Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Problem z przyspieszaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam po długiej przerwie :) chciałabym się zapytać co może być przyczyną następujących dolegliwości mojego autka.

Jechałam kilka dni temu i chciałam wyprzedzić samochód przy szybkości ok 100/h i tu niemiła niespodzianka, jak dałam gazu to autko zamiast do przodu to raczej stawało w miejscu i tylko obrotomierz "piął się w góre". Sytuacja była taka jakbym wciskała równocześnie gaz i sprzęgło bo autko nie chciało przyśpieszać tylko "wyło". Zdarzyło mi to sie na trasie jakieś 3-4 razy teraz jest spokój ale trochę się zmartwiłam bo to bardzo niebezpieczna sprawa kiedy chcesz kogoś wyprzedzić a auto robi takie figle.

Proszę o poradę bo mechannicy jak zawsze wymyślają wszystkie przyczyny na raz i jak człowiek musi płacić to :blink::shocked:

Opublikowano

Wszystko wskazuje na to, iż skończyło się sprzęgło

Opublikowano

potwierdzam diagnozę kolegi rav,

marzenko, jak zaczyna ślizgać sprzęgło to efekt jest taki, że wciskasz gaz, auto nie przyspiesza, obroty rosną, silnik zaczyna wyć czyli to tak samo jakbyś wjechała na oblodzoną jezdnię i koła zaczęły by buksować w miejscu ślizgając się na lodzie,

to typowy objaw padającego sprzegła, który najczęściej objawia się na najwyższym biegu - czeka Cię niestety wymiana sprzęgła.

Opublikowano

Cześć,chyba chłopaki mają racje :naughty:

Opublikowano
  • Autor

;( buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu a ile to będzie kosztować :shocked: ???

Opublikowano

;( buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu a ile to będzie kosztować :shocked: ???

Marzenko - mąż tankuje to i mąż zapłaci za sprzęgło :tongue4:

Opublikowano

A jaką masz skrzynię?

Opublikowano

;( buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu a ile to będzie kosztować :shocked: ???

Koszt sprzęgła do AVF-a, czyli 6-biegowej skrzyni to około 750 zł za Sachsa plus koło dwumasowe Luka jakieś 1250 zł, niestety nie jest to mało, ale masz dobrego sponsora, czyli męża :)

Opublikowano

Jeszcze istnieje możliwość że przegub w piaście się kręci. Ale mniej prawdopodobne.

Opublikowano

Jeżeli przy pełnych skrętach w prawo lubw lewo i bardzo wolnej jeżdzi trzeszczało Ci coś w kole istnieje możliwość uszkodzenia przegubu napędowego.

Opublikowano

;( buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu a ile to będzie kosztować :shocked: ???

Koszt sprzęgła do AVF-a, czyli 6-biegowej skrzyni to około 750 zł za Sachsa plus koło dwumasowe Luka jakieś 1250 zł, niestety nie jest to mało, ale masz dobrego sponsora, czyli męża :)

a od kiedy to przy wymianie sprzęgła dwumas się wymienia :shocked:

może docisk? to rozumiem, ale dwumas... :mysli:

Opublikowano
  • Autor

"mąż zapłaci" :polew: mężuś zajęty i jakby nieobecny ostatnio :confused4:

nie mam 6 biegów tylko 5 więc może będzie taniej co ? :mysli:

Opublikowano

Jak masz pięć biegów to prawdopodobnie masz oznaczenie silnika jako AWX :cool1:Jeżeli dobrze patrzyłem to w InterCars komplet sprzęgła bez dwu masa kosztuje Sachs 1036zł a Valeo 1174zł ale próbuj u kolegi TOM77 ma duże zniżki dla klubowiczów :hi:

Opublikowano

;( buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu a ile to będzie kosztować :shocked: ???

Koszt sprzęgła do AVF-a, czyli 6-biegowej skrzyni to około 750 zł za Sachsa plus koło dwumasowe Luka jakieś 1250 zł, niestety nie jest to mało, ale masz dobrego sponsora, czyli męża :)

a od kiedy to przy wymianie sprzęgła dwumas się wymienia :shocked:

może docisk? to rozumiem, ale dwumas... :mysli:

To, że podałem opcjonalnie koło dwumasowe to nie znaczy, iż zawsze trzeba je wymieniać, choć wiem z doświadczenia, że często tak właśnie jest.

Przecież są to elementy ze sobą współpracujące.

Natomiast koszt samego sprzęgła do AWX np. z firmy Luk to 450 zł.

Wcześniej piszać o AVF sugerowałem się opisem auta :)

Opublikowano

TOM77 masz zupełną rację z dwumasem, zużywa się prawie w identycznym stopniu co sprzęgło więc zasada jest taka aby przy wymianie jednego szwankującego elementu wymienić cały zestaw gdyż przy wymianie tylko jednego drugie może tylko jeszcze parę kkm pochodzić i też się zużyje a wtedy ponowny demontaż skrzyni niesie za sobą wzrost kosztów tego zabiegu, nie trzeba być prorokiem aby stwierdzić, że koła dwumasowe nie cieszą się długotrwałą żywotnością - takie dane można uzyskać nie tylko z naszych ale i z niemieckich for użytkowników somochodów z silnikami wyposażonymi w ZMS (Zweimassenschwungrad).

Jak najbardziej zatem popieram wymianę całego zestawu (sprzęgło + dwumas) jednocześnie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.