Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Góral65 napisał:

 

Podziel się z innymi, może się komuś w przyszłości przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podpowiedzieć jak należy vcds-m zakodować tylną klapę elektryczną tak aby się otwierała z pilota, zamykała. Obecnie naciśnięcie pilota w "3 przycisk" powoduje tylko zapalenie się świateł po zmroku. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przytrzymać przynajmniej 2 sek. przycisk otwierania bagażnika na pilocie aby otworzyć klapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem różnych sposobów, przytrzymać dłużej, kliknąć dwa razy, niestety  nie otwiera się. Jak pisałem, samochód dostaje sygnał bo światła się zapalają ale klapa nie otwiera się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie coś jest nie tak, bo nic nie trzeba kodować. Ta funkcja jest fabrycznie. Podepnij auto pod komputer i sczytaj błędy. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Muskel1 napisał:

 

Też mi się tak wydaje, że fabrycznie powinien otwierać się z pilota. Mógł poprzedni właściciel coś namieszać. Czytałem, że zamykanie można też zakodować, jednak dotyczyło to A6. Jest tylko błąd poduszki silnika (uszkodzona kostka). 

IMG_20220526_144409.jpg

IMG_20220526_144309.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego te zdjęcia nic tu nie wnoszą. Wykonaj pełny autoscan i zapisz go w postaci pliku .txt , następnie wrzuć ten plik tutaj. Albo skopiuj wszystko z tego autoscanu co znajduje się pod kreską, zaczynając od Adres 01 silnik..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Twój VCDS to klon i nie łączy się ze sterownikiem komfortu 46, więc i kodowania sterownika nie widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do własnego użytku przydaje się. Zwraca się po kilku skasowanych inspekcjach. Jeśli zajdzie potrzeba podjadę przeskanować innym. Myślałem, że moduł 46 w tym samochodzie jest wirtualny a zmiany nanosi się w 09 central. zesp. elektr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł 46 istnieje fizycznie i tam jest zamek centralny oraz wszystko dotyczące otwierania i zamykania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacekx napisał:

Może mi ktoś podpowiedzieć jak należy vcds-m zakodować tylną klapę elektryczną tak aby się otwierała z pilota, zamykała. Obecnie naciśnięcie pilota w "3 przycisk" powoduje tylko zapalenie się świateł po zmroku. Z góry dziękuję.

Tak zapytam ... dobrze naciskasz ten przycisk w pilocie ? . Należy dwa razy nacisnąć przycisk od klapy i to tak szybciej , natomiast zamykamy przytrzymując raz dłużej . 

Jeszcze sprawdź jak masz w aucie ustawienia - centralny zamek - klapa bagażnika .

Edytowane przez mariusz36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mariusz36 napisał:

Tak zapytam ... dobrze naciskasz ten przycisk w pilocie ? . Należy dwa razy nacisnąć przycisk od klapy i to tak szybciej , natomiast zamykamy przytrzymując raz dłużej . 

Jesteś pewny? W instrukcji pisze co innego. Chyba, że pomiędzy A4 a Q5 jest różnica.

Screenshot_20220526-165532_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Muskel1 napisał:

Jesteś pewny? W instrukcji pisze co innego. Chyba, że pomiędzy A4 a Q5 jest różnica.

No właśnie poszedłem u siebie sprawdzić i tak jest jak napisałem , ale ja mam inny pilot i teraz nie wiem czy to od wyposażenia zależy bo ja mam taki :eusathink:IMG_6498.thumb.JPG.6b1838d5d83e3da6d188133d6c36c4e6.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może w wersji US jest inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle też doczytałem. Zależy od wersji może być jedno dłuższe naciśnięcie pilota bądź dwa krótkie. W środku na monitorze MMI można zablokować klapę aby nie otwierała się z zewnątrz ale chyba nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klapy to nie otwiera się ona z pilota jeśli mamy np podpiętą przyczepkę (nie wiem czy wystarczy sam otwarty hak). Może to będzie jakaś wskazówka > być może są jeszcze jakieś inne warunki.

A przycisk w 'normalnym' pilocie (bez przycisku panic i tego napisu x2), trzeba przytrzymać aby klapę otworzyć. Przytrzymać chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2021 o 22:45, Adam Raś napisał:

Drzwi

PIN 1 – PLUS – J519 – T73a/59 + 11 +36

PIN 2 – LIN – J519 - T73a/27

PIN 3 – MASA – na drzwiach

 

Konsola centralna

PIN 1 - PLUS – J519 – T73a/59 + 11 +36

PIN 2 – LIN – J519 - T73a/27

PIN 4 – MASA – na tunelu centralnym

 

Cup holder

PIN 1 - PLUS – J519 – T73a/59 + 11 +36

PIN 2 – LIN – J519 - T73a/28 !!!!!!!!

PIN 4 – MASA – na tunelu centralnym

 

Nogi lewe

Wtyczka 4PIN

PIN 1 - PLUS – J519 – T73a/59 + 11 +36

PIN 2 – LIN – J519 – T54c(mała)/53

MASA – ciągniemy od słupka A

Wtyczka 2PIN

PIN 1 – MASA – ciągniemy od słupka A

PIN 2 – PLUS – J519 – T54c(mała)/3

 

Nogi prawe

Wtyczka 4PIN

PIN 1 - PLUS – J519 – T73a/59 + 11 +36

PIN 2 – LIN – J519 – T54c(mała)/53

MASA – ciągniemy od słupka A lub łączymy na miejscu

Wtyczka 2PIN

PIN 1 - MASA – ciągniemy od słupka A lub łączymy na miejscu

PIN 2 – PLUS – J519 – T54c(mała)/2

Proszę bardzo.

Nogi L + P masa który to pin? 
Gdzie podłączyć nogi tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIN 1: PLUS

Nogi prawe: T54c/2

Nogi lewe: T54c/3

Nogi tyl razem: T73a/11

PIN 2: MASA do punktu masowego np. w okolicy bcm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...