Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie odpala za pierwszym


BARTOL

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnich przymrozkach auto nie chce zapalić. Aku chyba dwa lata temu było kupione więc to wykluczam bo prąd jest normalnie wszystko się świeci itd. Po przekręceniu kluczyka tylko zaświszczy i zero reakcji. Dopiero jak parę razy zagrzeje świece i spróbuje odpalić to rozrusznik się zakręci i pali od razu. Jakieś sugestie jaka może być przyczyna? Sprawa mechaniczna czy cos z elektryką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagraj filmik.

Z twojego opisu wynika że rozrusznik nie kręci? Dopiero później? Ile grzejesz świece i ile robisz obrotów(około) rozrusznikiem nim wycofasz kluczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz brudnych biegunów na aku albo czy same klemy nie są zabrudzone. Następnie zobacz czy przy rozruszniku wszystko ok (tak jak przy aku czy coś jest brudne, jakiś kabel może luźny) i jak to sprawdzisz daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może konektorki w kostce stacyjki są już popalone, albo bendix się zawiesza.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jakby problem był z bendixem to po odpaleniu piszczałby przez krótką chwilę.

też bym celował w te konektorki, popalone albo może coś tam zaśniedziało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie stacyjka bo wcześniej miałem problem z immo i ojciec potraktował wd40 to problem ustał. Chciałem coś nagrać lepszego ale zapalił normalnie. Żeby tą kostkę sprawdzić trzeba rozbierać czy może vag coś podpowie? A może jakieś inne objawy by wskazywały na nią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka w sklepie kosztuje 20 zł, więc nie jest to duży pieniądz. Nie sprawdzisz vagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będzisz grzebał przy stacyjce to od razu zajrzyj do immo.

Od czoła stacyjki w pierścieniu jest czujnik immo z doprowadzonymi dwoma przewodami, możesz przeczyścić styki.

Ja też kiedyś miałem ten sam problem, więc naciąłem gniazdo kostki od czoła i przylutowałem przewody, od tamtej pory spokój z immo no i jest pewność że do tego tematu nie będę już wracał.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...