Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś nikt nie poleca TOYO a to w sumie całkiem niezła oponka,

sporo latam i jak dla mnie jest tzw. gitez majonez :good: zarówno na suchym jak i na mokrym :good:

205/55/16 narazie :gwizdanie: :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co powiecie na temat Nexenów N8000 ktoś chyba jezdził na nexenach z forum i je zachwalał, z tym że cena tutaj jest bardzo mała.

Polecicie jakąś dobrą oponę 225/40/18 do 500 zł??

ja jezdze na n8000 225/45/17... za ta kase to naprawde spoko oponki...

jedyne co to troche chyba szybko abs potrafi sie zalaczyc albo mi sie wydaje....

ja tam polecam jesli chcesz miec cos w miare dobrego za mala kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakie opony polecacie dla kierowcy bez aspiracji rajdowych? :) Zależy mi przede wszystkim na komforcie jazdy i na tym, żeby było w miarę cicho. Nie chcę również wydawać fortuny. Max 1000/1100 za komplet. Rozmiar opony 15 cali. Audi a4 Avant 101 KM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakie opony polecacie dla kierowcy bez aspiracji rajdowych? :) Zależy mi przede wszystkim na komforcie jazdy i na tym, żeby było w miarę cicho. Nie chcę również wydawać fortuny. Max 1000/1100 za komplet. Rozmiar opony 15 cali. Audi a4 Avant 101 KM :)

ja jeżdzę na Fulda Carat Progresso 195/65r15 płaciłem na wiosne po niecałe 200zł za sztuke wiec wyszło by Ci nie całe 800zł. Cicha, bardzo dobrze trzyma na suchym i mokrym jeździ sie tez bardzo komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem trochę ostatnio w tych deszczach na Uniroyal RainExpert 195/65/15 i jak za cenę 170,-/szt to oponki niczego sobie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowalem troche aktualna oferte na rynku i na polu walki pozostaly 4 opony:

- Pirelli CINTURATO P6

- Continental ContiPremiumContact 2

- Dunlop SP Sport Fastresponse

- Uniroyal RainExpert

Przypuszczam, ze z kazdej bede tak samo zadowolony i ktorakolwiek bym nie wybral, spelni moje oczekiwania - moze jednak pomozecie wybrac ta najlepsza z tej czworki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak może Ci ktos wybrac najlepsze. Każdy ma jakieś odczucia i jeden powie że opona nr 1 jest super a drugi powie na odwrót. Jakie sa ceny tych opon to Ci powiem które wybrać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowalem troche aktualna oferte na rynku i na polu walki pozostaly 4 opony:

- Pirelli CINTURATO P6

- Continental ContiPremiumContact 2

- Dunlop SP Sport Fastresponse

- Uniroyal RainExpert

Przypuszczam, ze z kazdej bede tak samo zadowolony i ktorakolwiek bym nie wybral, spelni moje oczekiwania - moze jednak pomozecie wybrac ta najlepsza z tej czworki?

Skoro nic nikt nie pisze to ja dodam taką swoją opinię.. Otóż jeździłem w poprzednim aucie na Dunlop SP Sport 01(nie wiem jak one mają się do Fastresponse - pewnie następca) teraz sporo jeżdżę na Uniroyal RainExpert i nie dość, że Uniroyal'e były tańsze to IMHO lepiej się zachowują na mokrej nawierzchni.. szczególnie jeśli chodzi o hamowanie(podobne warunki testowe, oba komplety nówki z 2011r.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowalem troche aktualna oferte na rynku i na polu walki pozostaly 4 opony:

- Pirelli CINTURATO P6

- Continental ContiPremiumContact 2

- Dunlop SP Sport Fastresponse

- Uniroyal RainExpert

Przypuszczam, ze z kazdej bede tak samo zadowolony i ktorakolwiek bym nie wybral, spelni moje oczekiwania - moze jednak pomozecie wybrac ta najlepsza z tej czworki?

zobacz Vikinga, jak wychodzi cenowo, napewno cie zaskoczy i ceną i jakoscią, przecież to Continental robiony w Norwegii, ja mam takie, duzo lepsze i cichsze od baruma, a napradę super sie trzymaja, i wygladają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pewnego czasu ujeżdżam oponki DUNLOP Sportmaxx w rozmiarze 225/35-19 Powiem szczerze że na prawdę kleją się drogi :kox: szczególnie zadowolony jestem na mokrym, bo na suchym to i chińczyki się trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić komplet opon i mam pytanie odnośnie bieżnika - czym się kierować przy jego wyborze? Upatrzyłem sobie Fuldy. Cenowo obie wyglądają tak samo.

1. FULDA 195/65R15 PROGRESSO

http://moto.allegro.pl/nowe-opony-letnie-fulda-195-65r15-progresso-h-i1752343895.html

2. FULDA 195/65R15 ECOCONTROL

http://moto.allegro.pl/195-65r15-91t-fulda-ecocontrol-krakow-opona-i1763850136.html

Może macie jakieś jakieś odczucia odnośnie użytkowania tych opon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić komplet opon i mam pytanie odnośnie bieżnika - czym się kierować przy jego wyborze? Upatrzyłem sobie Fuldy. Cenowo obie wyglądają tak samo.

1. FULDA 195/65R15 PROGRESSO

http://moto.allegro.pl/nowe-opony-letnie-fulda-195-65r15-progresso-h-i1752343895.html

2. FULDA 195/65R15 ECOCONTROL

http://moto.allegro.pl/195-65r15-91t-fulda-ecocontrol-krakow-opona-i1763850136.html

Może macie jakieś jakieś odczucia odnośnie użytkowania tych opon?

Bieżniki ze względu na swoją budowę dzielimy na trzy podstawowe rodzaje, a mianowicie: symetryczny, kierunkowy oraz asymetryczny. Opony z bieżnikiem symetrycznym charakteryzują się stosunkowo "prostą" budową, a montujemy je na dowolnej pozycji na aucie. Kierunkowa rzeźba bieżnika, określa nam sposób montażu na samochodzie. Oponę taka montujemy zgodnie z kierunkiem toczenia. Bieżnik asymetryczny jest najbardziej zaawansowany technologicznie. Jego zamknięta część zewnętrzna odpowiedzialna jest za znakomitą trakcję podczas prowadzenia auta w zakrętach, natomiast otwarta część wewnętrzna bieżnika odpowiada za odprowadzanie wody (lub błota pośniegowego w okresie zimowym) minimalizując powstawianie zjawiska aquaplaningu. Zawsze na ścianie bocznej opony umieszczony jest trwale napis określający stronę montażu (napis OUTSIDE musi być widoczny na boku opony po zamontowaniu jej na obręczy i aucie).

Pierwotnie, opony o asymetrycznym bieżniku, były przeznaczone do samochodów klasy wyższej. Dzięki swojej charakterystycznej budowie, z zamkniętym barkiem w strefie zewnętrznej, (oczywiście w zależności od przeznaczenia) spełniają surowe wymagania jakie stawiają przed nimi konstruktorzy nowoczesnych samochodów. To pod ich presją powstają nowoczesne opony, które pozwalają na jazdę autem z prędkością ponad 360 km/h, jak np. opona Vmax Continental, która została wpisana do księgi rekordów Guinnesa jako najszybsza, seryjnie produkowana opona. Specjalna mieszanka, ale również odpowiednia konstrukcja bieżnika, bieżnika o asymetrycznej budowie, pozwala uzyskać wysokie prędkości, zapewnia optymalne prowadzenie w zakrętach oraz skraca drogę hamowania. Szybki rozwój technologiczny pozwala na stosowanie nowoczesnych rozwiązań, jakimi jest bez wątpienia bieżnik asymetryczny, także w oponach przeznaczonych do aut kompaktowych, przykładem takim jest opona ContEcoContact 3.

Jaki bieżnik wybrać? Zachęcam do pójścia w stronę nowoczesności - polecam asymetryczny. Zapewni nam pewniejsze prowadzenie, szczególnie w zakrętach, efektywnie poprawi bezpieczeństwo skracając drogę hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla przestrogi pozwole sobie wkleic to rowniez tutaj

nie dajcie sie zwiesc MADE IN GERMANY oni to w chinach wala albo w indiach tu sie skonczyla produkcja opon juz pare lat temu

IMG_2318a.jpg

IMG_2320a.jpg

IMG_2319a.jpg

CONTI SPORT CONTACT

jak widac na zalaczonym obrazku profil jakies 3mm jeszcze opona 3 lata i sie rozwarstwila w cholere i dobrze ze mam czujnik cisnenia w kolach to sie nie rozwalilem na nich!!!!!!!!!!

sprawa jest u adwokata rzeczoznawca stwierdzil ewidetna wade fabryczna opon wsztyko potwierdzone badaniami materialu teraz czekam na ustosunkowanie sie do sprawy firmy conti -- zadam zwrotu kosztow za opony i montaz -- zobaczymy czy cos sie uda zdzialac

TO BYLY MOJE OSTATNIE CONTI W ZYCIU I KAZDEMU KOMU ZYCIE MILE ODRADZAM TO BADZIEWIE

[br]Dopisany: 09 Wrzesień 2011, 22:46_________________________________________________osobiscie polecam opony dunlop sport maxx i sport maxx tt obie wersje sa super i na mokrym i na suchym idelane na szybka jazde i zakrety ciche choc sport maxx sa cichsze ale jedyny minus tych opony to po 40 - 50 tys 0 bierznika

mialem toyo, pirelli zero, micheliny ale na zadnych nie mialme takich jazd na mokrym jak na conti

opona ewidentnie na sucha droge na aquaplaninig sie totalnie nie nadaje i w zakretach trzeba uwazac

[br]Dopisany: 09 Wrzesień 2011, 22:54_________________________________________________To pod ich presją powstają nowoczesne opony, które pozwalają na jazdę autem z prędkością ponad 360 km/h, jak np. opona Vmax Continental, która została wpisana do księgi rekordów Guinnesa jako najszybsza, seryjnie produkowana opona. Specjalna mieszanka, ale również odpowiednia konstrukcja bieżnika, bieżnika o asymetrycznej budowie, pozwala uzyskać wysokie prędkości, zapewnia optymalne prowadzenie w zakrętach oraz skraca drogę hamowania. Szybki rozwój technologiczny pozwala na stosowanie nowoczesnych rozwiązań, jakimi jest bez wątpienia bieżnik asymetryczny, także w oponach przeznaczonych do aut kompaktowych, przykładem takim jest opona ContEcoContact 3.

[/color]

gdzie sie takich bzdur naczytales ?? to chyba z lat 1995

najszybsza produkowana opona jest Michelin Pilot Super Sport i pozwala na rozpedzanie auta do 450km/h zakladane sa seryjnie do veyrona super sport 1111ps ktorego rekord swiata wynosi bodajrze 431km/h[br]Dopisany: 09 Wrzesień 2011, 22:57_________________________________________________http://www.youtube.com/user/BugattiVeyronSS?blend=8&ob=5#p/u/0/4w-rXyahaWk

od 8 mej minuty widac dokladnie michelin pilot sport

a na tym filmiku od 5 tej minuty rekord swiata 431km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla przestrogi pozwole sobie wkleic to rowniez tutaj

nie dajcie sie zwiesc MADE IN GERMANY oni to w chinach wala albo w indiach tu sie skonczyla produkcja opon juz pare lat temu

IMG_2318a.jpg

IMG_2320a.jpg

IMG_2319a.jpg

CONTI SPORT CONTACT

jak widac na zalaczonym obrazku profil jakies 3mm jeszcze opona 3 lata i sie rozwarstwila w cholere i dobrze ze mam czujnik cisnenia w kolach to sie nie rozwalilem na nich!!!!!!!!!!

sprawa jest u adwokata rzeczoznawca stwierdzil ewidetna wade fabryczna opon wsztyko potwierdzone badaniami materialu teraz czekam na ustosunkowanie sie do sprawy firmy conti -- zadam zwrotu kosztow za opony i montaz -- zobaczymy czy cos sie uda zdzialac

TO BYLY MOJE OSTATNIE CONTI W ZYCIU I KAZDEMU KOMU ZYCIE MILE ODRADZAM TO BADZIEWIE

[br]Dopisany: 09 Wrzesień 2011, 22:46_________________________________________________osobiscie polecam opony dunlop sport maxx i sport maxx tt obie wersje sa super i na mokrym i na suchym idelane na szybka jazde i zakrety ciche choc sport maxx sa cichsze ale jedyny minus tych opony to po 40 - 50 tys 0 bierznika

mialem toyo, pirelli zero, micheliny ale na zadnych nie mialme takich jazd na mokrym jak na conti

opona ewidentnie na sucha droge na aquaplaninig sie totalnie nie nadaje i w zakretach trzeba uwazac

[br]Dopisany: 09 Wrzesień 2011, 22:54_________________________________________________To pod ich presją powstają nowoczesne opony, które pozwalają na jazdę autem z prędkością ponad 360 km/h, jak np. opona Vmax Continental, która została wpisana do księgi rekordów Guinnesa jako najszybsza, seryjnie produkowana opona. Specjalna mieszanka, ale również odpowiednia konstrukcja bieżnika, bieżnika o asymetrycznej budowie, pozwala uzyskać wysokie prędkości, zapewnia optymalne prowadzenie w zakrętach oraz skraca drogę hamowania. Szybki rozwój technologiczny pozwala na stosowanie nowoczesnych rozwiązań, jakimi jest bez wątpienia bieżnik asymetryczny, także w oponach przeznaczonych do aut kompaktowych, przykładem takim jest opona ContEcoContact 3.

[/color]

gdzie sie takich bzdur naczytales ?? to chyba z lat 1995

najszybsza produkowana opona jest Michelin Pilot Super Sport i pozwala na rozpedzanie auta do 450km/h zakladane sa seryjnie do veyrona super sport 1111ps ktorego rekord swiata wynosi bodajrze 431km/h[br]Dopisany: 09 Wrzesień 2011, 22:57_________________________________________________http://www.youtube.com/user/BugattiVeyronSS?blend=8&ob=5#p/u/0/4w-rXyahaWk

od 8 mej minuty widac dokladnie michelin pilot sport

a na tym filmiku od 5 tej minuty rekord swiata 431km/h

Słuchaj może po prostu trafiłeś na felerny egzemplarz, ja na takich jeżdżę i jest ok nic nie pęka nie rozlatuje się. Minus taki, że faktycznie na mokrym tragedia zwłaszcza wjeżdżając w koleinę pełną wody, nie ma co porównywać do moich wcześniejszych pirelli P7, ale te znowu są za głośne :kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie odnośnie opon:

Dębica Passio 2 195/65 R15 91 T lub Dębica Presto 195/65 R15 91 H (różnica chyba tylko w indeksie prędkości)

na poprzedniej stronie kolega pytał o opony do "normalnej jazdy" i nikt nic nie pisał o "naszych regionalnych produktach"

Może ktoś je testował, na oponeo mają niezłe opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

debica dobra na sezon max 2 sezony potem jak poleza troche szumia straszliwie ojciec mial w scharanie i mialem okazje jechac slaba przyczepnosc na mokrym i szumia dosc konkretnie ale to wielka buda moze mi sie wydawalo niech wypowiedza sie inny co wiecej tymi oponami przejezdili niz ja pare razy po 50km [br]Dopisany: 19 Wrzesień 2011, 12:50_________________________________________________

dla przestrogi pozwole sobie wkleic to rowniez tutaj

nie dajcie sie zwiesc MADE IN GERMANY oni to w chinach wala albo w indiach tu sie skonczyla produkcja opon juz pare lat temu

IMG_2318a.jpg

IMG_2320a.jpg

IMG_2319a.jpg

CONTI SPORT CONTACT

jak widac na zalaczonym obrazku profil jakies 3mm jeszcze opona 3 lata i sie rozwarstwila w cholere i dobrze ze mam czujnik cisnenia w kolach to sie nie rozwalilem na nich!!!!!!!!!!

sprawa jest u adwokata rzeczoznawca stwierdzil ewidetna wade fabryczna opon wsztyko potwierdzone badaniami materialu teraz czekam na ustosunkowanie sie do sprawy firmy conti -- zadam zwrotu kosztow za opony i montaz -- zobaczymy czy cos sie uda zdzialac

TO BYLY MOJE OSTATNIE CONTI W ZYCIU I KAZDEMU KOMU ZYCIE MILE ODRADZAM TO BADZIEWIE

[br]Dopisany: 09 Wrzesień 2011, 22:46_________________________________________________osobiscie polecam opony dunlop sport maxx i sport maxx tt obie wersje sa super i na mokrym i na suchym idelane na szybka jazde i zakrety ciche choc sport maxx sa cichsze ale jedyny minus tych opony to po 40 - 50 tys 0 bierznika

mialem toyo, pirelli zero, micheliny ale na zadnych nie mialme takich jazd na mokrym jak na conti

opona ewidentnie na sucha droge na aquaplaninig sie totalnie nie nadaje i w zakretach trzeba uwazac

[br]Dopisany: 09 Wrzesień 2011, 22:54_________________________________________________To pod ich presją powstają nowoczesne opony, które pozwalają na jazdę autem z prędkością ponad 360 km/h, jak np. opona Vmax Continental, która została wpisana do księgi rekordów Guinnesa jako najszybsza, seryjnie produkowana opona. Specjalna mieszanka, ale również odpowiednia konstrukcja bieżnika, bieżnika o asymetrycznej budowie, pozwala uzyskać wysokie prędkości, zapewnia optymalne prowadzenie w zakrętach oraz skraca drogę hamowania. Szybki rozwój technologiczny pozwala na stosowanie nowoczesnych rozwiązań, jakimi jest bez wątpienia bieżnik asymetryczny, także w oponach przeznaczonych do aut kompaktowych, przykładem takim jest opona ContEcoContact 3.

[/color]

gdzie sie takich bzdur naczytales ?? to chyba z lat 1995

najszybsza produkowana opona jest Michelin Pilot Super Sport i pozwala na rozpedzanie auta do 450km/h zakladane sa seryjnie do veyrona super sport 1111ps ktorego rekord swiata wynosi bodajrze 431km/h[br]Dopisany: 09 Wrzesień 2011, 22:57_________________________________________________http://www.youtube.com/user/BugattiVeyronSS?blend=8&ob=5#p/u/0/4w-rXyahaWk

od 8 mej minuty widac dokladnie michelin pilot sport

a na tym filmiku od 5 tej minuty rekord swiata 431km/h

Słuchaj może po prostu trafiłeś na felerny egzemplarz, ja na takich jeżdżę i jest ok nic nie pęka nie rozlatuje się. Minus taki, że faktycznie na mokrym tragedia zwłaszcza wjeżdżając w koleinę pełną wody, nie ma co porównywać do moich wcześniejszych pirelli P7, ale te znowu są za głośne :kwasny:

wada fabryczna calej serii podobno -- szukaja sprawcy jak zawsze zeby sie wykrecic teraz to juz kreca ze maszyna co opone zakladala i sruby mogly byc bez atestu smiech tych szwabskich urzedasow wsztykich pod sciane i odpalic im po bonusie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed audi miałem golfa i na zime frigo 2, i sprawowały się wyśmienicie, więc może warto inwestować w "nasze"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed audi miałem golfa i na zime frigo 2, i sprawowały się wyśmienicie, więc może warto inwestować w "nasze"??

zimowe to cos innego niz letnie ponoc sa na licencji michelina ale to tak tylko slyszalem powinni sie wypowiedziec Ci co sie bardziej znaja

a dunlop nawet nie wiedzialem jest MADE IN JAPAN :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...