Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Czarny dymek z wydechu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,kupiłem niedawno A4 1997r 1,9 TDI,mam pytanko jak dam trochę wiecej gazu to leci czarny dym z rury,czy to jest normalny objaw,dodam że rurka sportowa czy to ma jakiś wpływ ???

Opublikowano

może chip siedzi pod maską, albo dziura w dolocie użyj opcji :szukaj: dużo o tym napisano

Opublikowano

Witam,kupiłem niedawno A4 1997r 1,9 TDI,mam pytanko jak dam trochę wiecej gazu to leci czarny dym z rury,czy to jest normalny objaw,dodam że rurka sportowa czy to ma jakiś wpływ ???

zrob logi, sprawdz bledy. mozesz miec dziurawy dolot. ew. uszkodzony miernik masy powietrza. aby uniknac kosztow, zrob wspomniana diagnostyke.

Opublikowano

Witam,kupiłem niedawno A4 1997r 1,9 TDI,mam pytanko jak dam trochę wiecej gazu to leci czarny dym z rury,czy to jest normalny objaw,dodam że rurka sportowa czy to ma jakiś wpływ ???

na postoju czy podcas jazdy ... ?

  • 1 rok później...
Opublikowano

ja mam pytanie bo auto mam od wiosny i przyszly mrozy i pare zagadek sie pojawilo.Do tej pory mialem koncowke tlumika czysta nie okopcona a teraz zrobila sie czarna i widac ze to jest swieze.Auto nie kopci na czarno tylko niewielki bialy dymek leci...Czy odpalenie zimnego silnika w duzych ujemnych temperaturach powoduje ze koncowka tlumika robi sie czarna,paliwko sie nie przepala cale czy co?pzdr.

Opublikowano

dobrze ze czarny a nie taki bialy lub niebieski jakby ci zakopcil na bialo niebiesko to znaczy ze pali olej a te auta maja po ponad 200 tys przebiegu wiec ma prawo zakopcic kopca nawet duzo nowsze auta wiec tym nie ma sie co stresowac

Opublikowano

....moze prosciej zapytam czy wam tez zima koncowki wydechu robia sie bardzo szybko czarne?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

ja w moin mam obkopcony nawet latem ale jak więcej mu daję to robi się biała jakby lepiej spala .pozdrawiam.

Opublikowano

jak najbardziej normalne. w tdi łumiki sa czesto okopcone. to nie pb ze czysciutkie. ja swoj czyszcze przy kazdym myciu i jest oki.

Opublikowano

jak najbardziej normalne. w tdi łumiki sa czesto okopcone. to nie pb ze czysciutkie. ja swoj czyszcze przy kazdym myciu i jest oki.

Sory za ocik, ale są diesle w których sadzy na końcówce wydechu nie uświadczysz, sam w to nie mogłem uwierzyć dopuki w braciaka beemce nie sprawdziłem organoleptycznie, poprostu ne idzie się ubrudzić :kox:

Opublikowano

ja ostatnio jechałem za tds-em i tam aż czarno było-diesel smoli każdy no chyba że jakaś nówka

jak najbardziej normalne. w tdi łumiki sa czesto okopcone. to nie pb ze czysciutkie. ja swoj czyszcze przy kazdym myciu i jest oki.

Sory za ocik, ale są diesle w których sadzy na końcówce wydechu nie uświadczysz, sam w to nie mogłem uwierzyć dopuki w braciaka beemce nie sprawdziłem organoleptycznie, poprostu ne idzie się ubrudzić :kox:

Opublikowano

nówka też potrafi zasmolić, bardziej kopcą te nowsze niż te stare disloki :gwizdanie:

Opublikowano

czarna i widac ze to jest swieze.Auto nie kopci na czarno tylko niewielki bialy dymek leci...

biały dymek to przecież w zimę normalna sprawa to para wodna :P

na czarno to może jeśli ostro dasz gazu np przy wyprzedzaniu, to norma w autach bez filtra

Opublikowano

Małe ilości czarnego dymu przy depnięciu to normalka ale zależy to od silnika, moja A4 nie puszcza wogóle ani na postoju ani jak sie jej depnie do wyprzedzania, natomiast Passat 2006 r. 2.0 TDI zakopci dość sporo przy wyprzedzaniu, A6 2.5, czy X5 też smolą aż miło :)

Opublikowano

wszystko zostało już powiedziane - jak Ci dymi za mocno to albo nieszczelność albo ch...y soft... jeżeli Ci to przeszkadza to zrób logi i wrzuć do odpowiedniego działu... tymczasem nie widzę sensu dalszej dyskusji

:closed:

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.