Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.01.2022 o 20:29, dazwid napisał:

Witam,

Nie zauważyłem tego kodowania w temacie, mianowicie ustawienie pozycji fotela pasażera używając przycisków na fotelu kierowcy po wybraniu opcji w MMI:

20220106_174120.thumb.jpg.d4527b0f35f03bb01e2d500defd1e2f5.jpg

Kodowanie: 

1. Module 06 - Passenger Seat Module i to samo kodowanie powtarzamy dla Module 36 - Driver Seat Module
2. Long coding
3. Byte 2 --> Bit5 --> zmiana z 0 na 1
4. Byte 6 --> Bit1 --> zmiana z 0 na 1

Po tym kodowaniu pojawi się nowa opcja w MMI w ustawieniach fotela pasażera. Po jej wybraniu przyciski na fotelu kierowcy kontrolują fotel pasażera, fajny bajer :thumbup1:

Pany mam pytanie: a jak ugryźć temat jak nie mam dostępu do sterownika 06 ?, a sterownik prawdopodobnie jest bo sterowanie przy fotelu działa bez zarzutu

I jeszcze jedno da się taką funkcję zakodować w vc jak widać na fotce czy to kwestia oprogramowania?

audi-a5-45-tfsi-quattro vc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B9 i F5 (przy kierownicy po lewej stronie) nie ma sterownika 06, sterownik do foteli to 36.

O jakiej funkcji piszesz?  To, że widać w obrotomierzu dystans jazdy?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Muskel1 napisał:

nie ma sterownika 06, sterownik do foteli to 36.

 

czyli będzie działać gdy zakoduję tylko w 36?

47 minut temu, Muskel1 napisał:

To, że widać w obrotomierzu dystans jazdy?

nie koniecznie dystans, średnie spalanie itp to prawdopodobnie ustawienie do wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Qmaty napisał:

nie koniecznie dystans, średnie spalanie itp to prawdopodobnie ustawienie do wyboru

W lewym wskazaniu dodatkowym można wyświetlić różne wartości. Ustawiasz to przyciskami na kierownicy multifunkcyjnej (opisane w instrukcji obsługi).

 

10 godzin temu, Qmaty napisał:

czyli będzie działać gdy zakoduję tylko w 36?

Powinno. Musisz spróbować.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Forumowicze

Mam prośbę, pomóżcie mi zmienić region w module 5f SW/HW 8W5035880 i częstotliwość tunera FM w Q5 FY 80A USA. Mam oryginał VCP ale tabela kodowania nie zawiera opisu bitów. Podpowiedzcie mi również jak wyłączyć dodatkowe wskazanie prędkości na VC w MPH aby było tylko km/h. Szukam też pliku do sterownika lampy 80A907397C. W bazie VCP nie ma takiego. Obiecali, że załatwią ale już ponad miesiąc i nic. Byłem też na płatnej platformie VAGUPdate ale też nie mają takiej wersji. Załadowania pliku z inną literą niż C powoduje wyłączenie modułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, KrzychoB napisał:

 Podpowiedzcie mi również jak wyłączyć dodatkowe wskazanie prędkości na VC w MPH aby było tylko km/h. 

Wklej tutaj obecne kodowanie VC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KrzychoB napisał:

Szukam też pliku do sterownika lampy 80A907397C. W bazie VCP nie ma takiego.

Co Ty chcesz zrobić ? Wymieniałeś lampę / lampy i zastosowałeś sterowniki jakie Ci pasują (USA , EU )  - nie , tak to nie działa . Jeśli przekładasz sterowniki to w obu lampach mają być takie same - wszystkie , łącznie z jerzykami , albo USA , albo UE . po obu stronach . tylne zmieniasz na EU - ładujesz odpowiedni plik z VCP i koniec . Wtedy odpowiedni plik znajdziesz .

Edytowane przez mariusz36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie VC 5F.   0124 0602 0000 0000 5322 0002 041A 0010 2F00 15E5 0170 0904 FE 

 

Odnośnie lamp przód to sytuacja wygląda tak, że moduły są oryginalne. Uszkodzony zalany wodą jest moduł DRL prawej lampy 39 więc kupiłem nowy z literą D. Wymaga on zmiany softu na taki z literą C. VCP nie ma w swojej bibliotece takiego softu więc o niego pytam. Lampy tylne wymieniłem na EU. Świecą ok ale jest do wyłączenia migajæcy stop razem z kierunkiem. Wymaga to prawdopodobnie parametryzacji BCM2 8W0907064DP ale VCP nie ma właściwego pliku.

Edytowane przez KrzychoB
Korekta treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, KrzychoB napisał:
  Ukryj zawartość

Kodowanie VC 5F.    0124 0602 0000 0000 5322 0002 041A 0010 2F00 15E5 0170 0904 FE

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

To jest kodowanie VC czy 5F? Bo wpisałeś tak, że nie wiadomo czego. Po ilości bajtów pewnie 5F. 

A kodowanie VC? Bo nic nie wkleiłeś.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zamieszanie. Wcześniej wkleiłem kodowanie dla 5F. Poniżej kodowanie dla VC 17 8W5920890D

 

09E6 8EC5 A888 CF05 0223 6960 1800 000 0800 0000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, KrzychoB napisał:

Odnośnie lamp przód to sytuacja wygląda tak, że moduły są oryginalne. Uszkodzony zalany wodą jest moduł DRL prawej lampy 39 więc kupiłem nowy z literą D. Wymaga on zmiany softu na taki z literą C. VCP nie ma w swojej bibliotece takiego softu więc o niego pytam. Lampy tylne wymieniłem na EU. Świecą ok ale jest do wyłączenia migajæcy stop razem z kierunkiem. Wymaga to prawdopodobnie parametryzacji BCM2 8W0907064DP ale VCP nie ma właściwego pliku.

Nie wiem czy można zmienić soft , ale wiem że jeśli są moduły z różnymi końcówkami numerów to nie zadziała . Szkoda że nie kupiłeś z końcówką C . Jeśli chodzi o tylne lampy to tak , musisz zrobić parametryzacje . Myślę że odpowiedni plik masz :wink: . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, KrzychoB napisał:

Przepraszam za zamieszanie. Wcześniej wkleiłem kodowanie dla 5F. Poniżej kodowanie dla VC 17 8W5920890D

 

09E6 8EC5 A888 CF05 0223 6960 1800 000 0800 0000

 

Spróbuj następująco:

w Byte 6 odznacz wszystkie tak abyś zamiast CF miał 00 (zero,zero)

w Byte 8 zaznacz dodatkowo Bit 0 i 2 tak abyś zamiast 02 miał 07

09E6 8EC5 A888 0005 0723 6960 1800 000 0800 0000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, pomożesz z właściwym plikiem do BCM2? Człowiek z VCP twierdzi, że w ich bibliotece nie ma właściwego pliku. Próbują go pozyskać. Odnośnie modułu z literæ C to jest problem kupić taki. Wszyscy sprzedawcy twierdzæ że c D ma być tylko trzeba "zakodować". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KrzychoB napisał:

Człowiek z VCP twierdzi, że w ich bibliotece nie ma właściwego pliku. Próbują go pozyskać.

Myślałem że  TY masz VCP oryginalny - tak napisałeś wcześniej . Wszystkie pliki są w filemanagerze , trzeba sprawdzać który przyjmie . Jeśli ktoś ich faktycznie nie ma , to trzeba napisać do supportu VCP i oni po „ kluczu" doślą . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel1, rewelacja z Twoim kodowaniem VC. Jest tak jak chciałem, nie ma wskazania MPH. Nie wiem dlaczego jest jeszcze taki problem, że gdy wybiorę polską wersję językową to jest do momentu wyłączenia zapłonu. Potem znów pojawia się angielska.

Muskel1, masz jeszcze pomysł na zmianę kodowania w 5F aby włączyć częstotliwość radio EU i aby navi przyjęło mapy EU?

 

Mariusz36, tak, mam oryginalny VCPk+CAN z opłaconym abonamentem. Jestem w kontakcie z supportem VCP ale na razie nie zdobyli dla mnie właściwych plików do BCM2 i modułu lampy. Kilka tygodni temu napisali, że wstawili na listę do pozyskania.

Edytowane przez KrzychoB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, KrzychoB napisał:

Muskel1, masz jeszcze pomysł na zmianę kodowania w 5F aby włączyć częstotliwość radio EU i aby navi przyjęło mapy EU?

Nie da się samym kodowaniem przeprowadzić konwersji. Trzeba flashować 5F jeżeli się nie mylę.

27 minut temu, KrzychoB napisał:

 Nie wiem dlaczego jest jeszcze taki problem, że gdy wybiorę polską wersję językową to jest do momentu wyłączenia zapłonu. Potem znów pojawia się angielska.

 

Musisz w 5F w ustawieniach MMI wybrać język polski, ponieważ VC i 5F są ze sobą połączone i VC wybiera język taki, jaki jest ustawiony na 5F.

Jeżeli w ustawieniach MMI nie masz do wyboru j. polskiego to musisz najpierw przeprowadzić konwersję 5F.

 

20220331_222257.jpg

20220331_222346.jpg

20220331_222317.jpg

20220331_222320.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, KrzychoB napisał:

Mariusz36, tak, mam oryginalny VCPk+CAN z opłaconym abonamentem. Jestem w kontakcie z supportem VCP ale na razie nie zdobyli dla mnie właściwych plików do BCM2 i modułu lampy. Kilka tygodni temu napisali, że wstawili na listę do pozyskania.

Jeśli jest tak jak piszesz to te pliki powinieneś mieć , ale może przy instalacji VCP nie do końca dobrze pościągałeś / zainstalowałeś . Ja tak miałem jak kupiłem , niby wszystko zgodnie z instrukcją a też tych pików nie zainstalowałem dobrze :facepalm: - kolega który na codzień używa VCP zainstalował mi . Z tego co pamiętam tam są cztery które odpowiadają za światła w Q5 , trzeba na spokojnie sprawdzać . Nie chcesz uzupełnić profilu , może gdzieś niedaleko mieszkasz gdzie ktoś na miejscu by Ci pomógł . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2022 o 09:36, Muskel1 napisał:

Ustawiasz to przyciskami na kierownicy multifunkcyjnej

Dzięki za podpowiedź, przyzwyczajenie do starej MF :oops:

W dniu 29.03.2022 o 09:36, Muskel1 napisał:

Powinno. Musisz spróbować

Niestety nie działa, z tego co wyczytałem w schematach w F5 sterownik pasażera ma mostek między pinem 3 i 20 i może mieć to z tym związek, dam znać jak ogarnę temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy, 

mam prośbę o pomoc w kodowaniu centralnej elektryki, a4 b9 

chodzi o odprowadzanie światłami do domu, aktualnie jest to realizowane za pomocą postojówek i świateł mijania -  xenon, chciałbym zmienić xenony na halogeny z przodu w celu oszczędzania przetwornic i palników, niestety mój vcds z chin nie ma opcji podpowiedzi długiego kodowania z tym autem

aktualnie  kodowanie

Address 09: Cent. Elect. (J519)       Labels:* Redir Fail!
   Part No SW: 8W0 907 063 CC    HW: 8W0 907 063 BC
   Component: BCM1 MLBevo   H13 0267  
   Coding: 80453142451800CD0545001018AC80F9110B3108000000000000000020001A2000410022025601

mógłbym prosić o pomoc, lub żebyście powiedzieli całościowe kodowanie lub jakie bajty i bity i na jaka wartość podmienić, albo screeny z pomocnika długiego kodowania to sam wpisze kodowanie z reki,

z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez ZAPi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...