Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] VAG-COM 409.0US, USB & "Interface not found"...


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pomocy!

Dziś przyszedł wreszcie fejs od Viakena - kupiłem KKL na USB. Instalacja na lapku z XP bez żadnych problemów, podobnie konfiguracja i ustawienie portu COM. Bez problemu łączę się z furakiem przy pomocy VAG-COM 311.2 - niestety przy próbie podłączenia się przez VAG-COM 409.0US wywala mi komunikat:

Nr błędu/status = -2

PORT: OK

Interface: Not Found!

Przerabiał to ktoś może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłoby najlepsze wyjście jednak...

...nie wiem czy zależy to od wersji softu (dlatego zależy mi na odpaleniu 409.0 aby to sprawdzić) ale nie mogę się podłączyć do części modułów, np. do zamka centralnego - skanuje (baud rate, itd) po czym po chwili wywala komunikat, że nie ma odpowiedzi od kontrolera + możliwe opcje czyli RETRY lub CANCEL (chyba to samo wyskakuje jak próbujemy skanować cokolwiek a nie włączymy zapłonu).

Kolejny problem, który napotkałem pojawił się podczas skanowania modułów RADIO i NAVIGATION (komunikat: Excessive Comm Errors).

To moje początki z VAG-owaniem dlatego chciałbym bardzo prosić o pomoc :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to Viaken powinien Ci pomóc ale powiem tak: Jeżeli jest to faktycznie interfejs pod wersje 409.1 to powinien być zbudowany powiedzmy na FTDI232BM i mieć pamięć 93c46 z wgranym wsadem pod tą wersję wtedy jak podłączysz USB do kompa to powinieneś zobaczyć komunikat że system wykrył interfejs z nazwą tego interfejsu instalujesz stery i wszystko. Podłączasz fejsa do zasilania od strony samochodu albo na aucie i robisz test w programie czy widzi interfejs. Oczywiście aktywacja programu wcześniej z wiązana z licencją to chyba wiesz jak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Viakena ale niczego konkretnego się nie dowiedziałem.

Spróbowałem też podpiąć się dziś do A4 B5 2.8Q i... zarówno 311 jak i 409 zadziałały bez problemu. Teraz zastanawiam się w czym tak naprawdę tkwi problem - czy jedynym wyjściem z sytuacji jest CAN?

Znalazłem też posta w którym opisano, że dzięki zmniejszeniu prędkości transmisji z 9600 na 4800 oraz zmniejszeniu latency z 16 do 7 jednemu z naszych kolegów (B5) udało się wyeliminować błędy typu "Excessive Comm Errors". Wypróbowałem tą metodę u siebie z 311.2 i niestety nie działa. Nadal nie mogę zdiagnozować modułów RADIO i NAVIGATION. Natomiast co do modułów gdzie nie można się podłączyć z powodu braku odpowiedzi od kontrolera ("Controller not respond, retry?") to zwalam to na potrzebę urzycia interfejsu CAN (lub w niektórych przypadkach np. braku obecności danego modułu) a przynajmniej tak mi się wydaje.

Co do aktywacji - w 311 daje się testować port bez niej więc myślę, że w 409 jest tak samo. Jednak u mnie nie daje rady - u kolegi w B5, bez problemu.

Generalnie już teraz mógłbym zamówić CAN-a ale zanim to zrobię wolałbym się upewnić czy to właśnie w rodzaju fejsu tkwi problem. PLEASE HELP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz problem,to viaken powinien pomoc w jego rozwiazaniu,atak na marginesie-to popieram spanky'ego-mialem 409 i takie same problemy-nie widzal fejsa,musialem odinstalowywac i instalowac na nowo,sciagac ze strony viakena instalki i tez na XPeku,a teraz 303-i jak na moje potrzeby wystarcza''staruszek'' nie mam z nim zadnych problemow jak na b5 smigal,tak i na b6,vista, byly problemy na poczatku,ale poprobowalem i jest ok,vista automatycznie uaktualnia drivery-moze tu tkwi problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby chodziło o sterownik to wydaje mi się, że nie podpiąłbym się do B5-ki. Mimo wszystko bardzo dziękuję za wszystkie uwagi :>

Tak naprawdę nie mam nic przeciwko 311.2 - gdybym tylko mógł się podłączyć do modułów do których obecnie nie mogę (ale jak już wcześniej napisałem może to być związane z potrzebą użycia nowszego fejsu).

Spróbuję jeszcze znaleźć kogoś z KKL-em na COM-a - zobaczymy czy też nie zobaczy fejsu. Jeśli znów nie da rady to dopiero wtedy przesiądę się na CAN. Swoją drogą szukałem czegoś na sajcie Viakena ale mają tylko zestawy razem z wyświetlaczem, mnie interesuje sam przewód gdyż nastawiam się na diagnostykę przy pomocy lapka - możecie mi polecić coś sprawdzonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz problem,to viaken powinien pomoc w jego rozwiazaniu,atak na marginesie-to popieram spanky'ego-mialem 409 i takie same problemy-nie widzal fejsa,musialem odinstalowywac i instalowac na nowo,sciagac ze strony viakena instalki i tez na XPeku,a teraz 303-i jak na moje potrzeby wystarcza''staruszek'' nie mam z nim zadnych problemow jak na b5 smigal,tak i na b6,vista, byly problemy na poczatku,ale poprobowalem i jest ok,vista automatycznie uaktualnia drivery-moze tu tkwi problem

Mi kabelek pod Vistą "rwie" komunikację, o dziwo u mnie i w A3 z 2001r., sharanie 1996 jeszcze jakoś śmigał ale u gościa w pasku z 1994 chyba już było tyle błędów że nie szło nic zrobić.

Ustawienia portu nie wiele pomagają - powiedziałbym że wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłym kabelkiem np. Viakena nie połączysz się z wszystkimi rzeczami - musisz mieć HEX-CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kabelek pod Vistą "rwie" komunikację, o dziwo u mnie i w A3 z 2001r., sharanie 1996 jeszcze jakoś śmigał ale u gościa w pasku z 1994 chyba już było tyle błędów że nie szło nic zrobić.

Ustawienia portu nie wiele pomagają - powiedziałbym że wcale.

...ja probowalem na poprzedniej b5-97,a najnowszy byl pasek chyba 2005 i nie bylo problemow...inne programy,jak lemmiwinks,czy Customcode tak samo-choc ostatnio custom nie potrafi wpisac danych i tez rwie polaczenie... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...