Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
12 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Wypróbuj:

 

1CAA149930A92A9F96A34893207E52A2E6A5D238280C546912044A4567A54B

 

ale wpisz najpierw kod dostępu 40168

Wyskoczył błąd.

IMG_2868.jpeg

IMG_2867.jpeg

Opublikowano

Możliwe że zestaw danych jest nieodpowiedni. Ciężka sprawa.

Opublikowano

A jest możliwe, że musi być inny program np. Odis 

Opublikowano

ODIS też nic nie poradzi.

Opublikowano

Domyślam się, że podałeś kodowanie pod 3.0TDI skrzynia tip.

A jakbyś podał kodowanie  pod S4 3.0TFSI ?

Ciekawe jak pójdzie u kris_91

Opublikowano
56 minut temu, duzy616 napisał(a):

Domyślam się, że podałeś kodowanie pod 3.0TDI skrzynia tip.

A jakbyś podał kodowanie  pod S4 3.0TFSI ?

Ciekawe jak pójdzie u kris_91

To było pod S4 3.0 TFSI

Opublikowano

To pozostaje mi z tym żyć, a Tobie podziękować za próbę pomocy?

Opublikowano

A czy na tym starszym mniejszym wyświetlaczu po wymianie przycisków też będzie działać laptimer ?

Edytowane przez teka2

Opublikowano
3 godziny temu, teka2 napisał(a):

A czy na tym starszym mniejszym wyświetlaczu po wymianie przycisków też będzie działać laptimer ?

Co masz na myśli? Nie ma starszych mniejszych wyświetlaczy.

Opublikowano

No ja mam ten mniejszy kwadratowy wyświetlacz, nie zachodzi na obrotomierz i prędkościomierz.

Opublikowano

Masz monochromatyczny podstawowy FIS. Nie jestem pewny czy tam da radę uruchomić Laptimer.  Musisz spróbować.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Byłem dzisiaj w ASO na ustawieniu (kalibracji) świateł matrix. Okazało się że mam do wymiany czujniki poziomowania przy wahaczach. Najgorsze, że rozpoczęli procedurę, która się nie zakończyła. Teraz mam światła w trybie serwisowym (brak matrixów, błędy itp.)

Jak można VCDS sprawdzić działanie czujników poziomowania ?

Jak wykonać kalibracje czujników po ewentualnej wymianie?

Preferujecie jakiś zamiennik czy tylko oryginał ?

Na marginesie, po wymianie sondy lambda przed katalizatorem trzeba robić jakieś adaptacje ?

Log-BŁĘDY PZEZ ASO-WAUZZZF45HA079521-172169km.txt

Opublikowano
28 minut temu, duzy616 napisał(a):

Jak można VCDS sprawdzić działanie czujników poziomowania ?

W sterowniku 09 (BCM1) w rozszerzonych blokach pomiarowych wyszukać z listy (u góry w pasku wyszukiwania) wskazań wartości czujników.

 

30 minut temu, duzy616 napisał(a):

Jak wykonać kalibracje czujników po ewentualnej wymianie?

W sterowniku 09 (BCM1) wykonanie nastaw podstawowych przednich lamp.

 

31 minut temu, duzy616 napisał(a):

Preferujecie jakiś zamiennik czy tylko oryginał ?

Tylko ori z ASO.

31 minut temu, duzy616 napisał(a):

Na marginesie, po wymianie sondy lambda przed katalizatorem trzeba robić jakieś adaptacje ?

Zresetować wartości wyuczone sondy lambda.

Opublikowano

@Muskel1 zastanawia mnie, jeżeli te czujniki nie działały wcześniej to dlaczego nie było żadnego błędu ?

Opublikowano

Zastanawia mnie to także, oraz fakt, że obecnie też nie ma zapisanego błędu czujników. Nie che mi się jakoś wierzyć w tę historyjkę z uszkodzonymi czujnikami.

 

Opublikowano

Ponadto oba błędy zapisane w sterowniku 09, wynikają z braku nastaw podstawowych funkcji matrix, a nie z usterki czujników samopoziomu. Coś mi się wydaje, że kalibracja (wykonanie nastaw podstawowych) matrix przerosła panów w serwisie:whistling:

Opublikowano

Kalibracja matrix w ODIS to 5min roboty. Tam nie ma co spierdzielić. 

Jak dla mnie ASO chce Cie naciągnąć na koszty,

Opublikowano

I jeszcze jedno. Kalibracja matrix i kalibracja lamp to dwie pary butów. Kalibrację (nastawy podstawowe lamp) wykonuje się w sterowniku 09 i sterownik posiłkuje się przy tym z czujników samopoziomowania aby ustalić położenie osi.

 

Kalibrację matrix przeprowadza się w sterowniku kamery A5 i tutaj kamera nie potrzebuje wartości z czujników samopoziomu, gdyż funkcja matrix z nich nie korzysta.  Przy kalibracji matrix sterownik uruchamia wiązkę kontrolną światła jako punkt odniesienia. 

Opublikowano
2 minuty temu, turzol napisał(a):

Kalibracja matrix w ODIS to 5min roboty. Tam nie ma co spierdzielić. 

Jak dla mnie ASO chce Cie naciągnąć na koszty,

Albo są za durni aby sobie z tym poradzić i w prawej lampie podają złe wartości odniesienia, powodem czego nie da się ich zapisać i nie kończy kalibracji. Pomimo tego, że tak jak piszesz ODIS prowadzi za rękę.

Opublikowano

To co proponujecie. W czwartek będę miał auto na podnośniku to spojrzę jak te czujniki wyglądają.

Zaproponowali mi wymianę czujników + ustawienie świateł za 2200 zł. 
Jutro wykonam nastawy podstawowe poziomowania. Jak są uszkodzone, zapieczone to powinien pojawić się błąd. Dobrze myślę ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.