Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 Avant by Maniek


maniek435

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie przedstawiam wam mojego Avanta.

Auto z 1999 roku z silnikiem 1.9 TDI AFN seria 110 a teraz już 144,6 KM i 332,5 Nm

d8a67a0d1744a321.jpg

7377f362cbae711a.jpg

b2656821b8fe6f92gen.jpg

i wykres z hamowni

c9f40d36792951b2.jpg

Wyposażenie:

- 4x elektryczne szyby

- elektrycznie sterowane lusterka

- podgrzewane lusterka

- podgrzewane spryskiwacze

- podgrzewane fotele przód

- tempomat

- klimatronik

- radio 2 din z navi

- telefon

- 10 poduszek powietrznych

- 6 głośników + bass w bagażniku

- ABS

Koło lato 17 cali ori audi, a zima czarna stal bez kołpaka 15 cali

Z porobionych rzeczy to jak wcześniej pisałem to zrobiona nowa mapa paliwa i doładowania.

Wsadzony gwint MTS

Przerobiony trochę układ wydechowy a mianowicie Down Pipe zrobiony przez Baq Garage.

EGR jest usunięty całkowicie i przerobiony układ podciśnienia tak aby sterował tylko turbiną

Dwumas jest póki co seryjny ale tarcza sprzęgłowa, docisk i łożysko oporowe jest z silnika AWX

i dodany jest jeszcze zegarek od ciśnienia doładowania DEPO zamontowany na słupku

(pompa seria i wtryski też)

W planach jest jeszcze zrobienie FMIC i całego orurowania + kolektor z AWX

A w dalszych planach być może wpadnie jakieś większe turbo + wtryski 216

14d9aa7587516f7fgen.jpg

7e2d2270f33437d9gen.jpg

Edytowane przez maniek435
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, bo ostatnio to same B5 bez planów na przyszłość się pokazywały :naughty: felgi nie wsadzę, gwinta nie założę itd itp...

Fele jak moje ;) jakie masz dystanse? bo tył z ET 48 raczej ciężko Ci będzie zmieścić na gwincie, nie mówiąc o wyglądzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, bo ostatnio to same B5 bez planów na przyszłość się pokazywały :naughty: felgi nie wsadzę, gwinta nie założę itd itp...

Fele jak moje ;) jakie masz dystanse? bo tył z ET 48 raczej ciężko Ci będzie zmieścić na gwincie, nie mówiąc o wyglądzie

A no racja bez dystansu na tych felgach z gwintem opona ociera o sprężynę z tyłu. Na tyle mam dystans 15 mm, a z przodu jeszcze nie mam bo najpierw muszę jakoś podoginać plastik w błotniku żeby opona nie tarła o plastik na wybojach. ;) Też zastanawiam się na jaki kolorek pomalować te felgi czy może dać do polerki ponieważ na jednej feldze zrobiło się mleko pod lakierem i słabo to wygląda :/

Edytowane przez maniek435
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to tylko polerka wygląda ;) ja mam 15mm z przodu i 17mm z tyłu przy 225/45 i nic nie ociera. Jak dasz 215/45 to możesz te 15mm dać na przód a na tył 20mm będzie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy takim kole mialem 215/45, z tylu przy 20mm czasem przytarlo jak w 5 osob sie jezdzilo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigałeś już na MTSie? Jak tam wygląda sprawa komfortu, bo szykuję się na niego na lato i nie wiem już sam czego się spodziewać. Nawet czytanie porównań nic mi nie daje.. Ilu użytkowników, tyle opinii dlatego proszę o jakieś info :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas na nim śmigam i jestem z niego bardzo zadowolony. Jest twardszy niż seria ale nie betoniasty więc komfort jest. Jak dla mnie jest idealny. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :) Dla mnie seria za miekka, buja jak na statku więc trzeba zmienić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna maszyna a jak szukasz mocy to wałek SDI turbo najlepiej CAHA wtryski 216 nie muszą być BOSCH mogą być polskie WZM jeszcze na takich i jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna maszyna a jak szukasz mocy to wałek SDI turbo najlepiej CAHA wtryski 216 nie muszą być BOSCH mogą być polskie WZM jeszcze na takich i jest super

Mam u siebie WZM z Nadrzyna do Cobretiego z Ibizy i poki co jestem b.zadowolony.Korekcje do 10 a mam program na 170 KM i jeszcze jest zapas...WZM ma wieksze rzekomo otworki rozpylacza :decayed: ...a sprzedaja jako 216.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DP też fajnie wyszło dalszą część wydechu też masz zrobiona ?

Audi bardzo fajne :D

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DP też fajnie wyszło dalszą część wydechu też masz zrobiona ?

Audi bardzo fajne :D

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Reszta wydechu jest na razie seryjna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...