Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Koszt malowania dokladek ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Wykręcasz jakiś element np. klapę wlewu paliwa i zanosisz do firmy, która zajmuje się takimi sprawami. Zamówisz w puszce lub spray'u farbę i masz. Dokładnie dobiorą Ci farbę i z jaką zawartością perły czy metaliku wyrażoną w %.

Mozna rowniez znac kod koloru :wink: ktory masz na wlepce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna rowniez znac kod koloru :wink: ktory masz na wlepce

Jeśli ją masz, to tak :wink:

Nie zapomnę miny gościa do którego zaniosłem blachę z drzwi aby dobrać kolor (jakiś większy i znacznie silniejszy samochód zerwał blachę w moim oplu ... od tylnego błotnika do przedniego ... :cry: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego są sklepy lakiernicze. Najbardziej popularne lakiery są gotowe do kupna - MOTIP najlepszy chyba. Jak kolor jest jakiś szczególny i nie ma odpowiednika gotowego to wymieszają ci na miejscu i nabiją spray lub w puche. Żaden problem... (numer lakieru jest na wlepce bagażnik)

Lakiernik/sprzedawca wychodzi z próbkami lakierów i ci dobiera kolor jakiego potrzebujesz i według próbnika miesza w razie czego. Oczwyście jak nie ma jak to klapka jest najlepsza. Czasami, jak u mnie starczy tylko numer lakieru (naklejka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi lakierowanie plastikow to zawsze trzeba uzyc specjalnego podkladu poprawiajacego przyczepnosc, mozna go kupic w kazdej mieszalni lakierow.

Po zastosowaniu takiego podkladu nie bedzie problemow z luszczeniem czy odpryskiwaniem lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakladać nowego tematu więc tu się dopiszę. Byłem dzisiaj u lakiernika i jutro ma mi pomalować ori tylną dokładkę zderzaka pod kolor auta. Powiedzial mi ze pomaluje ale po pewnym czasie i tak farba odpryśnie bo dokładka jest chropowata a nie gładka. I teraz pytanko do ludzi. Jak z żywotnością takiego malowania bo wiele osób sobie malowalo dokladki i może mi ktoś podpowie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzial mi ze pomaluje ale po pewnym czasie i tak farba odpryśnie bo dokładka jest chropowata

To zmien lakiernika :eek: Przeciez powinien sciagnac zderzak, zmatowic, wyszlifowac , podklad i malowac i nie ma prawa nic odpasc, jakis chory ten "twoj" lakiernik albo chce zrobic na odwal sie ... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładka zderzak jeszcze nie była założona. Te czynności o których napisałeś zrobi, ale mówił że z czasem to odpadnie bo jest chropowata. Mowi że są jeszcze gładkie dokładki i takie byłyby lepsze do malowania. Ale ori są chropowate i podobno farba może spaść po jakimś czasie :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowi że są jeszcze gładkie dokładki i takie byłyby lepsze do malowania. Ale ori są chropowate i podobno farba może spaść po jakimś czasie

Niewiem ja tam nie widzialem chropowatej dokladki, ale napewno sa jakies podklady czy cos, jak ma odpasc to po co malowac ?? Dopiero bedzie wygladalo jak z polowy farba zejdzie :rolleyes: Mi u lakiernika (innego niz mi malowal) powiedzieli ze listew gumowych na drzwiach (A6) nie da sie pomalowac :lol: A jednak sa pomalowane, byl specjalny podklad i wyglada super :cool: Wiec proponowalbym dowiedziec sie u innego lakiernika ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty jego pracy widziałem i muszę powiedzieć żedobrze to robi. Powiedzial mi że pomalować pomaluje ale nuie daje gwarancji że farba po jakimś czasie nie zejdzie. Co do dokladki to jest ori i lekko chropowata jest. Nic będę u niego dzisiaj to jeszcze z nim pogadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

totalna bzdura :D, przy dzisiejszej technologi i środków lakierniczych jakie mamy dostępne, nie ma praktycznie przedmiotów ktorych by nie można było porządnie i trwale polakierować, zmień lekarza ten Cie oszukuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge polecic dobrego i niedrogiego fachowca (blacharz/lakiernik), ktory bierze 100-150 pln za elementu. 70km od Warszawy w stronę Gdańska (k/Płońska), blisko E7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić dobrego lakiernika który pomaluje dokładki w kolor z okolic Krakowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w bochni dobrego gościa malował moje auto i wyszło miodzio :wink4:, jak coś to pisz :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

totalna bzdura :D, przy dzisiejszej technologi i środków lakierniczych jakie mamy dostępne, nie ma praktycznie przedmiotów ktorych by nie można było porządnie i trwale polakierować, zmień lekarza ten Cie oszukuje :)

pewnie ze to prawda w dzisiejszych czasach nie ma rzeczy, ktorej nie dałoby się pomalować :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...