Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z centralnym zamkiem - drzwi kierowcy...


przemek1259

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz zdjąć osłonę ze słupka, tam jest wtyczka wypinasz ją ,zdejmuje tapicerkę z drzwi polozniasz przewody i masz dostęp do około 30 cm przewodu.

Ja u siebie ponownie sprawdziłem przewody i są ok. Co dalej nie wiem ?

Może moduł co się wpina przewody w drzwiach?

Vcds wyzuca taki blad:73ab5e06c29fcf25ea5da0f6b0efda51.jpg

Wysłane z mojego SM-N910F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dochodzi prawidłowe napięcie do modułu.

Ewentualnie tracone jest w samym module czyli moduł uwalony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ma ktoś schemat albo wie jakie napięcia dochodzi do sterownika w drzwiach?

Ja sprawdzałem na zasadzie zamkniętego obwodu. Wypialem wtyczkę i łączyłem po kolei przewody kolorami. Gdybym znał napięcia sprawdzał bym na wpietej wtyczce. Być może coś w kostce na slopku nie laczy

Wysłane z mojego SM-N910F

Ma ktoś schemat połączeń przednich drzwi

Wysłane z mojego SM-N910F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz na forum schematy również w słupku na razie sobie daruj mierzenie. Zmierz jakie dochodzi do modułu

Zdejmij tapicerkę i pomierz na wtyczce wpinanej w moduł. Przewody zasilające to grube przewody brązowy i czerwony zdaje się jeszcze dodatkowo z jakimś paskiem ale są one najgrubsze a napięcie powinno być na nich takie jak w instalacji.

Jeśli nie jest do potem idziesz po nich przez słupek i dalej mierząc i sprawdzając połączenia czy przypadkiem któreś nie jest np. skorodowane

Jeśli napięcie jest takie jak i w instalacji to na stół bierzesz sam moduł i go weryfikujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie rozwiązałem problem.okazalo się że jeden przewód czerwono zolty wchodzący do modułu jest częściowo przerwany lub połączony z innym . Przy pomiarze napięcia (brązowy to masa) skakalo na nim napięcie od 5 do 12 volt. To mnie zaciekawiło i rozebralem z izolacji. Uszkodzenie było przy wkręcie od głośnika. Widocznie przewód gzies się tam opierał i wkret go uszkodził. Gdybym wcześniej znał napięcia jakie są w przewodach wchodzące do sterownika broblem zdiagnozować bym szybciej no ale człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N910F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś podpowie co dalej sprawdzić

nie zamyka mi drzwi PT, wszystko działa ale zamek nie, nie mruga przy zamykaniu, jak odepnę wtyczkę od zamka to mruga 

wymieniłem zamek - to samo 

podmieniłem z drzwiami przednimi - to samo 

podmieniłem sterowniki (elektryczne szyby przód tył) - to samo 

sprawdziłem instalację w drzwiach - jest ok od wtyczki do sterownika i z sterownika od zamka wszystkie sygnały są 

Pozostaje

- gniazdo w słupku (może któreś piny są połamane ?) jak to sprawdzić ? gdzie idzie kabel od tego słupka, gdzie znaleźć drugą stronę tego gniazda ? idzie do MK czy gdzieś indziej ?

macie jakiś pomysł ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za odkop, ale mam identyczną sytuację co kolega @disem

W moim przypadku świrują drzwi prawe przednie. Nie ryglują się ani z pilota, ani z panelu kierowcy. Zrobione:

-przejrzana wiązka, jest ok, posprawdzane przejścia na kablach. Ustawianie lusterka działa, opuszczanie / podnoszenie szyby działa, zarówno z pilota jaki i z panelu kierowcy / pasażera. 

-podmieniony moduł / sterownik szyby,

-podmieniony zamek.

Przy próbie ryglowania lub odryglowania słychać pykanie przekaźnika w sterowniku szyby, ale nic poza tym. Po zaryglowaniu pilotem dioda w drzwiach kierowcy świeci światłem ciągłym. Po zaryglowaniu od środka z panelu, na panelu nie zapala się dioda sygnalizująca zaryglowanie wszystkich drzwi. 

W module komfortu zapisany 1 błąd:

01560 - Passenger Door

58-00 - Can't Lock

 

Zmagał się ktoś z takim problemem i udało się go rozwiązać?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam Audi A4 B7 i coś z otwieraniem mam problem zamykam kluczykiem wszystko działa ale przy otwieraniu samochodu nie działa co któryś raz zalapie a zamyka za każdym razem bez problemu a otwiera słabo co może być z góry dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...