Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pęknięty blok :(


tfk83

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem z moją A4 B5 1.9 TDi. Problem polega na tym że w sobotę podczas powrotu z pracy pękł mi blok jak na zdjęciu w okolicy 2 cylindra

https://lh3.googleusercontent.com/YYy-cNEatrRu4DZy9qoK-e6kxSK4C_8HiQBKLYQ6CzPX6NQspA-hap4ITGNro6Oj1dBL1zlTAZ2SR0ruVpWSatbDHFEfsERjN2qRjz4NI7DQ5xrzmCnTRHaUDpoZHyy-3TJTOyYmk-85-Bos0-VIX22SAHxr4dPw4oVxsti8hBUhnftdgqPS7WtaXw5W1e3P3N9TmTVT0oHqNLnYhKQNsLHMjjElhb2ub_iJREcyT8sM9MS23t0_7FpbA0ohprCiWZ0E7uFwPas2vjPt14uWKbTlDD1YUOUC2P8n8JYiQrTHm_myK1TDq1fb42YhlgycOjK-pvDADbenSYT0OkAEO-no9LXAtgzAhxavZwbX__Kkz9U1SBn_iOUYDnqE22czsRunwrG_HPkP1hMQ_SOfRKQE0exuHPOqFOVajcE1tNQKPhTDoAVytPipLL5Ge81eO6sxT2H5wmgeP-GzyCFXH9ptnrWH1BEpjL9mAB4rq9WknLWmT1v9mea94c4-EXLBz6zoX9hZZil8AYhBY6aHTnfYG0iMApi0kipKI1typ18=w536-h953-no

I zastanawiam się teraz co mogło być przyczyną? Dodam tylko że na bieżąco wszystko kontrolowane ( stan oleju itp ). W czasie jazdy nic nie wskazywało na problemy , temperatura w normie ( woda i olej ) , ciśnienie doładowanie również.

Około miesiąca temu miałem wymieniany rozrząd i turbinę bo miała już znaczne luzy i puszczała olej, dodatkowo sprawdzone były wtryski i pompa ( po naprawie wszystko działało jak należy ).

Co mogłem przeoczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzw pokazał kopyto(korba wyszła bokiem)...szukaj drugiego silnika lub dołu silnika- bloku silnika z układem korbowotłokowym. bo ten silnik to juz tylko na złom sie nadaje.kupa kasy do wydania przed tobą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupek już mam na wymianę, tylko nie wiem co mogło być przyczyną awarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozbierzesz stary i wyjmiesz tłok z korbowodem to się na pewno dowiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozbiorę silnik i będę widział co uległo awarii ale ja zastanawiam się co mogło być przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...