Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BPW B7] rozrząd, pompa oleju- pomoc


achmed_26

Rekomendowane odpowiedzi

Czy czesto sie gasi i zapala silnik jak to w mieście tez podobno ma wpływ. A powiedz ile masz teraz 280k?

taa, 282 tys jakoś, ale aż jestem ciekawy w sumie jak to tam wygląda :)
Podziel się swoją wiedzą gdy zobaczysz stan zużycia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zregenerowali walek na wiekszy imbus na co jest 3 lata gw a pompe musialem wymienic bo w smoku znalazly sie opilki metalu i gosciu zapytal jak chce pojezdzic tym autem to nalezalo by pompe wymienic bo w niej sa opilki metalu. Zamiennik cos ok 500zl a ori 900zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zregenerowali walek na wiekszy imbus na co jest 3 lata gw a pompe musialem wymienic bo w smoku znalazly sie opilki metalu i gosciu zapytal jak chce pojezdzic tym autem to nalezalo by pompe wymienic bo w niej sa opilki metalu. Zamiennik cos ok 500zl a ori 900zl

gdzie regenerowałeś wałek? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma znajduje sie bodajze w Gdansku ale nie pamietam a gw nie mam przy sobie. Wiem ze na allegro ich znalazlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyć tego imbusa to nie jest takie proste bo trzeba miskę zrzucić w b7 jest trochę roboty jak cos to ci powiem co i jak robiłem to juz kilka razy swapowałem tą pompę oleju odezwij sie do mnie na priv to ci powiem co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos mnie tutaj pytal o moj zabierak. Jestem po operacji i nie chcialem ryzykowac wiec na 3 lata mam spokoj- naped poszedl do regeneracji. Nie wie co dokladnie tam bylo bo moj mechanik to robil, razem z rozrzadem wyszlo 2 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ostatnio przy wymianie oleju, skontrolowany został imbusik, okazało się, że był to ostatni gwizdek ;P jeszcze chwila i spotkałaby mnie przykra sytuacja.... cała napęd pompy został zregenerowany więc nic nie powinno się dziać ;) wszystko sprawdzone przy 222 000 km, trochę za długo zwlekałem ale na szczęście wyszło dobrze xD pozdrawiam!

DSC_3557.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem auto z przebiegiem 189kkm i zmieniłem tylko olej i filtry silnik chodził pięknie. Imbus olałem. Przy przebiegu 192kkm silnik padł. Zdechła pompa zawarł się wał i dwa gary. Mam teraz drugi silnik z pompą starej konstrukcji i silnik jest oko ale Multitronik teraz robi psikusy.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ecobuda napisał:

Ja kupiłem auto z przebiegiem 189kkm i zmieniłem tylko olej i filtry silnik chodził pięknie. Imbus olałem. Przy przebiegu 192kkm silnik padł. Zdechła pompa zawarł się wał i dwa gary. Mam teraz drugi silnik z pompą starej konstrukcji i silnik jest oko


 

Długo jechałeś zanim się zatarł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet się kontrolną od ciśnienia nie zapaliła. Nagle na autostradzie pod Berlinem zaczął klekotać bardzo mocno. Wróciłem do pl na lawecie i po rozebraniu silnika okazało się że wał dostał luzów wzdłużnych i dwa garki się oszlifowały. Wcześniej żadnych objawów chodził cicho jak benzyniak i nagle bummmm.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, to któryś taki przypadek, po co jest kontrolka oleju?

jaki to był silnik, a jaki masz teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bpw a teraz nie wiem sam. Podobno nie zawodny(rok gwarancji) oznaczenie miał bpw ale mechanik mówił że to silnik z 2002roku a wtedy jeszcze nie było bpw a pojemność była jakby z innego przyklejona. I sam nie wiem co mam.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2002 to awx czyli 1,9, 2.0 do pasków trafiło zdaje się w 2003.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...