Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Ambient biały drzwi:

Drzwi przod: 
PIN 1: T32a/8
PIN 4: MASA/T32a/5
Drzwi tyl: 
PIN 1: T16h/3
PIN 4: MASA/T16h/13
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny. Myślałem kiedyś źe muszą być highline ale midline też powinny z tego co zauważyłem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy moduły drzwi w ogóle w ambiente kolorowym biorą udział? Z tego co się orientuję to z drzwi idzie tylko zasilanie, a ambiente steruje bcm przez LIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steruje nimi BCM1 ale w tych najniższych modułach nie masz osadzonych pinów w sterownikach drzwi i nie podłączysz pasków rgb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pellek napisał:

@Muskel1 nie wiesz może czy moduły drzwi medium tzn 8w0959593 ogarną ambiente 32 kolorowego ?

Ogarną. Mam taki zestaw w oryginalnym wyposażeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał:

Steruje nimi BCM1 ale w tych najniższych modułach nie masz osadzonych pinów w sterownikach drzwi i nie podłączysz pasków rgb. 

W modułach najniższych nie ma pinów do ambiente białego, u mnie na przykład sterowniki tylnych drzwi *395F nie obsługują pasków białych nawet po dodaniu pinów w odpowiednie miejsce. Przednie mam za to MID *593F i one bez problemu wysterowują podświetlenie.

Przy kolorowym ambiente kostka od tych 'pasków rgb' (magistrali LIN do sterowania) omija sterowniki drzwi, jest jakby na nich dodatkowo przypięta i wydaje mi się że nie ma w przypadku koloru nie znaczenia jaki sterownik drzwi posiadamy.

Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tu. Zgodnie ze schematem lampka ambiente drzwi W86, podpięta jest na pin 8, 32-pinowej kostki w sterowniku drzwi J386

20220201_142131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej części schematu wg mnie wynika tylko tyle, że inaczej są puszczone wiązki w zależności od wyposażenia. 
W86 to lampka dolna pod drzwiami
L223 to białe podświetlenie głośnika BANG przy otwarciu drzwi

i w zależności od wyposażenia (biały ambient/biały ambient + bang/kolor ambient/kolor ambient+bang) albo obydwie lampki są zasilane prosto ze sterownika, albo są zmostkowane w wiązce (R97) a do sterownika idzie jeden przewód.

Podświetlenie dolne drzwi działa poprawnie w najniższym sterowniku *3*** - sprawdzone u mnie.

Tak mi się wydaje przynajmniej bo trochę pokrętne są te schematy czasami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tego o czym ostatnio pisałem. Widzę że jest możliwość w konfiguratorze wybrania ostrzeżenia o opuszczeniu pasa ruchu bez asystenta pasa ruchu. Czy ktoś wie jak powinno wyglądać kodowanie dla takiej konfiguracji?

 

Screenshot_1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie wczoraj założyłem sobie kubek z ambiente i zauważyłem że brakuje mi dwóch kolorów w ustawieniach do zmiany kolorami, kończy mi się na niebieskim , brakuje fioletu i jakiegoś tam koloru , czy to kwestia kodowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Pellek napisał:

Mam pytanie wczoraj założyłem sobie kubek z ambiente i zauważyłem że brakuje mi dwóch kolorów w ustawieniach do zmiany kolorami, kończy mi się na niebieskim , brakuje fioletu i jakiegoś tam koloru , czy to kwestia kodowania ?

Przeprowadziłeś parametryzację BCM1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Muskel1 napisał:

Przeprowadziłeś parametryzację BCM1?

Niee samym kodowaniem działałem, podpowiesz jak zrobić ?

A podpowiesz jeszcze jak podpiąć ambiente z modułu drzwi do bcmu ? Nie bardzo rozumiem ten temat ?

Edytowane przez Pellek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz do BCM1 wgrać parametry pod ambiente. Bez tego nie ruszy, ponadto nie wiem czy wszystkie BCM1 obsługują ambiente kolorowe. Ja u siebie mam oryginalnie ambiente więc go nie dokładałem i nie szukałem  schematów co i jak podłączyć. Musisz poszukać, ktoś tutaj niedawno dokładał chyba nawet. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sam ambient tzn kubek który dołożyłem świeci prawidłowo kolor się zmienia, tylko brakuje 2 kolorów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory z tęczy zmienia prawidłowo? Gotowe kolory tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Pellek napisał:

Właśnie sam ambient tzn kubek który dołożyłem świeci prawidłowo kolor się zmienia, tylko brakuje 2 kolorów ?

Bo brakuje w BCM1 parametrów, które musisz np. za pomocą VCP wgrać.

20220205_181336.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolory zmienia normalnie, jutro spróbuję wgrać parametryzacje na bcm i zobaczymy może dojdą kolorki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2022 o 18:51, Muskel1 napisał:

Bo brakuje w BCM1 parametrów, które musisz np. za pomocą VCP wgrać.

20220205_181336.jpg

Podpowiesz w którym pliku tego w VCP szukać bo przejrzałem większość ale nie widzę dokładnie tych parametrów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są pakiety danych do bcm1. Jak nie masz ori vcp możesz ich dlatego nie mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...