Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Czy ktoś już próbował Dunlop Sport Bluresponse 205/55 R16 91W ? Bardzo chwalą te opony, niby wygrywają w tym roku w "Auto Bild" w Niemczech. Dzięki za Wasze opinie.

Na letnich Kleber, zimowych Pirelli i Goodyer UG 7 po trzy sezony jakieś 50-60 tyś km na komplet. Letnie Falkeny dwa sezony, auto pływało że geometrię sprawdzałem. Słowem porażka. Ten sezon nowe Dunlop Sport Bluresponse 20 tyś i przednie opony szrot. Geometria ok. Mój mechanik na oponach Mabor zrobił 105 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mogę polecić Klebery i Goodyeary. Co do Pirelli, to mam mieszane uczucia. Miałem Pirelli Cinturato P7. Mimo, że TRW było ok. 4mm, to na oponach nie dało się wyczuć autka. Kolega miał P Zero Rosso i stwierdził, że jeszcze takich porządnych gum nie miał. Może ja miałem nieszczęśliwy przypadek z tymi oponami, a może wpływ miało to, że inna to inna półka cenowa. Tak czy owak Pirelli omijam dużym łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirelli cinturato p7 245/40 r18 - 44tys km przebiegu - nie wiem czy bezpiecznie będzie na nich jeździć w przyszłym sezonie , raczej do zmiany , poza tym wyząbkowały ...odebrałem auto z salonu na pirelkach ale sam nie kupie nigdy w życiu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszły sezon potrzebuje letnich oponek. Wpadły mi w oko następujące:

[h=1]Falken ZE 914 225/40R18 92 W XL[/h]Słyszał ktoś o tym, bo z opinii wynika, że całkiem dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszły sezon potrzebuje letnich oponek. Wpadły mi w oko następujące:

[h=1]Falken ZE 914 225/40R18 92 W XL[/h]Słyszał ktoś o tym, bo z opinii wynika, że całkiem dają radę.

Mam falkeny 225/35/19 i na suchym jest niezle, ale na mokrym jest sajgon i huczą, ale nie wiem czy to wina opon czy stylu jazdy poprzednika...

---------- Post dopisany at 14:11 ---------- Poprzedni post napisany at 14:08 ----------

Trzeba dodać ze firma to nie wszystko, ale model jest najważniejszy. Np hankook ventus evo v12 jest za***isty, a juz inny model hankooka będzie ciulaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]Trzeba dodać ze firma to nie wszystko, ale model jest najważniejszy. Np hankook ventus evo v12 jest za***isty, a juz inny model hankooka będzie ciulaty.

Zgadza się. Miałem kiedyś Fuldy Carat Extremo, Diadem linero i Ecocontrol. Wiadomo, że wszystkie są oponami letnimi, ale ok. 7 stopni diadem linero ślizgały się masakrycznie. Także hałas był nie do zniesienia. Każdy producent może mieć lepsze lub gorsze produkty. Jedynym sposobem, aby nie wtopić jest wymiana opinii z użytkownikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakies doswiadczenia z ta opona, interesuje mnie jak sie zachowuje na mokrej nawierzchni Dunlop SP Sport Fastresponse 225/45 R17 91 W MFS. Opony Dunlop . Oponeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakies doswiadczenia z ta opona, interesuje mnie jak sie zachowuje na mokrej nawierzchni Dunlop SP Sport Fastresponse 225/45 R17 91 W MFS. Opony Dunlop . Oponeo

ja jeżdzę na takich ale węższych, oponki jak oponki. w codziennym użytkowaniu bez różnicy jakie masz i tak nie odczujesz różnicy.... ale napewno są ciche.

jak chcesz super oponki na deszcz to kupuj Uniroyal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakies doswiadczenia z ta opona, interesuje mnie jak sie zachowuje na mokrej nawierzchni Dunlop SP Sport Fastresponse 225/45 R17 91 W MFS. Opony Dunlop . Oponeo

ja jeżdzę na takich ale węższych, oponki jak oponki. w codziennym użytkowaniu bez różnicy jakie masz i tak nie odczujesz różnicy.... ale napewno są ciche.

jak chcesz super oponki na deszcz to kupuj Uniroyal

Jakiś konkretny model tych Uniroyal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze ale głośne jak.... ;-)

Sony Xperia Tapatalk Pro.

Masz takie gumu, jak ze scieralnością?

Wysłane z Samsung

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzą u kumpla w Toyocie. Jak na 2 sezon to wyglądają dobrze. Dla mnie jak coś się mało ściera to i zle trzyma drogi.

Sony Xperia Tapatalk Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale razem z nim brałem Continental Premium Contakt 5 205/55/16 V i moje szybciej wpiernicza. Ale ciut ciszej. Tylko że to nie ta sama klasa opon bo w Continentalu to by trzeba było ze Sport Contakt porównać. ;-)

Sony Xperia Tapatalk Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a ktoś coś wie o Conti Eco Contact 5 lub Dunlop Blu response?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a ktoś coś wie o Conti Eco Contact 5 lub Dunlop Blu response?

bardzo dobre opony na deszczowe drogi, poza tym opony jak opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...