Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie największe tarcze do 16-calowych alufelg ?


americ9nos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym wymienić tarcze i klocki w audi a4 b6 s-line 1.8 T Avant. Obecnie jeżdżę na oryginalnych, aluminiowych, 17-calowych felgach audi s-line, z uwagi na to, że na naszych, polskich drogach nie sprawdzają się, zamierzam wymienić koła na 16-calowe. Przy próbie zmiany na 16-calowe okazało się, że mam za duże tarcze hamulcowe. Proszę o podpowiedź jakie największe tarcze mógłbym założyć do swojego auta, abym mógłbym założyć 16-calowe aluminiowe felgi ??, jaki byłby optymalny rozmiar przy normalnej (niesportowej) jeździe ?? Przy wymianie tarczy będę wymieniał oczywiście klocki, jakich firm tarcze i klocki będą się sprawdzać ??, co oprócz tarczy i klocków będę musiał jeszcze coś wymienić ??

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16' pasują do tarcz 320mm, ale wszystko zależy od konkretnej felgi (oczywiście chodzi o alu, bo o stalówkach można zapomnieć). Oryginalne biedronki audi 16' wchodzą napewno na 320mm.

Nie sądzę abyś tam miał większe tarcze niż 320mm, więc lepiej pokaż jakie felgi 16' na nie nie wchodzą.


Po co zakładasz dwa takie same tematy???

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16' pasują do tarcz 320mm, ale wszystko zależy od konkretnej felgi (oczywiście chodzi o alu, bo o stalówkach można zapomnieć). Oryginalne biedronki audi 16' wchodzą napewno na 320mm.

Nie sądzę abyś tam miał większe tarcze niż 320mm, więc lepiej pokaż jakie felgi 16' na nie nie wchodzą.

Po co zakładasz dwa takie same tematy???

fakt, że zakładałem stalówki, co mogło być przyczyną tego że nie nachodziły ?, z tego co pamiętam to osoba, która wymieniała powiedziała, że są za duże tarcze. może przy aluminiowych będzie OK... chciałbym założyć takie http://allegro.pl/oryginalne-alu-felgi-audi-16-et42-5x112-nowe-i5757526969.html

co do dwóch tematów, to się trochę pośpieszyłem

Edytowane przez americ9nos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że przyczyną były stalówki.

czyli jak kupię aluminiowe felgi o odpowiedniej szerokości, rozstawie, itp. to zmiana z 17" na 16" nie będzie problemem. Pojadę jeszcze do sklepu z felgami i poproszę o dopasowanie.

nitroo - miałeś może podobny problem, skąd ta pewność ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem, ale to wiadomo nie od dziś, że na zacisk pod hebel 320 mm nie wejdzie stalówka. Oryginalne biedronki z B6 pasują w rozmiarze 16".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmieniane były tarcze bo w bfb ori jest 312.

nie wiem tego, ja nie zmieniałem, muszę zmierzyć, a oznaczenie zawieszenia 1BU to poprawny symbol ?, taki mam wydrukowany na nalepce serwisowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam i dołączam się do pytania.

Interesują mnie felgi pokazane powyżej, a także te:

http://allegro.pl/vw-passat-b7-alufelgi-16-6-5x16h2-et42-3aa601025j-i5708564227.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem, ale to wiadomo nie od dziś, że na zacisk pod hebel 320 mm nie wejdzie stalówka.

Wejdzie, wejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o ET tylko o wypełnienie felgi oraz od kształtu zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładałem kilka 16 z et 42 i mniejszym i każda wchodziła ,a z większym et zacisk ocierał o felgę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Borbety ET42 7,5j bez rantu i musiałem dołożyć dystans bo było około 1mm między felgą a zaciskiem. Wcześniej miałem felgi ori z merola niby ET 35 ale miały rant i nie weszły wszystko zależy od kształtu felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Koledzy, może mi ktoś powiedziec czy felgi ori 16 et45 7,5j wejda na zaciski 320? I czy ewentualnie dystanse coś pomogą?

Takie mam felgi:

http://fs5.directupload.net/images/151201/uiwwlw7p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...