Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APT] Czujnk czy termostat


tkamicki5

Rekomendowane odpowiedzi

witam, opisywalem na str.1 swoj problem, wymienilem wczoraj termostat, jest ciut lepiej ale nadal nie tak jak powinno, po 20 minutowej jezdzie po miescie chwilowe postoje na swiatlach silnik nagrzewa mi sie max do 75 stopni, jak zgasze silnik za chwile odpale pokazuje ok 80 ale po ruszeniu spada do 70. dodam ze mam instalacje gazowa ktora przelacza sie przy temperaturze 30 stopni i na ta okolicznosc tez musze troche czekac, ok 5 km, gdzie u kolegi po odpaleniu zimnego silnika tez w a4 b5 ADR lapie ta temperature juz po ok 1-2km. jesli nie termostat to co? co jeszcze moze powodowac tak wolne nagrzewanie sie silnika? czujnik jest sprawny. zagadka co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, opisywalem na str.1 swoj problem, wymienilem wczoraj termostat, jest ciut lepiej ale nadal nie tak jak powinno, po 20 minutowej jezdzie po miescie chwilowe postoje na swiatlach silnik nagrzewa mi sie max do 75 stopni, jak zgasze silnik za chwile odpale pokazuje ok 80 ale po ruszeniu spada do 70. dodam ze mam instalacje gazowa ktora przelacza sie przy temperaturze 30 stopni i na ta okolicznosc tez musze troche czekac, ok 5 km, gdzie u kolegi po odpaleniu zimnego silnika tez w a4 b5 ADR lapie ta temperature juz po ok 1-2km. jesli nie termostat to co? co jeszcze moze powodowac tak wolne nagrzewanie sie silnika? czujnik jest sprawny. zagadka co nie?

To że wymieniłeś termostat na nowy to nie znaczy, że na pewno działa dobrze :(. Wyciąg jeszcze raz ten termostat sprawdź czy nie jest częściowo otwarty. Ja w ostatnich tygodniach jestem po dwóch wymianach termostatu (pierwszy działał przez kilka dni i to na pół gwizdka ale nie narzekam bo kupiłem podróbkę firmy shit). Kilka minut temu wyszedłem z garażu wymieniłem termostat na ori i bryka się zagrzała do 90 stopni w kilka minut :). Nie ma co się pchać na razie w koszty jestem przekonany, że u ciebie będzie tak samo jak u mnie. Jak bryka się wolno grzeje to musi być termostat. :good: Zwróć uwagę przy składaniu na ten oring gumowy który uszczelnia cały układ czasami lubi sie przesunąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja w ciagu 2 tygodniu wymienilem tez juz drugi, i ten pierwszy co wyciagalem byl zamkniety szczelnie bo dokladnie sprawdzalem, dlatego mam juz watpliwosci czy u mnie to bedzie termostat, nie wiem moze cos z pompa moze cos innego nie mam pojecia dlatego pytam i czekam na jakies podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniem trzy temostaty w tym dwa orginały, i nadal nie trzyma temperatury mi w trasie :angry:, miasto ok :)... Więc dałem sobie spokój :)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem dzisiaj termostat i jest juz git. kilka minut i wskazóweczka stoi cały czas na 90 stopniach:D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniem trzy temostaty w tym dwa orginały, i nadal nie trzyma temperatury mi w trasie :angry:, miasto ok :)... Więc dałem sobie spokój :)....

Może czujnik temperatury u Ciebie szwankuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniem trzy temostaty w tym dwa orginały, i nadal nie trzyma temperatury mi w trasie :angry:, miasto ok :)... Więc dałem sobie spokój :)....

Może czujnik temperatury u Ciebie szwankuje

domelq, może masz racje :mysli:... Wymienie jeszcze czujnik i zobacze co się będzie działo :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja w ciagu 2 tygodniu wymienilem tez juz drugi, i ten pierwszy co wyciagalem byl zamkniety szczelnie bo dokladnie sprawdzalem, dlatego mam juz watpliwosci czy u mnie to bedzie termostat, nie wiem moze cos z pompa moze cos innego nie mam pojecia dlatego pytam i czekam na jakies podpowiedzi.

Czy twój termostat to ori? A co do pompy to raczej jak by szwankowała to by samochód się przegrzewał a nie nie dogrzewał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podajesz VIN dostajesz taki czujnik jak trzeba

na pewno bedzie dostepny na miejscu

wez od razu oring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób tak mi pisali czujnik czujnik a to byl termostat kubek grzalkę do gotowania wody i mykaj do autka czujnik do kubka i gotowanie nastepnie na klimatroniku kanale 51 to temperatura cieczy i porównuj z wskazówka na blacie jak sie pokryje jest czujnik może sie ruznic 3-5-c ok a termostat wcześniej sie otwieral i juz uciekala temperatura tez do gara termostat i gotowanie pozdrawiam

ps sorry za tekst miałem zły dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób tak mi pisali czujnik czujni a to byle termostad kubek grzankę do gotowania wody i mykaj do autka czujnik do kubka i gotowanienasta na klimatroni ku kanale 51 to temperatura cieczy i porównuj z wskazówka na blacie jak sie pokryje jest czujnik może sie rusznic 3-5-c ok a termostat wcześnie sie otweral i juz uciekala temperatura tez do gara termostat i gotowanie pozdrawiam

w jakim to języku????? :shocked: :shocked: :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób tak mi pisali czujnik czujni a to byle termostad kubek grzankę do gotowania wody i mykaj do autka czujnik do kubka i gotowanienasta na klimatroni ku kanale 51 to temperatura cieczy i porównuj z wskazówka na blacie jak sie pokryje jest czujnik może sie rusznic 3-5-c ok a termostat wcześnie sie otweral i juz uciekala temperatura tez do gara termostat i gotowanie pozdrawiam

w jakim to języku????? :shocked: :shocked: :shocked:

hihihi buuu haaaaa ta grzanka i ten termostad :polew: a co do języka to chyba częstochowski :polew:

no termostat ori. trudno w pon wymienie jeszcze czujnik temp. zobaczymy jak nie podziala stawiam samochod na warsztat. wiecie moze jak ten czujnik ma wygladac? bo slyszalem ze sa rone rodzaje.

a węże od chłodnicy górny i dolny jaką mają temperaturę (oczywiście po rozgrzaniu silnika to tych 65-80 st.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no termostat ori. trudno w pon wymienie jeszcze czujnik temp. zobaczymy jak nie podziala stawiam samochod na warsztat. wiecie moze jak ten czujnik ma wygladac? bo slyszalem ze sa rone rodzaje.

Daj znać co się zmieniło :) :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec sprawa wyglada nastepujaco, wymienilem czujnik temp. cieczy(bardzo prosta sprawa nalezy tylko uwazac przy wyciaganiu czujnika bo woda uderza do gory) i dalej to samo zadnych zmian. okazalo sie ze czujnik i termostat wymienilem nie potrzebnie bo wszystko bylo ok. mam instalacje LPG, ci co mi to zakladali w zlym miejscu zalozyli mi weze odpowiadajace za to aby gaz nie zamarzl, powinien on byc za termostatem a jest przed, dlatego maly obieg nie daje rady nagrzac tego wszystkiego i stad te problemy. jutro maja to wszystko poprawic, zobaczymy, dam znac. takze jak widac nie wystarczy krzyknac " wymien termostat i wszystko bedzie ok" !!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec sprawa wyglada nastepujaco, wymienilem czujnik temp. cieczy(bardzo prosta sprawa nalezy tylko uwazac przy wyciaganiu czujnika bo woda uderza do gory) i dalej to samo zadnych zmian. okazalo sie ze czujnik i termostat wymienilem nie potrzebnie bo wszystko bylo ok. mam instalacje LPG, ci co mi to zakladali w zlym miejscu zalozyli mi weze odpowiadajace za to aby gaz nie zamarzl, powinien on byc za termostatem a jest przed, dlatego maly obieg nie daje rady nagrzac tego wszystkiego i stad te problemy. jutro maja to wszystko poprawic, zobaczymy, dam znac. takze jak widac nie wystarczy krzyknac " wymien termostat i wszystko bedzie ok" !!!!!!!!!!

Ale jak Lpg będzie za termostatem to zimą nie będzie Ci sie szybko przełączał na gaz :mysli:...

No chyba że tak ma być :>....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: Mnie to też zastanawia jak ta instalacja może działać za termostatem. Miałem dwa samochody z LPG ale instalacja była na małym obiegu z tego co pamiętam to na wężach od nagrzewnicy. A u ciebie magik od gazu prawdopodobnie wpiął się między mały układ a duży ominą termostat i samochód od startu pracuje na dużym obiegu i to by tłumaczyło takie długie nagrzewanie się samochodu.

A co do małego obiegu to by nagrzał kilka takich parowników od gazu co ty posiadasz i co do krzyczenia to tu nikt nie krzyczy bo nikt nie używa dużych liter.

Mam nadzieję, że jutro wszystkie twoje problemy z bryką przejdą do historii a Ty napiszesz co tak naprawdę ci magicy zrobili bo coś mi się nie chce wierzyć, że instalacja ma być za termostatem.

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...