Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Letni płyn w układzie spryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wstawiłem dziś samochód do garażu, bo zamarzł mi płyn w układzie spryskiwania.

Czy istnieje sposób na opróżnienie pełnego zbiorniczka z płynem nie używając spryskiwaczy?

Przecież będę z godzinę pryskał

Opublikowano

Wężyk, jakaś pompka lub strzykawka i jedziesz :D

Opublikowano

W naszych autach jest o tyle problem ze praktycznie nie idzie wsadzić węzyka do dna zbiorniczka, jest on troche zwydziwiany. Jeśli udałoby ci sie włożyć tam cienki węzyk to mógłbyś zassać ustami i by sie wylało


ja zawsze odpinałem wężyk od pompki przy spryskach

Opublikowano

Nie lepiej kupić koncentrat płynu zimowego i wlać go w odpowiedniej proporcji?

Opublikowano

chyba tylko spryskanie pozostaje. Masz Xenony? jak tak to szybko pójdzie.

Opublikowano
  • Autor

zassać ustami

E jeszcze się nawale :)

koncentrat płynu zimowego i wlać go

Tak zrobiłem a jak widać proporcja nie ta.

Masz Xenony? jak tak to szybko pójdzie.

Tak mam. Jak to zrobić właśnie fast ? Można non top spryskiwać Xeny?

Edytowane przez SenseiAdik

Opublikowano

Mi jak się nie chciał chować jeden sprysk reflektora i przy nim kombinowałem to zbiornik 5l płynu zszedł w 10 min.

Opublikowano
  • Autor

5l płynu zszedł w 10 min.
Juro rano włączę stoper :) Lepiej pulsacyjnie spryskiwać czy trzymać?
Opublikowano

5l płynu zszedł w 10 min.

Juro rano włączę stoper :) Lepiej pulsacyjnie spryskiwać czy trzymać?

najlepiej włączaj zapłon za każdym razem wtedy będą działać każdorazowo spryskiwacze reflektorów.

Opublikowano

Od środy mają być ocieplenia, nie wywalaj całego tylko połowę i dolej koncentratu, szkoda płynu ;)

PS. dolej zgodnie z proporcjami, jeśli masz pojemność zbiorniczka to zobacz ile koncentratu potrzeba do zadanej temp i tyle wlej.

Opublikowano
  • Autor

najlepiej włączaj zapłon za każdym razem wtedy będą działać każdorazowo spryskiwacze reflektorów.
Ot to :)

Od środy mają być ocieplenia

Ja nie wieru .... cały płyn off.
Opublikowano

Esz ju łisz :) tylko okna otwórz, żeby się nie przytruć :P

Opublikowano
  • Autor

żeby się nie przytruć
Ok to zrobię to w piątek. Zamknę okna i mogę nabrać % ehehe :)

Jestem po zabiegu. 1.5 litra wypiłem przez rurkę, a resztę wypryskałem zapłon/spryski/xenio. Szybko poszło.

Wlałem płyn ORLEN do -24. Mam nadzieję, że da rady.

Pochwalcie się czy i komu zamarzł i jaki płyn zimowy w układzie. Pozdrawiam.

Opublikowano

Mi zamarzł kiedyś z biedry płyn, od tamtego czasu kupuję w feuvercie taki w przeźroczystej bańce - niewidzialna wycieraczka, i nie zdarzyło się.

Opublikowano

Mi przy aktualnych mrozach często zamarzają dysze, a szkoda bo myślałem, że będą grzane.

Opublikowano
  • Autor

Dziś gadałem z jednym jegomościem, który teraz podczas mrozów wystawił bańkę z płynem do -20 na polu i mu zamarzła hehheh.

Opublikowano

Mi w zeszłym roku poszedł zbiornik cały. Gdzieś mi się płyn leje.

Opublikowano
  • Autor

Mi w zeszłym roku poszedł zbiornik cały. Gdzieś mi się płyn leje.

NO właśnie czy może tak się stać ... rozsadzić zbiornik .... uszkodzić, rozerwać przewody, pompkę, dysze ? Ktoś jeszcze tak miał ?

Opublikowano

Mi raz dysza tylnej wycieraczki w B7 zamarzła. Naciskając manetkę chciałem spryskać tylną szybę. Pompka pompowała i na skutek wytworzonego ciśnienia spadł wężyk z tylnego silniczka zalewając go całego płynem. Finał był taki, że silniczek był do wymiany.

Opublikowano

Mi roztwor wurth mial wytrzymac do -15 ale najwidoczniej zamarzl i cos mi rozsadzilo bo nie leci mi nic na szybe a w zbiorniczku ubywa :) w bagazniku baniak do -22 z certyfikatem dekra troche olejowaty sie zrobil ale nie zamarzl:D jedynie jak go wzburzylem to piana zamarzala troszke

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.