Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 TDI PD] Trzęsie silnikiem i nadwoziem.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zmieniłem na rowniutkie 0.0 po docisnieciu gazu nawet nie drgnie. Korekcja na wtryskach się wyrównała i jeszce lepsze odejście ma natomiast cały czas drga dość odczuwalne w samochodzie wszystko wyruwnuje się i jest mniej odczuwalne po dodaniu gazu. I czasami tak raz na jakiś czas jest to szarpanięcie. Natomiast gdy jadę czasami naprawdę dość dynamicznie i kręcę do 3-4 tys gdy zwolnie i tak na pierwszym biegu podjadę do domu jakieś 100 metrów. Zgasze silnik i za jakąś chwilę odpalam to zapali ale zgaśnie za pierwszym razem. A tak pali na dotyk, czasami może się zdarzy jak dłużej dzień dwa postoi to ciężej odpala. VCUM wymieniłem bo się pocila.

W filtrze powietrza słychać takie puste dudnienie nie jest to głośne ale słychać, raz mi się zdarzyło że, nagle było to bardzo słyszalne. Ale po przejechaniu bardziej dynamicznie kilkaset metrów wystarczyło i było jak wcześniej.  

Po zmianie zauważyłem że, korekcja trzeciego wtryskiwacza się poprawiła i wygląda to lepiej. Natomiast teraz na 4 się pogorszyła. 

IMG_20180517_002139.jpg

Edytowane przez oneskypemen

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Też mi trochę trzęsie budą w 1,9 tdi AVF. NIe mam pojęcia co mam winić. Zauważyłem, że obroty mi falują pomiędzy 870 a 830 obr/min. Czy taki skok obrotów przy temperaturze silnika 50 st może mieć miejsce?

 

 

 

obroty.png

Edytowane przez marpel

Opublikowano

Witam mam podobne problemy z drganiem silnika w A4 B6 1.9TDI 130KM AVF.

Mianowicie po zakupie auta odczuwałem minimalne drgania podczas postoju, teraz od trzech tygodni nasiliło się to bardziej i występuje to w następujący sposób.

Odpalając auto rano raz było idealnie a raz automatycznie zaczynało telepać, po rozgrzaniu silnika jadąc i zatrzymując auto to po chwili zaczynało drgać nieraz po dłuższej nawet około 2 minut.

Sprawdzając komputerem po zatrzymaniu auta rozgrzanego:

1. -0,59

2. -0.05

3. 0,33

4. 0,28

i po chwili na 3 cylindrze zaczyna rosnąć nawet do 2,99 automatycznie

1. -1,04

2. -1,27

3. 2,99

4. -0,92

po zwiększeniu obrotów znów spada w granicy 0,5 na trzecim cylindrze i się waha do 1,2 i po dłuższej chwili znów wzrasta wartość na 3 cylindrze.

tu są linki z moich pierwszych logów proszę o wyrozumiałość

Logi robione jeden po drugim, nie udało mi się złapać przejścia od 1mg do 2,99 ale mniej więcej widać jak się zachowują wtryski.

http://vaglogi.pl/log-013_018_023_AXCG67.html

http://vaglogi.pl/log-013_018_023_65hfu.html

http://vaglogi.pl/log-000_013_9V84Fp.html  - wtrysk 3 cylinder 2,99

 

Proszę o podpowiedz gdzie szukać przyczyn...!!! wystarczy uszczelnienie czy wymiana!!!!!!!

Opublikowano

Z opisu to na 95 % problem z uszczelnieniem pompek , taka jazda z korekcjami to potwierdza .

Jak będziesz je wymieniał to zamień miejscami pompki drugą z trzecią, jakby nie pomogło to będzie wiadomo czy nie jest to wina pompki :hi:

Opublikowano
40 minut temu, piotrsob1 napisał:

Z opisu to na 95 % problem z uszczelnieniem pompek , taka jazda z korekcjami to potwierdza .

Jak będziesz je wymieniał to zamień miejscami pompki drugą z trzecią, jakby nie pomogło to będzie wiadomo czy nie jest to wina pompki :hi:

PIOTRSOB1

Przeglądałeś może moje logi?? czy tylko po opisie wnioskujesz ze uszczelnienie

Opublikowano
1 godzinę temu, PAWLUS napisał:

Witam mam podobne problemy z drganiem silnika w A4 B6 1.9TDI 130KM AVF.

Mianowicie po zakupie auta odczuwałem minimalne drgania podczas postoju, teraz od trzech tygodni nasiliło się to bardziej i występuje to w następujący sposób.

Odpalając auto rano raz było idealnie a raz automatycznie zaczynało telepać, po rozgrzaniu silnika jadąc i zatrzymując auto to po chwili zaczynało drgać nieraz po dłuższej nawet około 2 minut.

Sprawdzając komputerem po zatrzymaniu auta rozgrzanego:

1. -0,59

2. -0.05

3. 0,33

4. 0,28

i po chwili na 3 cylindrze zaczyna rosnąć nawet do 2,99 automatycznie

1. -1,04

2. -1,27

3. 2,99

4. -0,92

po zwiększeniu obrotów znów spada w granicy 0,5 na trzecim cylindrze i się waha do 1,2 i po dłuższej chwili znów wzrasta wartość na 3 cylindrze.

tu są linki z moich pierwszych logów proszę o wyrozumiałość

Logi robione jeden po drugim, nie udało mi się złapać przejścia od 1mg do 2,99 ale mniej więcej widać jak się zachowują wtryski.

http://vaglogi.pl/log-013_018_023_AXCG67.html

http://vaglogi.pl/log-013_018_023_65hfu.html

http://vaglogi.pl/log-000_013_9V84Fp.html - wtrysk 3 cylinder 2,99

 

Proszę o podpowiedz gdzie szukać przyczyn...!!! wystarczy uszczelnienie czy wymiana!!!!!!!

A jak odkręcisz korek oleju przy pracującym silniku masz duży wydmuch powietrza? U mnie tak jak piszę wyżej mam drgawki silnika i duże ciśnienie pod korkiem, odma drożna, sprawdzone.

Opublikowano
8 minut temu, marpel napisał:

A jak odkręcisz korek oleju przy pracującym silniku masz duży wydmuch powietrza? U mnie tak jak piszę wyżej mam drgawki silnika i duże ciśnienie pod korkiem, odma drożna, sprawdzone.

A te przedmuchy to maja być czy nie? I jak wyczuwalne? I co znaczą te przedmuchy???

I jak sprawdzić odme czy drozna???

Z góry dzięki za odpowiedz

 

Opublikowano

Przedmuchów nie powinno być prawie wcale, u mnie są i może właśnie uszczelnienia na pompkach są ich przyczyną? Sprawdz u siebie i napisz. Odmę można sprawdzić po zdjęciu wężyka gumowego łączącego pokrywę zaworów z turbiną (dodlot powietrza)

Opublikowano
5 minut temu, marpel napisał:

Przedmuchów nie powinno być prawie wcale, u mnie są i może właśnie uszczelnienia na pompkach są ich przyczyną? Sprawdz u siebie i napisz. Odmę można sprawdzić po zdjęciu wężyka gumowego łączącego pokrywę zaworów z turbiną (dodlot powietrza)

Ok sprawdzę jutro i dam znać.. . Tzn z odma ma byc tak ze ta rurka ma miec przelot powiwtrza... zeby nue byla zapchana??? Tak?

Opublikowano

Tak

Opublikowano
2 godziny temu, PAWLUS napisał:

PIOTRSOB1

Przeglądałeś może moje logi?? czy tylko po opisie wnioskujesz ze uszczelnienie

Wnioskuję to z Twojego opisu, logi przeglądałem i z nich nic  ( poza tym ostatnim ) nie wynika :naughty:

Żeby były do czegoś przydatne to trzeba je zrobić tak by uchwycić na nich problem , przede wszystkim to logować dłużej, takie króciaki to są dobre jak się loguje 011 na trzecim biegu :decayed:

Opublikowano
Godzinę temu, PAWLUS napisał:

A te przedmuchy to maja być czy nie? I jak wyczuwalne? I co znaczą te przedmuchy???

I jak sprawdzić odme czy drozna???

Z góry dzięki za odpowiedz

 

W każdym PD-ku 8V sadzi przedmuchami z odkręconego korka wlewu oleju , jak się dobrze przyjrzysz to i lekkie dymienie zobaczysz , a korek położony na wlewie mocno podskakuje :D

Jakbyś odmę miał niedrożną to auto na pewno by dymiło na rozgrzanym silniku i biegu jałowym :hi:

Opublikowano

WITAM

Odnośnie mojego wczorajszego zapytania co się dzieje według was z tym 3 cylindrem - poniżej logów cytuje wcześniejszy post!

dodaje logi do wglądu:

- z rana po odpaleniu

http://vaglogi.pl/log-013_018_023_I7000v.html

- około 2 minuty później po odpaleniu

http://vaglogi.pl/log-013_018_023_rklQ5F.html

- po 5 minutach od startu rano rośnie ponad 2mg

http://vaglogi.pl/log-013_018_023_R0mpB5X.html

- po przejechaniu 20 km i temp 90 stopni

http://vaglogi.pl/log-013_018_023_63auG8T.html

- zimny silnik rozgrzewany do 90 stopni - DŁUGI LOG

http://vaglogi.pl/log-013_018_023_R0mpB5X.html

- auto rozgrzane po około 15 km - DŁUGI LOG

http://vaglogi.pl/log-013_018_023_EtTIf34.html

 

Proszę o podpowiedz gdzie szukać przyczyn...!!!

........................................................................................................................................................................................................................

"Witam mam podobne problemy z drganiem silnika w A4 B6 1.9TDI 130KM AVF.

Mianowicie po zakupie auta odczuwałem minimalne drgania podczas postoju, teraz od trzech tygodni nasiliło się to bardziej i występuje to w następujący sposób.

Odpalając auto rano raz było idealnie a raz automatycznie zaczynało telepać, po rozgrzaniu silnika jadąc i zatrzymując auto to po chwili zaczynało drgać nieraz po dłuższej nawet około 2 minut.

Sprawdzając komputerem po zatrzymaniu auta rozgrzanego:

1. -0,59

2. -0.05

3. 0,33

4. 0,28

i po chwili na 3 cylindrze zaczyna rosnąć nawet do 2,99 automatycznie

1. -1,04

2. -1,27

3. 2,99

4. -0,92

po zwiększeniu obrotów znów spada w granicy 0,5 na trzecim cylindrze i się waha do 1,2 i po dłuższej chwili znów wzrasta wartość na 3 cylindrze.

tu są linki z moich pierwszych logów proszę o wyrozumiałość

Logi robione jeden po drugim, nie udało mi się złapać przejścia od 1mg do 2,99 ale mniej więcej widać jak się zachowują wtryski.

http://vaglogi.pl/log-013_018_023_AXCG67.html

http://vaglogi.pl/log-013_018_023_65hfu.html

http://vaglogi.pl/log-000_013_9V84Fp.html - wtrysk 3 cylinder 2,99

 

Proszę o podpowiedz gdzie szukać przyczyn...!!! wystarczy uszczelnienie czy wymiana!!!!!!!"

Opublikowano

Miałem to samo jak i inni podobne przypadki. Na 98% winne są uszczelnienia na 3 pompowtrysku - spaliny przedostają się do szyny paliwowej przez zużyte uszczelnienia i stąd te cyrki. Także pokrywa zaworów do góry i uszczelniacze na 3 pompce do wymiany. Przeszukasz lepiej forum znajdziesz takie przypadki jakie opisujesz.

Opublikowano
14 godzin temu, BartoszBB napisał:

Miałem to samo jak i inni podobne przypadki. Na 98% winne są uszczelnienia na 3 pompowtrysku - spaliny przedostają się do szyny paliwowej przez zużyte uszczelnienia i stąd te cyrki. Także pokrywa zaworów do góry i uszczelniacze na 3 pompce do wymiany. Przeszukasz lepiej forum znajdziesz takie przypadki jakie opisujesz.

I pomogła u Ciebie wymiana uszczelnień wtrysków?? korekty się zmniejszyły?? jaki miałeś przebieg??

Opublikowano
15 godzin temu, PAWLUS napisał:

Logi robione jeden po drugim, nie udało mi się złapać przejścia od 1mg do 2,99 ale mniej więcej widać jak się zachowują wtryski.

Jakbyś zamiast krótkich logów zrobił jeden długości 5-10 minut to dużo więcej i z większą pewnością by można wywnioskować :decayed:

Mimo wszystko i tak to wina uszczelniaczy na 95%:hi:

Tutaj masz mój temat do poczytania :

 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.