Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napięcie ładowania na zimnym i rozgrznym silniku


bubbba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mierzyłem napięcie ładowania akumulatora i robiąc pomiar na zaciskach akumulatora na wolnych obrotach, po nocnym postoju było 14,3 V, a robiąc taki sam pomiar ale na rozgrznym silniku po powrocie z drogi napięcie ładowania było 13,9 V. Jak włączyłem wszystkie odbiorniki prądu (światła, radio, grzanie szyby i lusterek, grzanie przednich foteli) to napięcie spadło do 13,65 V ale tym się nie przejmuję bo nigdy nie włączam tylu odbiorników na raz. Czy to normalne, że jak silnik popracuje i prawdopodobnie doładuje akumulator to napięcie ładowania spada, oraz czy te 13,9 V jest wystarczające ?

Edytowane przez bubbba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie. Wynika to z tego,że im bardziej aku naładowany tym ładowanie się zmniejsza do jakiegoś określonego minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się z tym nie zgodził u mnie zawsze trzyma 14,3 - 14,4v obserwuj temat bo pewnie kończy się regulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To koledzy jak to w końcu jest ? A4 B6 ma zawsze trzymać napięcie ładowania akumulatora na poziomie 14,3 - 14,4 V, czy tak jak u mnie i u kolegi Gregorski3 po pewnym czasie (po doładowaniu aku ?) ma schodzić do napięcia 13,9 V ?

Edytowane przez bubbba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator napiecia w wiekszosci alternatorow vaga ma zabezpieczenie termiczne i obcina ladowanie wraz z wzrostem jego tempeatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że na rozgrzanym silniku temperatura panująca w komorze silnika powoduje, że regulator obniża napięcie ładowania ?Jeśli tak to kolejna koncepcja do wyjaśnienia :confused4:

U mnie zauważyłem jedną prawidłowość, że czy odpalam zimny silnik w temp 20 st C czy w temp 2 st C to na początku zawsze jest napięcie ładowania 14,3 V. Czyli niższa temperatura nie wpływa na podwyższenie napięcia ponad 14,3 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że szukasz dziury w całym.

Jak ładuje i nie masz problemów z rozruchem to nie zagłębiaj się tak i nie przysparzaj sobie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ja bym się z tym nie zgodził u mnie zawsze trzyma 14,3 - 14,4v obserwuj temat bo pewnie kończy się regulator
Niezaleznie od ilosci wlaczonych odbiornikow pradu?

U mnie przy zerowym obciazeniu jest 14,2-14,3V.

Przy wszystkim wlaczonym, lacznie z klima ktora u mnie najwiecej energii pobiera (tak wychodzi z pomiarow), spada nawet do 11,6V. Dodam lekko obroty i wskakuje na 13,6V.

2 miesieczny aku juz musialem podladowac przy wiekszych mrozach. Wczesniejszy wytrzymal ledwo 3 lata i w miedzyczasie tez musialem go podladowac w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...