Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam sprawdzonych opinii o Semperit SPEED-LIFE, najlepiej jakby ktoś użytkował jeszcze rozmiar 225/45/17. W sieci znalazłem wiele różnych opinii, czasami wykluczających się ;/

Założone mają być do B5 Avant na felgę o szerokości 8"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak tak czytam to każdy miał jakąś przygodę z oponami najróżniejszych marek i także tymi produktami klasy premium. Pirelli słabe, goodyeary słabe, nokiany na lato nie za bardzo. Wniosek taki, że nie ma reguły. Trzeba trafić na dobrą serię i będzie git. Oby tylko się udało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również nigdy już nie kupię Good Year'a - głośne i ogólnie do d..y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje Conti Sport Contact 2 91W prod. Niemcy spisują się świetnie a przechodzą tortury :wink: na S3, jeździłem na Premium Contact 3 - słoweńskie a niemieckie - spora różnica.

Micheliny przyjemne tylko szkoda, że tak szybko lecą, o Goodyearach dowiesz się nawet na tym forum - według mnie skończyły się gdzieś na NCT5

Bridgestona raczej bym odpuścił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę w 18'' najlepszym wyborem jest Dunlop SP SPORT MAXX RT 225/40/18 Najcichsze 67 db w przyczepności klasa A a w paliwie klasa C t w cenie do prawie tysiąca za sztukę najlepszy wybór aktualnie...

Na stronce Tirendo.pl ładnie jest wszystko opisana a i ceny są OK.

---------- Post dopisany at 11:28 ---------- Poprzedni post napisany at 11:11 ----------

Opony letnie Ovation 225/45R17 94 W XL ktoś miał styczność może?Maja bardzo dobre opinie i kosztuja 260 zł za szt.

Kolego ZA 228 MASZ TU : Ovation VI-388 225/45R17 94 W - InOpony.pl

i WSZYSTKO OPISANE Z PARAMETRAMI, ALE OPINI NIGDZIE NIE MA ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam sprawdzonych opinii o Semperit SPEED-LIFE, najlepiej jakby ktoś użytkował jeszcze rozmiar 225/45/17. W sieci znalazłem wiele różnych opinii, czasami wykluczających się ;/

Założone mają być do B5 Avant na felgę o szerokości 8"

widze kolega podobnie jak ja :) na oponeo maja calkiem niezle opinie, ocena 5,0 jak dla mnie super. dwie uzywki 7+mm juz mam a dwie nowe bede dokupywal, chyba ze trawia sie ladne uzywki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja wrzucę też opinię, bo w sumie kupiłem oponki, których normalnie chyba bym nie kupił, ale że trafiłem świetną okazję, to grzechem było nie wziąć.

Mowa o Yokohama AVS db V550 XL w rozmiarze 225/40/18.

Dlaczego normalnie bym ich nie wziął? Bo według tego co znalazłem w sieci, są to opony skonstruowane po to aby były ciche i ekonomiczne (małe spalanie) z przeznaczeniem do limuzyn (tak mniej więcej opisują je w sieci) czyli raczej spokojnej jazdy.

Ja natomiast lubię mieć przede wszystkim przyczepność i raczej twardo a opony były przeznaczone na tył do RWD.

Po sezonie mogę stwierdzić, że jestem zadowolony. Jest twardo (czyli nie są miękkie, nie pływają, nie uginają się na zakrętach - przesiadłem się z runflatów).

Przyczepność bez zastrzeżeń - tył zawsze był pod kontrolą. Nawet w deszczu były przewidywalne.

Na ten sezon muszę kupić kolejne dwie i bardzo poważnie się nad nimi zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co zdecydowany jestem na zakup nowych oponek letnich ale przeglądam też allegro i patrzę na używki. Stwierdzam że ludzi chyba pierdolnęło na łeb w większości. 5-6 letnie opony z 50% bieżnika chcą sprzedać za 70% wartości nowej opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wiosną nowe opony po raz pierwszy i rewalacja - nic nie bije , nie buczy , nie ściąga , żadnych problemów z wyważeniem.

Te oponki to Vredestein Sporttrac 205/55/16 po 230 za sztukę i spisują się rewelacyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje Conti Sport Contact 2 91W prod. Niemcy spisują się świetnie a przechodzą tortury :wink: na S3, jeździłem na Premium Contact 3 - słoweńskie a niemieckie - spora różnica.

Micheliny przyjemne tylko szkoda, że tak szybko lecą, o Goodyearach dowiesz się nawet na tym forum - według mnie skończyły się gdzieś na NCT5

Bridgestona raczej bym odpuścił

a na jakiej podstawie twierdzisz że Bridgestona byś odpuścił , pytam bo opinnie w sieci mają dobre i poważnie zastanawiam sie nad nimi a dokładnie nad tymi [h=1]Bridgestone RE050A 235/45 R17 94 Y FR[/h]Bridgestone RE050A 235/45 R17 94 Y FR. Opony Bridgestone . Oponeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie oponki do a4 które przeniosą na asfalt 230 koni i 350 nm. w przednim napędzie ? nie mam pojęcia co kupić aby dobrze kleiło

Szukaj wśród opon sportowych. Ja mam na lato Dunlop Sport Maxx RT, nowość od dunlopa z 2012 r. RT Racing technology.

Czytałem na forach zagranicznych, opony są bardzo ciche i świetnie trzymają się drogi, dedykowane do samochodów sportowych z dużą mocą. Minus to szybkie zużycie bieżnika. Cena przyzwoita w porównaniu do michelinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje Conti Sport Contact 2 91W prod. Niemcy spisują się świetnie a przechodzą tortury :wink: na S3, jeździłem na Premium Contact 3 - słoweńskie a niemieckie - spora różnica.

Micheliny przyjemne tylko szkoda, że tak szybko lecą, o Goodyearach dowiesz się nawet na tym forum - według mnie skończyły się gdzieś na NCT5

Bridgestona raczej bym odpuścił

a na jakiej podstawie twierdzisz że Bridgestona byś odpuścił , pytam bo opinnie w sieci mają dobre i poważnie zastanawiam sie nad nimi a dokładnie nad tymi [h=1]Bridgestone RE050A 235/45 R17 94 Y FR[/h]Bridgestone RE050A 235/45 R17 94 Y FR. Opony Bridgestone . Oponeo

jankes3 .... no cóż, sam na nich nie jeździłem ... a to ogólna opinia moich klientów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te opony u siebie założone. Przejechały około 40k km według licznika i już nadają się do wymiany :)

Bardzo dobrze trzymają według mnie.

Wcześniej miałem w toledo Barum Bravuris II i byłem zadowolony i teraz zastanawiam się nad tymi:

http://allegro.pl/4-x-225-45r17-barum-3hm-sezon-lato2014-nowosc-24h-i3849682052.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te opony u siebie założone. Przejechały około 40k km według licznika i już nadają się do wymiany :)

Bardzo dobrze trzymają według mnie.

Wcześniej miałem w toledo Barum Bravuris II i byłem zadowolony i teraz zastanawiam się nad tymi:

http://allegro.pl/4-x-225-45r17-barum-3hm-sezon-lato2014-nowosc-24h-i3849682052.html

Czyli co, opony chu**we czy to kwestia twojego stylu jazdy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te opony u siebie założone. Przejechały około 40k km według licznika i już nadają się do wymiany :)

Bardzo dobrze trzymają według mnie.

Wcześniej miałem w toledo Barum Bravuris II i byłem zadowolony i teraz zastanawiam się nad tymi:

http://allegro.pl/4-x-225-45r17-barum-3hm-sezon-lato2014-nowosc-24h-i3849682052.html

Rodzice 2 sezony na Bravuris 2 205/50/17 - złego słowa powiedzieć nie można , opony przyzwoite w tej klasie cenowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie polecam barum za miękka guma szybko się z używają

Sent from my 7 Mozart T8698 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te opony u siebie założone. Przejechały około 40k km według licznika i już nadają się do wymiany :)

Bardzo dobrze trzymają według mnie.

Wcześniej miałem w toledo Barum Bravuris II i byłem zadowolony i teraz zastanawiam się nad tymi:

http://allegro.pl/4-x-225-45r17-barum-3hm-sezon-lato2014-nowosc-24h-i3849682052.html

Czyli co, opony chu**we czy to kwestia twojego stylu jazdy :decayed:

Kupiłem auto ze szwabi na tych oponach zrobiłem na nich 8tys km i trzymają bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...