Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A5 qp Daytona - s-line competition plus


liquid8p

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem 20mm będzie bardzo na styk ale 15 wkładaj bez obaw :) Oczywiście przy gumie 265 czyli takiej jak ma być oryginalnie pod 9x20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie. Dobrze że 20" bo 19" ginie na tym aucie. Dystans obowiązkowo. Ja ma et29 i dytanae po 13mm.

Pokaz jak u CB to wyglada, zakładam ze masz 265/30/20.Mam takie samo Et i główkuje jaki dystans założyć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, zbylus00 napisał:


Pokaz jak u CB to wyglada, zakładam ze masz 265/30/20.Mam takie samo Et i główkuje jaki dystans założyć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zapraszam do mojego tematu o aucie. Są tam już aktualne fotki. Nie będziemy śmiecić tu koledze...

Zawartość dodana 3 minutes later
3 godziny temu, Kopter napisał:

Moim zdaniem 20mm będzie bardzo na styk ale 15 wkładaj bez obaw :) Oczywiście przy gumie 265 czyli takiej jak ma być oryginalnie pod 9x20

Co ty, spokojnie wejdzie. Ja mam ET29 i dystans 13 mm czyli tak jakby on miał 21 mm i to ja mam na gwincie. Na seryjnych gratach może nawet 25 wsadzić i nie powinno trzeć. Przy 20 mm może furę po dach załadować i nie będzie tarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie opona będzie 255/35/20. Wiem że powinna być 265/30, ale opona o szerokości 265 nowa kosztuje dużo za dużo. A wysokość 35 wybrałem dlatego że jak zobaczyłem 30, to trochę mało gumy jak na nasze drogi. Chociaż wielkiej różnicy nie ma pomiędzy 30 a 35, ale ja jednak wolę jak jest trochę więcej profilu :)

Kamil, doradź mi ostatecznie jakie dystanse dokupić, ile powinny mieć mm przy rozmiarze 9x20 255/35 et37? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakuj 20 mm. Dla oka bedzie OK na seryjnym zawiasie (na glebie koła się kładą więc daje się więcej żeby ładnie było) a napewno nie będzie tarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C1vTISIl.jpg

Nowe buty dojechały :thumbup:

Edytowane przez liquid8p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kopter napisał:

Dunlop SP Sport Maxx RT ?

Nexen N8000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już powoli standard chyba na tym forum, są 20tki ale na opony premium nie starczyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

33 minuty temu, komoornik napisał:

To już powoli standard chyba na tym forum, są 20tki ale na opony premium nie starczyło :)

Gdybym chciał to bym kupił opony z górnej półki, ale wiem że Nexeny są dobre to po co mam kupować od razu te najdroższe. Poza tym przy mojej jeździe, najczęściej w mieście i od czasu do czasu jakaś trasa, kupowanie opon z górnej półki jest bez sensu. A Nexeny też nie należą do najtańszych. W każdym razie każdy kupuje to co chce i niekoniecznie też wszyscy muszą mieć audi z napędem quattro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden kupuje kapcie żeby latac w trasie i walić kilometry a inny tylko żeby jeździły w koło komina a jeszcze inny kupuje używki bo ma dobre doświadczenia z takimi oponami.   

Nie przejmuj się, kolega zawsze ma jakieś "ale " jak ktoś nie podziela jego wizji.

Zawartość dodana 3 minutes later

Koło 20" jest genialne, ale daj w końcu zdjęcie jak siedzi na aucie!!! :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, edraven napisał:

Jeden kupuje kapcie żeby latac w trasie i walić kilometry a inny tylko żeby jeździły w koło komina a jeszcze inny kupuje używki bo ma dobre doświadczenia z takimi oponami.   

Nie przejmuj się, kolega zawsze ma jakieś "ale " jak ktoś nie podziela jego wizji.

Zawartość dodana 3 minutes later

Koło 20" jest genialne, ale daj w końcu zdjęcie jak siedzi na aucie!!! :D 

Wiem, chciałem tylko wyjaśnić koledze że każdy kupuje to co chce i to na co ma ochotę. A to czy to jest lepszej, czy gorszej jakości to już jest sprawa kupującego dany towar. 

Koła będą założone dzisiaj, postaram się zrobić jakieś spy foto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak i każdy może komentować co chce, na tym publicznie dostępnym forum.

Weź pod uwagę fakt, że opony to podstawowy element powiązany z bezpieczeństwem - w skrajnym przypadku auto może zachować się w taki sposób, że Twoja ochota może nie mieć wpływu tylko na Ciebie - lecz również na innych uczestników ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, komoornik napisał:

To już powoli standard chyba na tym forum, są 20tki ale na opony premium nie starczyło :)

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, komoornik napisał:

Tak jak i każdy może komentować co chce, na tym publicznie dostępnym forum.

Weź pod uwagę fakt, że opony to podstawowy element powiązany z bezpieczeństwem - w skrajnym przypadku auto może zachować się w taki sposób, że Twoja ochota może nie mieć wpływu tylko na Ciebie - lecz również na innych uczestników ruchu.

Jak najbardziej, nikt ci nie zabroni. A jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa, to już inna sprawa. Myślę że używane markowe opony są o wiele gorsze niż nowe klasy ekonomicznej. Ja nie potrzebuję opon do sportowej jazdy, które są drogie i często przerklamowane. Mi wystarczą opony do normalnej jazdy. Także myśle że w końcu to zrozumiesz. Tak samo jet z wieloma innymi rzeczami, jedni kupują coś co jest drogie, a drudzy coś bardziej ekonomicznego. Ale chyba nie muszę ci tego tłumaczyć.

Zawartość dodana 3 minutes later

Obiecane zdjęcia strzelone na szybko. Zdjęcia nie oddają efektu na żywo ;)

mYAk7Rvl.jpg

m8UQqyvl.jpg

Edytowane przez liquid8p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wyglądają i samochód się pięknie prezentuje na nich.

Jeżeli chodzi o opony.. fajnie sugerować się testami opon np. Auto Świat takie robi. Tam sprawdzają oponki w różnych warunkach. I faktycznie po 1 można dobrać opony, które będą pasowały do naszych najczęstrzych warunków jazdy a po 2 najdroższe opony nie zawsze wychodzą najlepiej.. 

Sam osobiście też jestem przeciwnikiem oszczędzania na bezpieczeństwie (a zgodzicie się, że jednak opony bardzo wpływają na bezpieczeństwo) ale też nie zawszs trzeba kupować najdroższe.. akurat tych opon kolegi nie znam ale Audi seryjnie daje teraz Hankooki więc to też nie najwyższa półka (choć wyższa od nexenów) ale są solidne i nie tak drogie.. i na pewno nowe są bezpieczniejsze od używek.. sorry za dlugi wywodzik.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kosmita napisał:

Audi seryjnie daje teraz Hankooki 

Audi daje gumy różnych producentów zaleznie od rozmiaru. Na 19" w A5 dawali chyba Pirelli a na 20" tak jak ja mam to znow Continental.

Zawartość dodana 1 minute later
22 godziny temu, liquid8p napisał:

Obiecane zdjęcia strzelone na szybko. Zdjęcia nie oddają efektu na żywo ;)

mYAk7Rvl.jpg

Bardzo fajnie pasują. Dystans jakiś dawałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexeny są w skodach, vw i seatach. Tak więc myślę że to są dobre opony skoro są montowane do nowych samochodów. 

Felgi póki co bez dystansów, nie ma tragedii ale wjadą 15 mm na przód i 20 mm na tył. Wtedy będzie ideał. Jeszcze zaciski muszę pomalować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe 17 mm z Dystomu do oddania. Nie chcesz na przód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...