Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

W aktywacji nie mam opcji ustawienia 

Terminal 15. Już powoli ręce opadają..gdy zaznaczam CAB 15 to mmi nie wyświetla opcji drive select

20220125_184223.jpg

20220125_184248.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ma być terminal 15. A kodowania najlepiej wykonywać w wersji angielskiej vcds, tłumaczenia czasem są błędne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Wojtassprt napisał:

Jak miałem ustawione cab_15 to w mmi drive select było niedostępne, ambiente również 

Dlaczego cab_15? Tylko "zacisk 15'' tak tlumaczy vcds po polsku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty ustawiłeś

‘‘Car_Function_List_BAP_Gen2-interieur_light_0X08_msg_bus‘‘

na

 ‘‘terminal 15‘‘

?

To ustawienie zdaje się odpowiada za komunikację 5F <> BCM w temacie ambiente, z tego co pisałeś wyżej nie mogłem zrozumieć czy ustawiłeś to czy nie. Ma być 'Terminal 15' a nie cokolwiek innego z liczbą 15

Po ustawieniu odpowiedniego kodowania/adaptacji reset MMI i uśpienie sterowników (z reguły wystarczyć zamknąć auto aż wszystko zgaśnie - ostatnie gasną ledy dot. skrzyni biegów, ale najlepiej zostawić auto na pół godziny).

Edytowane przez wuPiotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w tej konfiguracji nie jest ustawiony ‘‘Car_Function_List_BAP_Gen2-interieur_light_0X08_msg_bus na 15. Dzisiaj zmienię i sprawdzę.

 

Kolega Adamspeed01 podał kanał do aktywacji ‘‘Car_Function_List_BAP_Gen2-interieur_light-charisma_0x17_msg_bus, bym zmienił na "terminal 15" , lecz w tym kanale mam do wyboru tylko to co ze zdjęcia.

 WuPiotrak, jakie jest ustawienie tego kanału u Ciebie ? Jesteś w stanie sprawdzić?

20220125_184248.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja z 'charisma' w nazwie dotyczy z tego co się orientuje kolorowego podświetlenia. Zmień to o czym pisałem. I zmień język vcds na angielski!

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wuPiotrek napisał:

Opcja z 'charisma' w nazwie dotyczy z tego co się orientuje kolorowego podświetlenia. Zmień to o czym pisałem. I zmień język vcds na angielski!

Opcja ta dotyczy kolorowego ambiente zależnego od wybranego trybu Audi Drive Select. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gromkie brawa dla was!!! Pokazało się:) tylko nie wiem czemu iluminacja nie reaguje, ani nie ma podziału na strefy. Czy to ma związek że wszystko z "charisma" jest aktywowane? Bo gdy daję na off to nadal świecą ledy.

20220127_162958.jpg

20220127_163026.jpg

 

15 godzin temu, Wojtassprt napisał:

Panowie, gromkie brawa dla was!!! Pokazało się:) tylko nie wiem czemu iluminacja nie reaguje, ani nie ma podziału na strefy. Czy to ma związek że wszystko z "charisma" jest aktywowane? Bo gdy daję na off to nadal świecą ledy.

20220127_162958.jpg

20220127_163026.jpg

Opanowane... prawy przycisk kółka:)

 

Oswietlenie zaczęło elegancko śmigać!! Tylko nie wiem czemu z MMI zniknęły możliwości wyboru trybu audi drive select. Ktoś coś?

 

Temat opanowany :)

 

Tylko czemu oswietlenie gaśnie po odpaleniu? Na powitanie świeci, na wlaczonym zaplonie świeci, po odpaleniu gaśnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Wojtassprt napisał:

Temat opanowany :)

 

Tylko czemu oswietlenie gaśnie po odpaleniu? Na powitanie świeci, na wlaczonym zaplonie świeci, po odpaleniu gaśnie?

Być może gaśnie, przez zbyt duże obciążenie sterownika, do którego się podłączyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie, ale ambiente kolorowe po odpaleniu świeci tylko, gdy masz włączone mijania. 
Czy w dzień świeci na powitanie to nie wiem, nie zwróciłem uwagi :P Natomiast po zgaszeniu silnika, na pożegnanie, świeci na biało.

Edytowane przez M4R1O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, M4R1O napisał:

Może głupie, ale ambiente kolorowe po odpaleniu świeci tylko, gdy masz włączone mijania. 
Czy w dzień świeci na powitanie to nie wiem, nie zwróciłem uwagi :P Natomiast po zgaszeniu silnika, na pożegnanie, świeci na biało.

Testowałem też na światłach...I to samo...po odpaleniu silnika świecą jeszcze przez 2-3sek poczym zanikają. Ale podświetlenie wewnętrznych klamek świeci cały czas tak jak powinno 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem dlaczego. Namieszałeś. 

Wróć po logu ze wszystkimi kodowaniami 5F i BCM do stanu sprzed Twojej ingerencji i włącz tylko to:

long coding (07), open the central electric (09) and activate
Byte 11 – Bit 3

Open the adaption (10) in the information electronic (5F) and activate the adaption channel ,,Car_Function_Adaptions_Gen2-menu_display_ambient_illumination‘‘ - 

activate the channel
‘‘Car-Function_List_BAP_Gen2-interior_light_0x08‘‘ -

active the channel
‘‘Car_Function_Adaptions_Gen2-menu_display_ambient_illumination_over_threeshold_ high‘‘ 

change the vallue to ‘‘terminal 15‘‘ ‘‘Car_Function_List_BAP_Gen2-interieur_light_0X08_msg_bus‘‘

Ambiente świecą zależnie od świateł (np w auto działają z czujnikiem zmierzchu). U Ciebie zachowują się raczej jak jakieś 'welcome light'.

Wszystko związane z charisma ma być wyłączone przy ambiente białym. Ale nie rób tego po omacku - wróć z kodowaniami po logu do stanu początkowego i włącz tylko to co powyżej.

Jeśli zmieniasz coś w kodowaniu i nie daje to efektów to cofaj zmiany ... 

Plus pytanie - czy masz podświetlenie nóg i gdzie je podłaczyłeś? To białe ambiente musi być podłączone poprawnie i zakodowane według podłączenia inaczej nie będzie działać poprawnie regulacja jasności. Podświetlenie nóg podłacza się pod BCM i koduje osobno.

A jeśli dajesz w głównej regulacji jasności na OFF i nadal świecą ledy to znaczy że masz więcej zakodowane niż podłączone, nie zgadza się obciążenie i sterownik nie daje rady regulować. Miałem tak zanim podłączyłem oświetlenie nóg przednie (mając wcześniej zakodowane).

Edytowane przez wuPiotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie ogarnął już ktoś parametryzacje lane assist ? 
Pod względem ze nie wyłączy się po 15 czy 20 sekundach , widziałem filmik na którym wcale się nie wyłącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, pytanie odnosnie oswietlenia ambient, posiadam u siebie ta wersje kolorowa (QQ2?) i potrzebuje kupic tego leda pod nogi pasazera, bo niestety sie gdzies zagubil, ktos wie gdzie takiego dostane, lub poda kod produktu?

A drugie pytanko odnosnie kodowania/odblokowania funkcji, chcialbym sie dowiedziec czy posiadajac ta kamere tylko za lusterkiem, ktora jest chyba do automatycznej regulacji dlugich swiatel ,moge odblokowa cos dodatowego, jak odczytywanie znaków  asystnta pasa ruchu (ktory sie wyswietla w VC jako asysta kierowcy, ale nic sie tam nie zmienia podczas jazdy)  lub chociaz ostrzeganie przed zjazdem z pasa i chcilabym dodatkowo odblokowac, zeby pokazywalo zuzyie klockow i czy plyn do spryskiwaczy jest, czy te modele maja ogolnie robione juz czujniki do tego czy tez trzeba dokladac?

dziekuje od razu za jakakolwiek odpowiedz, VIN moge podeslac popludniu jesli bedzie niezbedny.

 

pozdrawiam :)

Edytowane przez KakarottoSSJ2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pellek napisał:

Takie pytanie ogarnął już ktoś parametryzacje lane assist ? 
Pod względem ze nie wyłączy się po 15 czy 20 sekundach , widziałem filmik na którym wcale się nie wyłącza

Lane Assist samo się nie wyłącza. Pozostaje aktywne do momentu deaktywacji przyciskiem na manetce. Osoby nie mające przycisku na manetce, które uruchomiły LA samym kodowaniem, mają LA ciągle aktywny. Jeżeli linie świecą się na szaro a nie na zielono, oznacza to, że nie rozpoznano pasów na jezdni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Muskel1 napisał:

Lane Assist samo się nie wyłącza. Pozostaje aktywne do momentu deaktywacji przyciskiem na manetce. Osoby nie mające przycisku na manetce, które uruchomiły LA samym kodowaniem, mają LA ciągle aktywny. Jeżeli linie świecą się na szaro a nie na zielono, oznacza to, że nie rozpoznano pasów na jezdni. 

Koledze chodziło chyba o to, aby nie trzeba było trzymać rąk na kierownicy, bynajmniej ja to tak zrozumiałem :decayed: Bo LA się dezaktywuje po iluś-tam sekundach, jeżeli wykryje, że nie trzymamy kierownicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy da się to obejść. Z resztą jest to niedozwolone dlatego nie szukałem rozwiązania. Ten system nie jest na tyle dobry by nadawał się do autonomicznej jazdy. Zbyt często nie rozpoznaje pasów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KakarottoSSJ2 napisał:

Hej, pytanie odnosnie oswietlenia ambient, posiadam u siebie ta wersje kolorowa (QQ2?) i potrzebuje kupic tego leda pod nogi pasazera, bo niestety sie gdzies zagubil, ktos wie gdzie takiego dostane, lub poda kod produktu?

8W0947415 B

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...