Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] GJA multitronik naprawa sterownika - VAG błąd 17090


lechwik

Rekomendowane odpowiedzi

Miejscowość nazywa się "Ozorków" ;) Myślę, że warto byłoby się tam przejechać (cała operacja zajmie wtedy jeden dzień). 800zł to naprawa sterownika - policz jeszcze jego demontaż i fakt, że musisz spuścić i zalać ATF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie drogich forumowiczow. Mam problem z multitroniciem. Wg VAG jest to blad F125 wszystkim dobrze znany. Moje pytanie jest następujące: czy mógłby mi ktoś z Was polecić serwis w którym sterownik zostanie naprawiony. Kogoś kto się na tym zna i naprawi tak aby nie pojawiały się problemy od razu po naprawie. Z góry bardzo dziękuje za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś wymieni ci tylko łączenia które pękły, to napewno za jakiś czas wyskoczy ci inny błąd.

Druciki należy wymienić wszystkie, a nie tylko pęknięte, ponieważ ze względu na błąd konstrukcji, wszystkie oryginalnie są osłabione na zgrzewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś napisze ile lat albo km można pojeździć na sterowniku po naprawie , bo raczej roku nie pociągnie , Dają rok gwarancji albo pół, na tyle jest to obliczone . Co roku naprawa trzeba wliczyć w koszty utrzymania auta. Albo samemu to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem, bede probował naprawic usterke w/w sposob, ale w servisie mowia , ze bez nowego sterownika za jedyne tys euro sie nie obejdzie ,

najchetniej bym sprzedał ten ałdik za 25kpln, wczoraj przywieziony z niemiec, jezdzi normalnie nic sie nie dzieje tylko miga wyswietlacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Powiem tak. Sterownik wyslalem do Ozorkowa. W ciagu dwoch dni miałem sterwnik spowrotem, naprawiony oczywiście. Sterownik zamontowany spowrotem + wymiana oleju w skrzyni i auto smiga jak nowe. Myśle, ze Pan Zbyszek jest godzien polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też można wysyłać uszkodzone ECU - gwarancja 12 m-cy. Szczegóły na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

oczywiście mam w/w problem i podjąłem się samodzielnej naprawy. Jestem na etapie, że sterownik juz jest wyjęty i niestety sterownik był wcześniej naprawiany. Ładnie wyciął ktoś na około sterownik ale ze sklejeniem juz nie bardzo. Sterownik od środka był całkowicie zalany olejem. Jeden spaw był wcześniej robiony i obok niego zauważyłem pęknięty sterownik. Teraz mam pytanie.

1) czy olej w środku mógł zaszkodzić sterownikowi ?

2) czym lutować pęknięty drucik i jak?

P.S pozdrowienia dla Lechwiaka za opis i btw podeśle później wypasiony link z wyjęciem sterownika z ruskiej strony ( tyle że więcej zdjęć jest )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja już dwa razy wyjmowałem sterownik i wysyłałem do naprawy za każdym razem profesjonalnie sklejony i prawie niewidocznie. Raz jeden gościu dał gwarancji na rok , potem znalazłem innego pana z ozorkowa na 2 lata . Może podjął bym się nawet naprawy tego sterownika ale nie mam pojęcia o spawaniu tego gatunku plastiku. Zalanie skrzyni olejem atf samodzielnie kontrolowane komputerem . Daj tego linka ruskiego.

---------- Post dopisany 12-01-2014 at 19:21 ---------- Poprzedni post napisany 06-01-2014 at 18:59 ----------

nie masz w tych sprawach zapału dajesz zapytanie potem milczysz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja już dwa razy wyjmowałem sterownik i wysyłałem do naprawy za każdym razem profesjonalnie sklejony i prawie niewidocznie. Raz jeden gościu dał gwarancji na rok , potem znalazłem innego pana z ozorkowa na 2 lata . Może podjął bym się nawet naprawy tego sterownika ale nie mam pojęcia o spawaniu tego gatunku plastiku. Zalanie skrzyni olejem atf samodzielnie kontrolowane komputerem . Daj tego linka ruskiego.

---------- Post dopisany 12-01-2014 at 19:21 ---------- Poprzedni post napisany 06-01-2014 at 18:59 ----------

nie masz w tych sprawach zapału dajesz zapytanie potem milczysz ?

Damian uszkodził swój sterownik - skończyło się zakupem nowego (używanego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...