przepustnica AEB

michu123

Witam bylem na kompie sprawdzic bledy wyskoczyl staly blad przepustnicy mechanik muwil ze elektronika w niej siadla da sie ja naprawic czy trzeba szukac drugej?dodam ze auto auto chodzi ruwno i obroty sa okej tylko jakby stracilo na mocy ale czy przepustnica ma na to wplyw??

Od kiedy przepustnica w AEB jest sterowana elektronicznie? Chyba ze o cos innego mu chodzilo ~~

Musialbys chociaz podac tresc tego bledu zeby mozna bylo cos wywnioskowac.

Musialbys chociaz podac tresc tego bledu zeby mozna bylo cos wywnioskowac.t

jest sterowana na linke ale jakas elektronika w niej jest, staly blad otwarcia przepustnicy czy jakos tak to ujol

Coz, prewencyjnie mozna zaczac chociaz od jej wyczyszczenia. Lap instrukcje: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/244996-falujace-obroty-czyszczenie-przepustnicy-w-18t-anb/

niech sie wypowie ktos bardzie obeznany w temacie, muwilem ze obrorty sa ok nic nie faluje,spadek mocy moze powodowac przepustnica?

Edytowane przez michu123

Na przepustnicy jest potencjometr. Jak potencjometr jest walnięty to nie naprawisz tego raczej.

Kup używkę przepustnicę za 50zł i będzie ok.

kupilem uzywke mysle ze sam to wymienie czy mogl bykotos podpowiedzic jak to zrobic?

Mega prosta sprawa. Tylko wyczyść tą używkę dokładnie benzyną ekstrakcyjną.

Odkręcasz opaskę na rurze do intercoolera i zsuwasz rurę.

Przepustnica jest na 4 śruby imbusowe - odkręcasz śruby i masz.

Musisz się przyjrzeć jak z linką, bo trzeba będzie odczepić. Jeszcze wtyczkę potencjometra odpinasz.

a tak pytanie z innej beczki to jak jest uszkodzony potecjometr przepustnicy to moze spowodowac spadek mocy jak na kompie pokazuje blad brak sygnalu polozenia przepustnicy, blad staly, mimo iz obroty sa ok nic nie falaje itp?czy podaje ona jakes dane na turbine czy na inne rzeczy??

Pewnie że może być spadek mocy .Miałem też uszkodzoną przepustnicę i obcinało doładowanie na 0.3 bara po jej wymianie było 0.6 bara.

Edytowane przez sawul