Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie pompowtryski?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, jakie pompki powinny siedzieć w AWX 5 biegów? Ewentualnie jakie można w ramach zamienników montować. Aktualnie mam problem z dużym spalaniem i słabą mocą. Przy zakupie auta były pompki o oznaczeniach 73Q, jedna padła mechanik wymienił na AR bo podobno takie są montowane oryginalnie. Przed Zabiegiem auto było żwawe a teraz musze mu deptać zeby go rozbujać i jeszcze wibruje. na starych pompkach miękko pracował. I teraz nie wiem jakich szukać do kompletu.

Opublikowano

Znam awx w ktorym siedza Q i ladnie pracuje wiec albo masz uszkodzone albo zle zamontowane.

Opublikowano

Masz wymienione wszystkie na ar czy jedną?

Opublikowano

Może korekta softu pod nowe pompki jest potrzebna? O ile wszystkie pompki są takie same.

Opublikowano

Ostatnio zagłębiłem się w temat pompek bo też mam awx a w nim 3x pompki Q i jedna AR

Powinno ci to ładnie pracować. Czytałem ze Q oraz BA są od awx a AR jest od AVF.

Czy korektę softu miałem? Raczej nie bo awx i AVF mają po 130km

Opublikowano
  • Autor

Siedzialy wszystkie 73Q, i łądnie miękko silnik pracował, dopóki nie zaczęło bujać całą budą i mechanik wymienił tylko jedną na AR. Teraz są 3xQ i 1xAR dokładnie jak u RALENA. Miał taką u siebie mechanior od ręki i wkręcił. Teraz nie wiem czy wymieniać pozostałe na AR czy znaleść tą jedną 73Q. Ze zdobytej wiedzy mogę powiedzieć, zę różnią się od siebie momentem obrotowym.
Czy ma znaczenie do którego cylindra są wkręcone?

Opublikowano

Załóż z powrotem tą swoją starą tylko wymień na niej uszczelniacze i podkładkę termiczną ( wyczyść dokładnie powierzchnie w głowicy i na pompce, do których przylega podkładka termiczna )

Jak gniazda w głowicy nie są mocno wytłuczone to daj nową śrubę mocującą i wyreguluj jak pan bóg przykazał i daje 90 % że będzie dobrze :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Działania ze starą pompką są już nie możliwe. Mechanik po wyjęciu mi ją pokazał i podobno wyciągnał już w częściach, rozsypaną. Górna część ze sprężyną leżała osobno.

Opublikowano

To znakiem tego jakiś melepeta wcześniej te pompki regulował :decayed:

Jak się rozsypał ogranicznik skoku sprężyny pompowtrysku to najwyraźniej ktoś ustawił luz na pompce , a taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca przy prawidłowo wyregulowanym skoku pompowtryskiwacza :hi:

A uszkodzony ogranicznik wcale nie musi świadczyć o uszkodzeniu pompki , po wymianie ogranicznika i prawidłowym wyregulowaniu większość takich pompek będzie chodziła poprawnie :whistling:

Sprawdził bym też jak są wyregulowane pozostałe pompki.


Siedzialy wszystkie 73Q, i łądnie miękko silnik pracował, dopóki nie zaczęło bujać całą budą i mechanik wymienił tylko jedną na AR. Teraz są 3xQ i 1xAR dokładnie jak u RALENA. Miał taką u siebie mechanior od ręki i wkręcił. Teraz nie wiem czy wymieniać pozostałe na AR czy znaleść tą jedną 73Q. Ze zdobytej wiedzy mogę powiedzieć, zę różnią się od siebie momentem obrotowym.
Czy ma znaczenie do którego cylindra są wkręcone?

Daj z ciekawości loga z grupy 013 na biegu jałowym, ciekawy jestem jak wyglądają korekcje i czy nie masz wibracji silnika przy przyspieszaniu powyżej 1600 obr/min ?

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor

To znakiem tego jakiś melepeta wcześniej te pompki regulował :decayed:

Jak się rozsypał ogranicznik skoku sprężyny pompowtrysku to najwyraźniej ktoś ustawił luz na pompce , a taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca przy prawidłowo wyregulowanym skoku pompowtryskiwacza :hi:

A uszkodzony ogranicznik wcale nie musi świadczyć o uszkodzeniu pompki , po wymianie ogranicznika i prawidłowym wyregulowaniu większość takich pompek będzie chodziła poprawnie :whistling:

Sprawdził bym też jak są wyregulowane pozostałe pompki.

Siedzialy wszystkie 73Q, i łądnie miękko silnik pracował, dopóki nie zaczęło bujać całą budą i mechanik wymienił tylko jedną na AR. Teraz są 3xQ i 1xAR dokładnie jak u RALENA. Miał taką u siebie mechanior od ręki i wkręcił. Teraz nie wiem czy wymieniać pozostałe na AR czy znaleść tą jedną 73Q. Ze zdobytej wiedzy mogę powiedzieć, zę różnią się od siebie momentem obrotowym.

Czy ma znaczenie do którego cylindra są wkręcone?

Daj z ciekawości loga z grupy 013 na biegu jałowym, ciekawy jestem jak wyglądają korekcje i czy nie masz wibracji silnika przy przyspieszaniu powyżej 1600 obr/min ?

Jutro postaram się zrobić. Auto oczywiście wibruje przy przyspieszaniu. powyżej 2000 obr nie wyczuwalne.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Podepnę się pod temat mam podobny problem jak kolega (u mnie korekcje dobre, bipy już rozjechane i dawka paliwa wysoka,

czy mógłby ktoś napisać jakie numery pompek montowane były w B7 2005r. 1.9 BKE ?

Opublikowano

Proszszę bardzo .... :decayed:

MWSnap025.jpg

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano

Proszszę bardzo .... :decayed:

MWSnap025.jpg

Super, dzięki bardzo, rozumiem , że w razie czego od BRB nie podejdą ?

Opublikowano

BRB jest przystosowane do montażu DPFa i ma wałek z innym profilem krzywek napędzających pompowtryski .

Przez co muszą być wydajniejsze , bo część ich skoku roboczego jest zarezerwowana dla obsługi dotrysku paliwa w celu jego wymuszonej regeneracji :P

Oczywiście po zamontowaniu pompek od BRB do BKE , silnik powinien wystartować bez problemu, powinien nawet lepiej jeździć niż na oryginałach, ale może się okazać konieczne skorygowanie softu pod nie, np. ze względu na dymienie :P

Nie jest to wcale pewne , może być tak że da radę jeździć bez korekty, ale trzeba się z tym liczyć :)

Opublikowano

BRB jest przystosowane do montażu DPFa i ma wałek z innym profilem krzywek napędzających pompowtryski .

Przez co muszą być wydajniejsze , bo część ich skoku roboczego jest zarezerwowana dla obsługi dotrysku paliwa w celu jego wymuszonej regeneracji :P

Oczywiście po zamontowaniu pompek od BRB do BKE , silnik powinien wystartować bez problemu, powinien nawet lepiej jeździć niż na oryginałach, ale może się okazać konieczne skorygowanie softu pod nie, np. ze względu na dymienie :P

Nie jest to wcale pewne , może być tak że da radę jeździć bez korekty, ale trzeba się z tym liczyć :)

Dzięki, rozumiem :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.