Skocz do zawartości
IGNOROWANY

audi a4 b5 ciężko jeździ na benzynie na zimmnym


maniek194

Rekomendowane odpowiedzi

witam chciałbym opisać tutaj swój problem gdyż żaden mechanik ani elektromechanik nie był w stanie go zlikwidować,poroblem polega na tym że rano gdy odpalam auto ciężko zapala to raz (ale wczoraj wymieniliśmy z bratem czujnik położenia wałka rozrządu i w niedziele dziś odpalił normalnie) lecz problem polega na tym że gdy odpali i da się mocno gazu na benzynie to auto się dławi dusi prycha parska ,jeśli gazu da się powoli to jakoś leci,lecz czasami startując ze skrzyżowania póki auto jeszcze się nie przełączy na gaz nie raz mi już zgasł,natomiast jak się przełączy na gaz to jest idealnie,auto ma nowe świece i przewody była wymieniana pompka paliwa,czujnik położenia wałka rozrządu,są nowe wtryski od gazu chodź to pewnie mało związane z gazem jest jeśli nie chce jeździć na benzynie,jeśli auto się rozgrzeje to jeździ i na pb i na lpg dorbze,więc szukam pomocy w rozwiązaniu tego problemu ,jak wiecie kazda diagnoza kosztuje i nie chciałbym wymieniać niepotrzebnych częsci które są dobre. prosiłbym o pomoc bo walcze z tym problemem już od dobrych dwóch miesięcy ... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset ECU odlaczyc akumulator na 3min i podlaczyc nie odpalac LPG pojezdzic na samej PB opisz efekty.

Wysłane z mojego myPhone Qsmart Premium przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem tak kiedy zepsuł mi się immo w kluczyku przejechane było około 20 km na pb nic nie dało dalej szarpie na benie na zimnym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzil bym sprawdzic to jeszcze raz. Skoro jezdzi dobrze na LPG układ WN jest ok. Ogulnie ciezko cokolwiek powiedziec po tylu wymienionych czesciach zostaly tylko przeplywomierz, przepustnica i wtryski badz slaba kondycja silnika tzn slabe cisnienie na garach.

Wysłane z mojego myPhone Qsmart Premium przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie . Jak zimny do 2 tys ledwo się rozkręca a później już jest ok . Silnik po remoncie. Ale wczoraj wyskoczyłem (około 50 km) na autostradę nie wrzucałem gazu i rano była lekka poprawa dam info za kilka dni czy dzisiaj rano to był przypadek czy coś pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znać jak będzie rano,no dziś też to zrobiłem przejechałem 20 km i jeszcze bede 20 wracał i zobaczymy rano,cisnienie jest dobre bo było sprawdzane w sobote :) jeszcze jakieś pomysl ktos ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę dzisiaj jechał do pracy (20 km) Dam info jak wrócę .


Jest poprawa myślę że za około 200 km na benzynie wszystko wróci do normy . Sprawdź u Siebie może też pomoże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi dzisiaj rano odpaliło normalnie ale przełączyłem na benzyne 2 km przed celem,natomiast dziś dojechałem do pracy rano zostawiłem nie przęlączałem na pb i odpalił od strzała (może nie było tak zimno ale chłodno było jednak) lecz problem szarpania pozostał :/ mało bo malo 1-2 km się przejedzie i jest dobrze ale to wkurza,a jak tam wasze audice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadałem kiedyś na imprezie z kolegą co fakt miał passata ale coś się obilo o uszy że możliwe przeplywka takie coś robi w niskich obrotach ale żeby to potwierdzić logi trzeba zrobic i wykres do nich. W rozmowie z kolegą zeszło na sprzeglo i tak rozmowa się ciągła i padło pytanie czy mam takie coś że na niskich obrotach nie idzie prawie wogole a później jakby z buta i mówił że miał tak i okazało się że przepływomierz na niskich obrotach błędne pomiary dawał a na wyższych miał wszystko ok. Tak jak wyżej mówiłem trzeba zrobić logi i w exelu wykres jeśli jest jakiś dziwny pik dokładnie nie wiem co i jak, pewnie koledzy z forum bardziej są obcykani to poradza.

U mnie audi wszystko odpukac wspaniale od kwietnia tylko czujnik ciśnienia oleju siadł a tak wszystko hula i buczy. Bardziej głupoty ładuje typu otwieranie z pilota a teraz podgrzewane lusterka na przycisk

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez jklgleiwitz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...