że ktoś mi doradzi jakiego sprawdzonego jubilera, ale faktycznie pewnych rzeczy nie załatwię przez internet, jechać

na drugi koniec Polski to fikcja ... Będę musiał rozejrzeć się po okolicy.

A nie prościej jak Gustlik nakrętke z czołgu ;)
A tak na poważnie podejdź do jubilera i się dopytaj napewno posłuży rada. Co do apartu to odradzam mają bardzo kiepska biżuterię. Kupiłem kilka rzeczy żonie i więcej się tam nie pojawię. Jak juz chcesz w takich salonach to do kruka zajrzyj a będziesz zadowolony.

Nakrętka dobry pomysł, tylko gdzie to przechowywać, za 2,5 tyś trochę tego będzie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tylko i wyłącznie u jubilera szukaj. Moja żona też jest uczulona na domieszki w złocie, więc jak już tylko czyste. Pierścionek zaręczynowy- białe złoto z brylantami i jest spokój. Tak samo z obrączkami i nie skarży się by ją coś uczulało ;)

Edytowane przez zabiello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak byś był z Krakowa to bym Ci mógł kogoś polecić, ale chyba nie będziesz jechał przez pół Polski po obrączki. Z resztą już jednemu koledze z forum poleciłem jubilera i był bardzo zadowolony.

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba swojego klekota będzie musiał na benzykę wymienic....jak mu dymi. Ile to cząstek stałych, w tym nikiel itp....chyba że żona z daleka od samochodu i garażu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak byś był z Krakowa to bym Ci mógł kogoś polecić, ale chyba nie będziesz jechał przez pół Polski po obrączki. Z resztą już jednemu koledze z forum poleciłem jubilera i był bardzo zadowolony.

Pozdrawiam, Łukasz

Jeżeli sprawdzony to wyjazd do Krakowa nie jest problemem (często ostatnimi czasy bywam w Krakowie w sprawach służbowych, i godzinkę mogę urwać).

Jakaś strona www coś ?

Poczytaj o palladzie. Ja moge polecic inneobraczki.pl

Pod zamówienie na podstawie zdjęcia również wykona ? O gustach nie dyskutuje się, ale z przykładowych pierścionków, żaden nie powalił mnie na kolana ...

Zdecydowanie tylko i wyłącznie u jubilera szukaj. Moja żona też jest uczulona na domieszki w złocie, więc jak już tylko czyste. Pierścionek zaręczynowy- białe złoto z brylantami i jest spokój. Tak samo z obrączkami i nie skarży się by ją coś uczulało

Jubiler cenowo będzie wypadał taniej, mam tego świadomość. Rozumiem, że kupiłeś białe złoto bez domieszki innego metalu ?

P.S. Szczerze mówiąc to z autem takiego dylematu nie miałem co teraz przy wyborze "nakrętki na palec".

Wiadomo nie może uczulać, nie mogę tego sprawdzić na co dokładnie jest uczulona (sama tak do końca nie wie), również

nie zapytam wprost i nie wyślę do lekarza bo domyśli się co jest grane .... MASAKRA !

Edytowane przez Deko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod zamówienie na podstawie zdjęcia również wykona ? O gustach nie dyskutuje się, ale z przykładowych pierścionków, żaden nie powalił mnie na kolana ...

Podejrzewam, że tak. Tam raczej każdy jest na zamówienie robiony - spojrzyj na FB bo tam jest tego masa i każdy inny. Najlepiej zadzwoń i zapytaj.

Edytowane przez koob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak byś był z Krakowa to bym Ci mógł kogoś polecić, ale chyba nie będziesz jechał przez pół Polski po obrączki. Z resztą już jednemu koledze z forum poleciłem jubilera i był bardzo zadowolony.

Pozdrawiam, Łukasz

Jeżeli sprawdzony to wyjazd do Krakowa nie jest problemem (często ostatnimi czasy bywam w Krakowie w sprawach służbowych, i godzinkę mogę urwać).

Chłop nie ma strony internetowej, ale jak podasz maila to wyślę Ci zdjęcie jego wizytówki.

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem już kogoś w Bydgoszczy kto wykonuje pierścionki pod zmówienie.

Polecają wykonanie pierścionka z platyny, zastanawia mnie tylko cena ... Na wstępie powiedziałem, że

szukam czegoś do 1.500 zł i podobno nie będzie problemu z wykonaniem w tej cenie ...

Czekam na szczegółu ponieważ nie podali masy brylantów ...

Cena waszym zdaniem nie jest podejrzanie niska ?

Miał ktoś kontakt z platyną ? Jak ona sprawdza się w użytkowaniu codziennym no i jak efekt wizualny ?

Edytowane przez Deko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn źle trochę napisałem, pierścionek próba 916 a obrączki 750, wystarczająco by nie uczulało. Całkiem czyste złoto jest za miękkie na pierścionek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szybka pomoc w wyborze. Znalazłem już wykonawcę pytanie tylko odnośnie modelu i potrzebuję waszej opinii.

Który Waszym zdaniem ładniejszy ?

1. http://www.apart.pl/pl/szukaj,bizuteria,q,,,3750

2. http://www.apart.pl/pl/szukaj,bizuteria,q,,,15393

Dla mnie oba są fajne, i nie mogę podjąć męskiej decyzji ... Koleżanek wole nie pytać bo zaraz któraś wygada i niespodzianką będzie to, że nie będzie

pierścionka :decayed:

Edytowane przez Deko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy co i ile Twoja Pani nosi.

Moja np. złota czy srebra kiedyś nigdy nie nosiła, żadnych innych pierścionków czy wisiorków, więc ja wybrałem białe złoto i bardzo bardzo delikatne, takie mało widoczne na palcu i trafilem.

Nr 1 jest delikatniejszy według mnie, bardziej klasyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zapytać znajomego jubilera i udostępnić na PW numer telefonu.

Chętnie, ale bez żadnych zobowiązań. Wzory, które wpadły mi w oko:

http://www.apart.pl/pl/szukaj,bizuteria,q,,,15393

http://www.apart.pl/pl/szukaj,bizuteria,q,,,3750

http://www.apart.pl/pl/szukaj,bizuteria,q,,,13313

Jakby znajomy mógł podesłać jakieś ceny w materiale, który nie będzie uczulać.

Ceny poproszę na maila [email protected]

w Bydgoszczy masz kilku naprawdę dobrych jubilerów.. podjedź i popytaj, daleko nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...