Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] jaki rozmiar zimówek do s4 b7?


Przemek83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam gorącą prośbę o możliwie szybką odpowiedź. Jaki rozmiar opon radzicie kupić do s4 b7? Będą na seryjnych alufelgach, słyszałem że 235/40/18 czyli to samo co jest na lato, będą dobre? Co o tym myślicie? Dzięki za odpowiedzi. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam gorącą prośbę o możliwie szybką odpowiedź. Jaki rozmiar opon radzicie kupić do s4 b7? Będą na seryjnych alufelgach, słyszałem że 235/40/18 czyli to samo co jest na lato, będą dobre? Co o tym myślicie? Dzięki za odpowiedzi. Pzdr.

beda dobre

ja na felach s-line 17 mam 225/45/17 :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest szerokość felgi? Można by pomyśleć o węższych oponach na zimę, zawsze to bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pomyśl o węższych, będą się lepiej w zimie sprawowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

węższe są lepsze tylko na kopnym śniegu. Mieszkając w mieście przeważnie jeździsz po mokrym asfalcie także zaglądnij w instrukcję albo też na słupek w aucie tam wszystko jest napisane.

U mnie na zimę idzie 225/45/17, myślę że u Ciebie bedą takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam 18" na zimę. Ja zakładam spokojne 16' ktore nie wiem czy czytałeś maja najlepsze właściwości jezdne do a4. rozmiar 225 lub 205

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam 18" na zimę. Ja zakładam spokojne 16' ktore nie wiem czy czytałeś maja najlepsze właściwości jezdne do a4. rozmiar 225 lub 205

16'' do S4?! A zaciski to zdemontować?

Węższe opony nie są lepsze tylko na kopnym śniegu - mają mniej wody do odprowadzenia przy tej samej prędkości, czyli mniejsze ryzyko aquaplainingu na mokrej nawierzchni. A właśnie po mokrej drodze przemierzamy sporo km zimową porą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc Twoim tokiem rozumowania to lepiej zostawić letnie opony na zime bo jak wiadomo zimówki mają duzo gosze odprowadzanie wody niż letnie. Zobacz to w każdym teście opon gdzie dla porównania z zimowymi oponami testowano jedną letnią.

Nie wiem jak możecie radzić koledze wąskie opony, przecież to s4!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam serie 235.45.17 na zime postawiłem na 215.50.17.

Po sezonie będę mądrzejszy, jednak nie wydaje mi się, aby jeżdzenie 6-7 miesięcy w roku na oponach wielkości dojazdówek miało sens.

Węższe opony letnie również lepiej odprowadzają wodę o szerszych, moje auto i tak ma szersze opony niż potrzebuje, ale takie dali w serii, to niech zostaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skoro zimówki gorzej odprowadzają wodę, to powinny być węższe aby zachować wysokie bezpieczeństwo na mokrej drodze. Miałem okazję porównywać zachowanie różnych aut na bardzo różnych szerokościach opon i szerokie opony są fajne do ostrej jazdy po suchej (lub prawie suchej) drodze, fajnie wyglądają (bardzo mi się to podoba, sam mam 235) i to tyle. Skoro 215 są wąskie, a 235 dobre to dlaczego nie założyć 255?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku S4 nie masz za dużego wyboru jeżeli chodzi o rozmiar alu. Dlatego optymalne rozwiązanie będzie 225/45/R17 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi miały być 18'', poza tym 225/45R17 to dobry rozmiar bo B5. B6/7 powinno mieć nieco większe koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale potem temat zszedł trochę w stronę 17" to mu zaproponowałem rozmiar na 17" . A co do 18" to poszukaj najwęższych jakie podejdą na Twoje 18".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi, no właśnie kłopot w tym że chciałem zostawić seryjne felgi 18'' bo na wiosnę i tak planowałem zakup nowych, dlatego rozmiar opony jest trochę ograniczony :( spróbuje poszukać czegoś najwęższego z 18''.

Gdyby ktoś miał już jakąś przetestowaną opcję to chętnie się zasugeruje.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/45R18 by mogło być, ale nie wiem jakie masz szerokie felgi - to kluczowe pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

części w ASO powiedziały, że szerokość felgi to 8'' i na tą felgę pasuje tylko 235/40/18 (już 225 będzie za wąska) więc na nią jestem podobno skazany :) Wspomniał jeszcze coś o felgach stalowych ale potem spojrzał w katalog i powiedział że w tej s4 są za duże heble i stalówka też odpada...więc problem chyba się rozwiązał.

Dzięki za pomoc,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bullshit - ja mam seryjną felgę 8,5'' i 235 opona. 225 spokojnie może być na 8''. 215 - myślę, że też, choć to już zależy od opony.[br]Dopisany: 15 Listopad 2008, 14:54_________________________________________________Rozmiar felg do poszczególnych rozmiarów:

215/45 - 7-8''

225/40 - 7,5-9''

225/45 - 7-8,5''

235/45 - 8-9,5''

Nie polecam 225/40 na zimę - raczej należy zwiększyć profil opony, niż zmniejszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jeszcze od profilu opony i średnicy felgi, dlatego podałem dla konkretnych rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...