Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 2.0 TDI 190 KM Quattro - sedan


tadziak

Rekomendowane odpowiedzi

a wymieniać szybę po 1 miesiącu też żal...Po prostu jakiś straszny pech do tych kamyków

Kolego ja wymieniałem u siebie szybę 2 tygodnie po odebraniu auta z salonu :decayed: na szczęście pan bozia dał ubezpieczenie więc wcale się nie zastanawiałem :)

Gratki autka niech sie dobrze sprawuje :)

A nie bałeś się wymieniać szyby? Wszędzie piszą, że 'co fabryka, to fabryka' i czytałem tu i ówdzie, że potrafią porysować lakier, poszarpać tapicerkę wokół słupków A, wszystko zabrudzić i wkleić źle na skutego czego szyba trzeszczy na wybojach... Też mam ubezpieczenie (od utraty zniżek), więc mógłbym wymienić teoretycznie.

Gratulacje autka, ciekawi mnie jak gra nagłośnienie B&O w B9 w porównaniu do mojej a5.

Trudno mi jednoznacznie ocenić, mam porównanie tylko do mojego Audi Sound System w A6 C7 i standardu w Passacie czy Golfie. Wg. mnie gra nieźle, ale szału nie ma. Mam wrażenie, że przy B&O trzeba naprawdę wysokiej jakości źródła, bo inaczej wszystko brzmi kiepsko. Np. jak mam jakieś stare MP3-ki ze 128 kbit to nawet obudowa od głośnika centralnego potrafi rezonować nieprzyjemnie. Ogólnie tapicerka, plastiki są wysokiej jakości, wyglądają ciekawiej niż w A6, ale troszkę mniej solidnie i jak się np. dociśnie dekory na drzwiach to potrafią skrzypieć, a plastiki przy np. rozmowie przez bluetootha lekko się wzbudzać. Może jeszcze się to wszystko ułoży ;) Poniżej jeszcze kilka komentarzy co do niektórych elementów wyposażenia, bo widzę, że niektórzy koledzy się 'nabijają', że aż tyle dodatków ;)

Audi Virtual Cockpit

- ogólnie świetny, wizualnie znacznie lepszy niż to co jest w Passacie, przejrzyste grafiki, menu, wszystko można sobie dopasować, a dopłata znośna (koło 1300 zł). Polecam, chociaż jeśli ktoś zamawia HUD - to już nie jest to niezbędne ;)

Klimatyzacja automatyczna, 3-strefowa

- 'zwykła' zapewne by wystarczyła, ta jednak wygląda bajerancko z tymi przyciskami niczym stary magnetofon, opcji masa, pewnie nigdy wszystkich funkcji nie wytestuję ;) Wziąłem głównie, ponieważ naciąłem się w A6-tce na tym, że standardowa, 2-strefowa nie pozwalała na synchronizację temperatury dla pasażera i kierowcy. Strasznie to mi przeszkadzało, gdy musiałem pokrętłami zawsze z dwóch stron sobie ustawiać, żeby było równo.

Lusterka zewnętrzne, składane, z automatyczną funkcją przeciwoślepieniową z lewej i prawej strony

- lusterka z funkcją antyoślepieniową to ważna sprawa, zwłaszcza na autostradach, a składanie automatyczne to w tej klasie aucie wymóg

Reflektory w technologii LED Matrix-Beam

- Naprawdę dobre, chociaż ja nadal nie widzę tej mega przewagi nad zwykłymi ksenonami. W A6 miałem 'inteligentne' ksenony i niewiele gorzej działały, również sterowały wiązką światła, aby nie oślepiała kierowców. Tutaj bardzo wyraźnie wyłączane są poszczególne obszary reflektora, widać czasem jak 'wycinany' jest np. samochód jadący przede mną. Jeżdzę dużo w nocy i w długie trasy, więc zależało mi na optymalnym oświetleniu, tylko ta cena...Z drugiej strony, niech chociaż raz uratują od potrącenia pieszego na poboczu, a będę dozgonnie wdzięczny, że je dokupiłem ;)

Tuner cyfrowy stacji radiowych (DAB)

- Lubię słuchać radia, denerwuje mnie jak trzeszczy, jest złej jakości, więc się szarpnąłem. Póki co jednak to średnio przydatny bajer. W Polsce lepszej jakości jest radio FM niż cyfrowe (nadawane w niskim bit rate). W Niemczech jest lepiej, ale też nie jest to jakość płyty CD. Chyba to zakup mocno na przyszłość ;)

system kamer top view

- Ogólnie bajer, wszędzie kamery, niby wszystko widać, ale i tak jakoś nie zawsze to pomaga. Po 1 - zimą to praktycznie stale są brudne . Do tego mają podobną tolerancję na przeszkody jak czujniki, więc wyją już przy tych 20-30 cm, a to przy przeciskaniu się gdzieś jest czasem jeszcze sporą odległością. Ogólnie wydaje mi się, że czujniki akustyczne wystarczają.

Ogrzewanie postojowe

- Przez ten bajer auto było o 2-3 tygodnie opóźnione, ale według mnie warto. Często parkuję gdzieś cały dzień w warunkach zimowych i potem wracam do samochodu i chcę od razu jechać, zamiast skrobać szyby 20 minut. Dzięki temu ogrzewaniu mogę odpalić sobie zdalnie np. rozmrażanie auta 20 minut przed powrotem i z reguły samochód jest cały roztopiony, w najgorszym razie wystarczy ręką zsunąć trochę grubszego śniegu. Nigdy więcej jazdy na 'czołgistę'

Kluczyk komfortowy z funkcją odblokowania bagażnika

- Fajna sprawa, tylko czasem nie mogę dojść do ładu kiedy mogę drzwi otworzyć, a kiedy nie (bo np. przed chwilą dopiero zamknąłem). Funkcja otwierania bagażnika nogą działa dobrze i przydaje się przy niemal każdych zakupach.

Wyświetlacz Head-Up

- Super sprawa. Prawdę mówiąc dzięki niemu prawie nie patrzę ani na nawigację ani na Virtual Cockpit, no bo po co, skoro mam prędkość, znaki i wskazówki nawigacji pięknie wyświetlone na szybie? Jakość super, nawet w słoneczny dzień. Przynajmniej jest to prawdziwy head up, a nie to co w Maździe czy Passacie.

Pakiet systemów wspomagających kierowcę z Audi pre sense plus

- Jako, że robię często bardzo długie trasy (nawet po 1200 km dziennie), strasznie zależało mi na wszystkich asystentach, ułatwieniach. ACC to absolutna konieczność, wspaniale życie ułatwia na autostradach, ale też na normalnych polskich drogach. Line assist - jak działa to fajnie, ale zbyt często nie rozpoznaje linii. Poza tym po dosłownie 5 sekundach od puszczenia kierownicy alarmuje i się wyłącza. Asystent jazdy w korkach - fajnie pomaga, w korku można nawet przez około 30-40 sekund sobie puścić kierownice i pisać smsa, a auto będzie śledziło samochód przed nami ;) Wskaźnik ograniczeń prędkości - ogromnie przydatna sprawa, często można przeoczyć znak, a tu mamy zawsze ostatnie ograniczenie wyświetlone (oczywiście czasem zawodzi, ale jednak). Dodatkowo parę razy już samochód mi awaryjnie hamował, bo np. wyjeżdżałem tyłem z miejsca, a ktoś akurat nadjeżdzał z boku. Z reguły interweniuje trochę za asekuracyjnie, ale lepiej za często niż raz wjechać komuś pod maskę ;) Side Assist - super, bardzo przydatny i dobrze działający (lepiej widoczne diody niż w VW). Asystentów parkowania jeszcze nie testowałem...

Edytowane przez tadziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie nabija przecież. Sam mam ACC i uważam to za znakomite ułatwienie życia a i bezpieczeństwo również poprawia.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem audiofilem, uważam że B&O gra dobrze. Nie powiem że to nagłośnienie jest świetne, bo uważam że trochę mu brakuje do nagłośnienia z wyższej półki.

Jakiś czas temu porównywałem B&O do nagłośnienia CANTON w skodzie octavi i na pewno czystość dźwięku w audi jest lepsza, ale dla mnie nie ma jakieś ogromnej różnicy. Na pewno jest tak jak napisałeś, przy B&O trzeba wysokiej jakości źródła, z tym się zgodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Auta, świetny kolor i wyposażenie, silnik daje radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie tylko, że przesiadłeś się z C7 na B9 - wiem, że B9 młodsze technologiczne, ale nieco ciaśniejsze.

mój ojciec w A8 ma otwieranie bagażnika z kopa.. fajna sprawa, ale nie zawsze uda mi się dobrze "trafić" ( :decayed: )

zgodzę się, że HUD w Audi robi robotę, niezwykle przydatna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie tylko, że przesiadłeś się z C7 na B9 - wiem, że B9 młodsze technologiczne, ale nieco ciaśniejsze.

O to samo chciałem zapytać:

co Cie skłoniło do przesiadki z A6 C7 na A4 B9 ?

Jaki miałeś silnik w A6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie tylko, że przesiadłeś się z C7 na B9 - wiem, że B9 młodsze technologiczne, ale nieco ciaśniejsze.

O to samo chciałem zapytać:

co Cie skłoniło do przesiadki z A6 C7 na A4 B9 ?

Jaki miałeś silnik w A6 ?

Przede wszystkim głównie jeżdzę sam i A6 było z reguły wręcz za duże. Poza tym, z racji częstych podróży zimowych w tereny górskie, zależało mi na Quattro. W A6 miałem silnik 2.0 177 KM, na przód. Wystarczyło wjechać na zaśnieżony parking i można było utknąć. Poza tym irytowało mnie w A6-tce zacofanie technologiczne - obsługa nawigacji, całego MMI 'trąci już myszką'. Do tego wyciszenie w A6 - niby wszyscy chwalą - a ja od początku byłem niezadowolony. Przy lusterkach bocznych słychać było zawirowania powietrza już przy 70-80 km/h, a np. stojąc na światłach w mieście dosłownie wszystko z zewnątrz dochodziło do środka (miałem standardowe szyby). Sumarycznie więc uznałem, że lepiej kupić nieco mniejsze auto, ale wyposażone porządnie, z quattro, niż A6 ze skromnymi dodatkami. Jakbym chciał skonfigurować A6 podobnie do obecnej A4 to weszlibyśmy w kwoty rzędu 350-400 tys zł (sam silnik 3.0 robi już swoje), bo każdy dodatek jest analogicznie droższy. Nawet nie wspomnę o systemie B&O za 33 tys ;)

Najpierw byłem prawie zdecydowany na Superba, bo z wyglądu mi się podobał, gadżetów i rozwiązań technicznych tyle co w Passacie, a cena jednak o 50% niższa niż A4. Ale po jazdach testowych uznałem, że to jednak nie to, za bardzo czuć tę jakość Skody. Kto pojeździ trochę Audi to potem trudno wrócić do auta z klasy niżej, nawet jeśli są chwalone za wykończenie wnętrza (Passat, Superb), to jednak czego się nie dotknie to nie ma tego 'czegoś'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super autko, fajne wyposażenie .... no i ten kolor ^_^:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ładna - Gratulacje :)

Tadziak ile za nią dałeś i jaki dostałeś rabat?? pewnie nie tylko mnie to ciekawi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ładna - Gratulacje :)

Tadziak ile za nią dałeś i jaki dostałeś rabat?? pewnie nie tylko mnie to ciekawi...

Katalogowo ta konfiguracja wyniosła około 279 tys.

Auto jest w leasingu, na firmę, więc pewnie inne nieco warunki niż przy zakupie indywidualnym. Ogólnie, gdy zamawiałem auto, zdecydowałem się na opcje "demo", czyli że samochód miesiąc będzie zarejestrowany na dealera, po czym ja go odkupię. Przy takiej opcji rabat był około 16%. Niemniej takie rozwiązanie ma swoje minusy. Nawet jeśli samochód nie będzie jeżdżony i pozostanie "demo" tylko na papierze, to i tak:

- kupujemy formalnie auto używane, a co za tym idzie - gorsze są stawki ubezpieczenia, leasingu (tutaj naprawdę sporo)

- jesteśmy 2 właścicielem samochodu

- nie łapiemy się na różne promocje skierowane do nabywców nowych aut, jak np. (bezpłatne serwisy przez pierwsze 3 lata)

- czekamy ten miesiąc aż samochód swoje odstoi

Ostatecznie, gdy samochód został już wyprodukowany dostałem nową propozycję. Rabat na poziomie 12% na nowy samochód + darmowe serwisy przez 3 lata (łącznie z materiałami) + super leasing na poziomie 100,07% + ubezpieczenie dealerskie. Jak to wszystko policzyć to opłacało się zapłacić za samochód więcej o te 4%.

Przypuszczam, że pewnie jakbym był cierpliwy to uzyskałbym lepsze warunki, ale auto zamawiałem jak tylko pojawiły się cenniki, zależało mi, aby mieć je przed zimą, bo A6 była sprzedana, a szykowało mi się sporo wyjazdów.

Edytowane przez tadziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bardzo dobrą propozycję dostałeś od dilera - w Trójmieście ?

Edytowane przez carrera369
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bardzo dobrą propozycję dostałeś od dilera - w Trójmieście ?

Tak, aczkolwiek akurat w Audi większość zależy od producenta, sami dealerzy (z tego co mówią) to mają bardzo małe pole manewru. Jak przymierzałem się do zakupu to negocjowałem z kilkoma dealerami (Gdańsk, Szczecin, Olsztyn, Warszawa) i wszyscy praktycznie proponowali to samo. Akurat w grudniu była jakaś drobna promocja ze względu na zmianę rocznika, ale na nowe modele (Q7, A4) to wielkich rabatów nie ma. Najlepsze można było dostać na stare A4, Q5 czy nawet A6 po liftingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na targach motor show Warsaw było stoisko krotoski cichy, ja szczerze podszedłem do tych negocjacji ceny na luzie i uzyskałem odpowiedź że na b9 max jaki mogą mi dać rabat to 17% uwzględniając to że aktualnie posiadam b8. Mimo to i tak mnie na nowe w wymarzonej konfiguracji nie stać, a podstawowa wersja nie wchodzi w rachubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakieś konkretne B9 z mega wnętrzem.. Szkoda tylko że nie chcesz wrzucić większych kół. Do tego ją ładnie posadzić.. malina :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakieś konkretne B9 z mega wnętrzem.. Szkoda tylko że nie chcesz wrzucić większych kół. Do tego ją ładnie posadzić.. malina :wub:

Dzięki, nigdy nie mówię nigdy ;) Ten samochód ma posłużyć mi trochę dłużej, więc być może zakupię jakiś komplet felg 'na lato'. Co do wnętrza to trochę żałuję, że nie wziąłem jakiegoś jaśniejszego, ale z drugiej strony brudziłoby się bardzo łatwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


mój ojciec w A8 ma otwieranie bagażnika z kopa.. fajna sprawa, ale nie zawsze uda mi się dobrze "trafić" ( :decayed: )

genialne :polew:

a fury gratulacje

auto jak auto - ale wyposażenie mega :thumbup1: :thumbup1: :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A nie bałeś się wymieniać szyby? Wszędzie piszą, że 'co fabryka, to fabryka' i czytałem tu i ówdzie, że potrafią porysować lakier, poszarpać tapicerkę wokół słupków A, wszystko zabrudzić i wkleić źle na skutego czego szyba trzeszczy na wybojach... Też mam ubezpieczenie (od utraty zniżek), więc mógłbym wymienić teoretycznie.

Szybe wymieniałem w ASO na ORI wszystko zrobione jak należy żadnego trzeszczenia, ani usmarowanej tapicerki, pojechałem niby kleić ale mi powiedzieli że lepiej wymienić więc bardzo sie nie upierałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie bałeś się wymieniać szyby? Wszędzie piszą, że 'co fabryka, to fabryka' i czytałem tu i ówdzie, że potrafią porysować lakier, poszarpać tapicerkę wokół słupków A, wszystko zabrudzić i wkleić źle na skutego czego szyba trzeszczy na wybojach... Też mam ubezpieczenie (od utraty zniżek), więc mógłbym wymienić teoretycznie.

Szybe wymieniałem w ASO na ORI wszystko zrobione jak należy żadnego trzeszczenia, ani usmarowanej tapicerki, pojechałem niby kleić ale mi powiedzieli że lepiej wymienić więc bardzo sie nie upierałem

To mnie trochę uspokoiłeś ;) Może sobie zrobię to jakoś wiosną/latem. Swoją drogą to znajomy chłopak od detailingu polecał mi zabezpieczyć auto powłoką Ceramic Pro Light oraz szybę - Ceramic Pro Rain. Ktoś o tym coś słyszał, faktycznie skuteczne to na różne odpryski, zabezpieczenie lakieru/szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pewnej wielkosci kamyczkow ochroni Cie przed odpryskami ;) Ale calkowicie tego ryzyka nie wyeliminuje. Plusem jest tez to, ze z biegem lat lakier bedzie latwiejszy w pielegnacji, niz bez tej powloki. Dlatego biorac pod uwage jej koszty ja w swoim egzemplarzu na pewno naloze jakas powloke.

Czy znasz parametry oleju silnikowego w swoim samochodzie? Albo jest cos w instrukcji obslugi na ten temat? Uslyszalem plotke, ze w B9 Audi zastosowalo olej o bardzo nietypowych parametrach i wole to zweryfikowac z rzeczywistym uzytkownikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...