Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wibracje 1.9 TDI AVF 131KM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, przegrzebałem już chyba całe forum, wymieniłem co się da a problem nie ustąpił.

A mianowicie, na biegu jałowym są delikatne wibracje, przy jeździe od 2 biegu w góre, czym mocniej dodam gazu odczuwalne są wibracje całego auta. Czym wyższa prędkość i mocniej dodaje gazu wibracje są silniejsze. Drży też gałka zmiany biegów. Auto ma pełną moc.

Opisuje co zostało sprawdzone/ wymienione:

- przeguby wewnętrzne zostały wymienione

- poduszki silnika nie są zerwane

- poduszka skrzyni wymieniona

- dwumasa sprawna ( nic nie szarpie przy gaszeniu, przy wciskaniu sprzegla nie ma zadnej reakcji)

Diagnostyka VCDS tez nic nie pokazała. Grupa 13 oscyluje w okolicy 0.00, takze 23 trzyma sie mocno w normie.

Juz nie mam pomysłów co może być. Została jeszcze opcja uszkodzonej skrzyni...

Ma ktoś jakieś pomysły?

Opublikowano

Problem występuje na letnich jak i zimowych kołach ?

Opublikowano
  • Autor

Tak, nie jest to wina kół :)

Opublikowano

Plecionka, wieszaki wydechu,

Opublikowano
  • Autor

Plecionka jest cała, wydech cały wymieniałem bo robiłem dwururkę. Cały nowy wydech z 2.5 TDI, wieszaki nowe, problem był przed wymiana wydechu i wystepuje nadal.

Opublikowano

Przypatrz się jeszcze raz pompkom bo u mnie było identycznie. Zdejmij dekiel i dognij konektory - u mnie znacznie pomogło. Aktualnie jutro odbieram swoje auto po regeneracji pompek (wszystkie 4 miały za małe dawki, jak do 105konnego silnika, tak były już zajechane). Jak odbiorę to Ci powiem jaki rezultat, daj mi tylko znać na /PW

Opublikowano

Kąt synchronizacji ustawiony na ile?

Opublikowano
  • Autor

Kąt synchronizacji ustawiony na ile?

Tego nie sprawdzałem. która to grupa?

Opublikowano

Kąt synchronizacji ustawiony na ile?

Tego nie sprawdzałem. która to grupa?

4 grupa i chyba 4 rubryka, powinno być w przedziale od -3 do 3, najlepiej 0, -0.5

Opublikowano

Auto drży tylko podczas jazdy? Jesli tak to mysle ze przeguby zew.

Opublikowano
  • Autor

Ma delikatne wibracje tez na wolnych obrotach.

Opublikowano

No to wywalaj skrzynie i sprawdź dwumase. To że nie szarpie nie znaczy że jest ok.

Opublikowano

Nie trzeba wywalać skrzyni żeby zrobić prosty test dwumasy kolego.

Wystarczy sprawdzić czy przy wciśnięciu sprzęgła dalej wibruje. Jeżeli przestanie wirować to sprzęgło padaka bo wtedy wszystko się usztywnia. Jeżeli nie przestanie to znaczy ze to nie dwumas

Edytowane przez Ralen

Opublikowano

Nie trzeba wywalać skrzyni żeby zrobić prosty test dwumasy kolego.

Wystarczy sprawdzić czy przy wciśnięciu sprzęgła dalej wibruje. Jeżeli przestanie wirować to sprzęgło padaka bo wtedy wszystko się usztywnia. Jeżeli nie przestanie to znaczy ze to nie dwumas

to nie jest miarodajne

Przy odpalaniu i gaszeniu rzuca budą? Jednak nie chodzi mi o jakieś małe drżenie tylko rzucanie budą tak, że mocno to czuć. Jeśli tak to na 90% dwumas.

A i pamiętaj prawie każdy silnik PD czasami trochę drży na wolnych obrotach.

Opublikowano

Zwal pokrywę głowicy i posprawdzaj czy wszystkie pompki są tego samego typu :decayed:

Opublikowano

Sprawdz krzywki wałka.

Opublikowano

Log 4 13 23. Drgania na postoju i przyspieszając pod obciążeniem to pompki raczej. Logi wrzuc na vaglog.pl

Opublikowano
  • Autor

Dwumasa nie reaguje na wcisniecie na gaszenie, Brak jakejkolwiek reakcji. Chyba zajmę się tymi wtryskami

Opublikowano

Podczas pracy silnika sprawdź czy drgania znikają po wcisnieciu sprzęgła.
Po wymianie kilku zdań z kolega na priv dowiedziałem się że trzęsie tylko przy obciążeniu. Miałem ten sam problem i pomogło dogiecie konektorów. Sugeruje nie pchać się w koszta tylko najpierw sprawdzić to co się sprawdzić bez wkładu finansowego.

Dognij konektory I zobaczymy co będzie.

Edytowane przez Ralen

Opublikowano

Aby to zrobiç trzeba zdjąć pokrywe zaworów, ale najpierw zrób logi. A jakbyś już chciał zaglądać pod pokrywe to porób zdjecia krzywek walka chyba ze sam ocenisz czy jest jeszcze fazka na krzywce czy juz niema

Edytowane przez nik23

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.