Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Alkomat - co macie, co polecacie?


Artur_8K0

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo!

Stwierdziłem że muszę sobie kupić alkomat... Rzecz naprawdę przydatna. Zdecydowany na kupno jestem, ale kompletnie nie wiem co kupić... Na allegro jest tego do wyboru, do koloru i każdy zapewnia że ma 99% skuteczność...

Rodzice dziewczyny kupili alkomat w biedronce za 80zł - wypiłem 4 piwa, dmuchnąłem i pokazało że mogę siadać za kierownicę...

Dziewczyna nie piła w ogóle - dmuchnęła i wyszły ponad dwa promile...

Dlatego jestem dość sceptycznie nastawiony do tych najtańszych produktów...

Czy macie na swoim wyposażeniu takie urządzonka? Jeśli tak to podzielcie się opiniami na ich temat. Czy rzeczywiście są skuteczne no i najważniejsze - czy pokazują rzeczywisty stan trzeźwości??

Z góry dzięki za odpowiedzi, a temat myślę że przyda się nie tylko mi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam udanie się na komendę w celu sprawdzenia czy można prowadzić. Mają profi sprzęt i masz pewność że jesteś trzeźwy. Można sobie kupić alkomat ale musi mieć możliwość kalibracji która robi się raz na pół roku albo co ileś tam dmuchniec. Ogólnie drogo to wychodzi. Dla mnie wynik z takiego sprzętu jest tylko pogladowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem któregoś razu i nie chcieli mnie sprawdzić... (nie mieli podstaw do badania mnie wg nich) dopiero jeden powiedział że może mnie sprawdzić jak przyjechałem samochodem... A że przyszedłem pieszo to odprawili mnie z kwitkiem...

Alkomaty są coraz tańsze i z tego co wyczytałem wczoraj na różnych forach itp, bardzo dobry alkomat z możliwością kalibracji oczywiście można kupić za 350zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam alkomat Alkomat CA 9000 ® Professional www.hobby4men.com/alkomat-ca-9000-r-professional

Zalety alkomatu:

. Wysoki zakres pomiarowy
. Podświetlany, dwukolorowy wyświetlacz LCD
. Precyzyjny, platynowy sensor elektrochemiczny
. Możliwość zdefiniowania jednostek pomiarowych zgodnie z wymaganiami
użytkownika
. Pneumatyczny system podawania ściśle określonej próbki powietrza na czujnik
. Wbudowany czujnik przepływu powietrza
. Długoterminowa stabilność pomiaru w czasie
. Rozdzielczość wskazań do dwóch miejsc po przecinku
. Wysoka dokładność i powtarzalność wyników
. Krótki czas przygotowania do pracy
. Sygnalizacja źle przeprowadzonej próby
. Wbudowany moduł kontroli temperatury urządzenia przed wykonaniem pomiaru
. Funkcja automatycznego odcięcia zasilania
. Licznik ilości wykonanych pomiarów
. Funkcja przypominająca o konieczności wykonania kalibracji
. Nowoczesny wygląd i małe wymiary
. Gwarancja 24 miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam CA2010, kupiłem go z polecenia mojego znajomego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też zaczynam szukać czegoś , mój budżet to okolice 400-500 zł , jak by ktoś wiedział o czymś DOBRYM i PEWNYM to proszę dać znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jadę na wyczucie. Mam kilka, no w sumie to dwie, złotye zasady co do jazdy po piciu.

1. Po 5 piwach trzeba czekać co najmniej 2 godziny przed wyruszeniem w trasę

2. Jeżeli obrócimy ze szwagrem 0,7, to czekam co najmniej 5h

Nigdy nie zostałem złapany, więc polecam

Alkomat niepotrzebny

Edytowane przez the19game
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jadę na wyczucie. Mam kilka, no w sumie to dwie, złotye zasady co do jazdy po piciu.

1. Po 5 piwach trzeba czekać co najmniej 2 godziny przed wyruszeniem w trasę

2. Jeżeli obrócimy ze szwagrem 0,7, to czekam co najmniej 5h

Nigdy nie zostałem złapany, więc polecam

Alkomat niepotrzebny

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jadę na wyczucie. Mam kilka, no w sumie to dwie, złotye zasady co do jazdy po piciu.

1. Po 5 piwach trzeba czekać co najmniej 2 godziny przed wyruszeniem w trasę

2. Jeżeli obrócimy ze szwagrem 0,7, to czekam co najmniej 5h

Nigdy nie zostałem złapany, więc polecam

Alkomat niepotrzebny

No nie moge jaki znafca sie znalazł.

1 piwo to od 1h do 2h!!

Raz z ciekawości pojechałem(nie byłem kierowcą) na komendę sprawdzić ile jeszcze mam po wczorajszym piciu. Czułem się dobrze i normalnie, ale wynik wprawił mnie w osłupienie. 1,5 promila w wydychanym. A wcale dużo nie wypiłem.

Policjant powiedział że za 3-4h będę mógł już wsiąść za kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie, to żart :grin: (nie mam szwagra)

A tak na serio, zazwyczaj jak mam zamiar pić to nawet nie planuję siadać za kierownicę w ten sam dzień

A co do alkomatów to zawsze mnie martwi to czy wynik z mojego alkomatu będzie taki sam jak ten od policji

Edytowane przez the19game
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najrozsądniejsze jest podjechanie na komende, chyba kazdy z nas ma zone/dziewczyne, rodzica czy po prostu dobrego kumpla, który w takiej sytuacji pomoze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najrozsądniejsze jest podjechanie na komende, chyba kazdy z nas ma zone/dziewczyne, rodzica czy po prostu dobrego kumpla, który w takiej sytuacji pomoze :)

Na kumpli raczej nie ma co liczyć w takiej sytuacji :)

Właśnie po to jest własny alkomat żeby nie prosić kogoś o podwioeziene (zakładając, że nic nie pokaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem alkomat jednorazowy z tesco za 5zl i to polegalo na tym ze dmuchasz w rurke i w srodku sa krysztalki i jesli zmienia kolor to masz promile jezeli nie to spoko. straszna lipa nie polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkomat AL-8000 SILVER
+/- 400zł.
Polecam, bez niego ruszam następnego dnia po piciu. Ma to swoje plusy, bo często gdy go nie miałem siedziałem np do 18 i czekałem by być pewnym, a teraz wstaję o 10, dmucham i wiem, że jechać mogę, a wszelkie skutki uboczne to tylko kac :grin: Taki dobra alkomat to dobra sprawa, można strzelić dwa piwka na grillu u znajomych odsiedzieć ok 2 godzin i wrócić, bez niego bym się nie odważył :) Kalibracja darmowa, sprzęt wyjątkowo skuteczny i dokładny. Przerabiałem już zabawki za kilkadziesiąt złotych i nie ma porównania.

Zawartość dodana 1 minute later

Przerabiałem także komendy policji, nie polecam, frajeżyny często krzywo się patrzą, jak ktoś przyjedzie się zbadać, a jak już badają to jak za karę, a nie lubię się prosić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jaki budżet na zakup alkomatu posiadasz, moim zdaniem wszelkie "testery" za 5 zł z Tesco nigdy tak naprawdę nie zapewnią odpowiedniego i dokładnego pomiaru, więc ich kupno kompletnie mija się z celem. Polecam Alkohit x45 w kwocie 500 zł z 3 letnią gwarancją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja obejmuje wszelkie usterki urządzenia, poza tym kalibracją nie ma żadnego problemu, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej odnośnie specyfikacji oraz pozostałych szczegółów, to napisz na PW, chętnie odpowiemy bo alkomatami zajmujemy się na co dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś coś może polecić jakieś zmiany ? 

Przymierzam się do zakupu tego alkohit x45, ktoś może coś polecić ? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...