Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak bezpiecznie pożyczyć komuś pieniądze?


Kamyk

Rekomendowane odpowiedzi

powitał :hi:

kompletnie obca mi osoba zwróciła się do mnie z prośbą o pożyczkę

z racji że ma to być na bardzo obiecujący biznes (szczegóły zachowam dla siebie) i nie widzę opcji by wtopić jestem tym nawet zainteresowany

nie widzę wielkich zagrożeń, a kasa też aż tak wielka w grę nie wchodzi

niemniej jednak, jak się zabezpieczyć gdyby doszło do sytuacji - "pan tu nie stau i ja pana nie znam"

co radzicie?

notariusz czy jak?

jakaś rozsądna umowa chyba też powinna do tego być, prawda?

ktoś miał podobny przypadek i może podzielić się doświadczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorzej pożyczyć pod spółkę zoo. W 100% nie do ściągnięcia kasa. Przy osobie prywatnej kiedyś był weksel, nie wiem czy nadal taka forma obowiązuję. Obecnie wszystko można obejść w taki lub inny sposób. Jak ktoś będzie chciał Cie oszukać to zrobi to bez problemów. Na każdy rodzaj umowy jest sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam dobrze wiesz że : dobry zwyczaj nie pożyczaj

od tego są banki itp

notariusz nic Ci nie da jak osoba będzie niewypłacalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel kiedyś usłyszał: " Trzeba mi było nie pożyczać" :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabezpieczyć sie to jedno a później w razie co ściągnąć z gościa który wykaże 0 dochodu to inna sprawa :) kiedyś zostałem oszukany na allego na 700zł goscia złapali i przyslali mi pismo ze jest nie wypłacalny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez on nie pyta,czy ma pozyczyc,czy nie,tylko jak sie zabezpieczyc,skonczcie te bzdurne komentarze :facepalm:

tak jak kolego wyzej napisal,zabezpieczenie,to jedno,kwestia wyegzekwowania,to drugie,zabezpieczysz sie bez problemu,najlepiej notariusz,ale czy potem bedziesz w stanie odzyskac...no ale skoro sie zastanawiasz,to pewnie w gre wchodzi spory procent,lub profit z biznesu,pewnie to drugie,skoro kwota nie taka duza :wink: ...skalkuluj ryzyko vs zysk i... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to jest całkiem obca osoba, której nie znasz nawet z widzenia to jednak bym podarował sobie takie układy

jeśli pomysł na biznes jest taki super to już bym sam stal w banku o pożyczkę i na własną rękę rozkręca interes

druga sprawa to jeśli już masz zamiar pożyczać to pierwsze kroki do notariusza

a i czy ta osoba coś posiada na własność

auto, działkę lub mieszkanie

rzecz która ewentualnie może zostać zajęta

jeśli biznes nie wypali

jako ostrzeżenie dodam że mój dobry znajomy miał umowę na wykonanie usługi z materiałem , poszedł do sądu i wygrał

tylko problem w tym że dłużnik był na skraju bankructwa i wyraził chęć spłaty długu w ratach po 56 zł miesięcznie

a dług ponad 160 tyś. zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa, weksel, a na nim dodatkowo dwoch żyrantow. Jezeli typ bedzie ok to wsio załatwi. Jak bedzie sciemniac no to juz wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej o tym myślę i was czytam tym coraz bardziej wątpię w sens tej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z notariuszem. Dodatkowo zyranci albo coś pod zastaw. Wtedy wrazie co będzie z czego ściągnąć

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka pożyczka wygląda mi bardzo podejrzanie. Widzę obiecany zysk na końcu . AMBER -Gold też obiecywał krocie. Sprawa się toczy a ludzie nawet swoich wkładów nie mogą odzyskać a gdzie tu zakładany profit. Nikt manny nie rozdaje .... tylko patrzą jak tu kogoś rąbnąć w cztery litery .Jest takie powiedzenie "chcesz stracić przyjaciela - pożycz mu pieniądze" a dopiero pożyczać obcej osobie - na pewno "zyskasz wroga"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykładowo jak chce pożyczyć 20k to niech daje zastaw np samochód oczywiście warty więcej, piszesz z nim umowę, że pożyczasz mu kasę tyle i tyle i ma Ci oddać do dnia .... jeśli nie wtedy zastaw staje się Twoją własnością (w przypadku auta niech ciśnie do urzędu i niech zrobi Cie współwłaścicielem) - skoro to taki pewny biznes to chyba nie będzie miał problemu coś zastawić i raczej gołodupcem nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to nie pożyczać, od tego są banki , lombardy i providenty. Jak to mówią " dobry zwyczaj nie pożyczaj" i tego trzeba się trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to nie pożyczać, od tego są banki , lombardy i providenty. Jak to mówią " dobry zwyczaj nie pożyczaj" i tego trzeba się trzymać.

jeszcze lepszy nie oddawaj :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycofałem się. Macie rację, za duże ryzyko. Dzięki za opinie i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jak sie juz wycofałeś to powiedz co to za biznes ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...