Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

to jakie polecacie opony na tyl zeby sie nie zabkowaly ???

sa jakies specjalnie wzmacniane???

kolega kupil 4 nowe do hondy zzabkowalo mu 2 i nie uznali reklamacji kupujac nowe nie chce sie tak w kopac i wyrzucic pieniadze w bloto...

---------- Post dopisany at 10:45 ---------- Poprzedni post napisany at 10:44 ----------

ja przewaznie jezdze sam na pusto lub czasami max z pasazerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

auta kombi z dużymi przebiegami, które latają na pusto w trasy maja opony z tylu jak tarka...

a sedany nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem trochę opinii. Porównałem kilka opon i wstępnie wybrałem: HANKOOK K107 S1-EVO [235/35 ZR19, 91Y, XL, EXTRA LOAD].

W polskich sklepach internetowych z oponami ok. 610zł/szt. Na niemieckim eBay'u: 557 euro/4 szt. Na unijnej etykiecie: opór toczenia C, hamowanie na mokrej nawierzchni B. Przewaga pozytywnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeździł ktoś na czymś takim : EVENT WL 905 205/55R16 ?

Proszę o informacje i opinie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinujesz ;-)

W jakiej one są cenie za sztukę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 w bardzo dobrym stanie i zastanawiam się czy nie kupić jeszcze 2 do kompletu są po 200zl

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam dla siebie opon letnich w rozmiarze 245.35.19 mam 3typy jak na razie. Ktoś mógłby się coś na ich temat wypowiedzieć ?

Googyear Eagle F1 Asymmetric 2

Continental ContiSportContact 5P

Miechelin Pilot Sport 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opony kupić na tył do avanta żeby się nie ząbkowały ????

Ostatnie mi strasznie huczały a chce teraz kupić nowe są jakieś specjalnie wzmacniane ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę od siebie polecić opony Continental są drogie ale mają mocną mieszankę i powoli się ścierają :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę od siebie polecić opony Continental są drogie ale mają mocną mieszankę i powoli się ścierają :wink:

Na jakich jezdziles ? bo wlasnie zastanawiam sie nad conti a jeszcze nigdy nie mialem ich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę od siebie polecić opony Continental są drogie ale mają mocną mieszankę i powoli się ścierają :wink:

Na jakich jezdziles ? bo wlasnie zastanawiam sie nad conti a jeszcze nigdy nie mialem ich

Ja mam model Conti sport contact 2 i powiem że fajnie się kleją na mokrej jak i na suchej nawierzchni i do tego są bardzo ciche:wink:

Z tego co wiem to jest już nowy model sport contact 5 i jak będę zmieniał laczki to tylko na conti:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki rozmiar masz ? też zastanawiam się nad Conti właśnie nigdy nie jeździłem na nich miałem dunlopy sporty opona rewelacja ale znika w oczach. Teraz jeździłem na michelin pilot sport i też mogę polecić. Opona nawet już zjechana praktycznie o dziwo dawała radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki rozmiar masz ? też zastanawiam się nad Conti właśnie nigdy nie jeździłem na nich miałem dunlopy sporty opona rewelacja ale znika w oczach. Teraz jeździłem na michelin pilot sport i też mogę polecić. Opona nawet już zjechana praktycznie o dziwo dawała radę.

Ja u siebie mam rozmiar 205\55\16 i naprawdę polecam oponki :wink:

A patrzałeś na opony letnie Vredestein produkowane w Holandii mają fajny model opony Sanssanta i też ludzie w necie chwalą te opony.

Ja mam Vredesteiny na zimę snowtrac3 i jeżdżę jak czołgiem :decayed: super przyczepność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimę bede bral michelin alpin bo takie teraz mam i sa dobre ewentualnie UG8 nad letnimi sie zastanawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimę bede bral michelin alpin bo takie teraz mam i sa dobre ewentualnie UG8 nad letnimi sie zastanawiam

Conti SportContact 2 - jest OK - dwa sezony i złego słowa o nich powiedzieć nie mogę ( 205/55/16 91W z rantem ochronnym - prod Niemcy ) miałem i produkowane w Słowenii - już jakby nie ten skład gumy - szybsza ścieralność i jakby mniej "czepliwe"

co do zimy UG8 .... obserwuję u klientów jakiś dziwny mankament w tych oponach - szybkie zużycie boków a środek jakby sporo wyższy i to nie kwestia zbyt małego ciśnienia - mniemam, że być może to zbyt pełny bieżnik na środku opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie trzeba patrzeć w jakim kraju są wyprodukowane opony ja swoje Conti także mam wyprodukowane w Niemczech i mieszanka gumy jest bardzo dobrej jakości:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam drugi sezon nokian made in finland na zimę model WR D3 195/65/15 i dają radę (nie mam porównania do innych opon). Na lato mam Nokian wzmacniane (nie pamiętam modelu) teraz będzie trzeci sezon 205/55/16 made in russia i wydaje mi się, że mogłby się lepiej kleić do asfaltu nie wspomonając o jeździe po mokrym.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego ich nie polecam nie trzymają się drogi Nokian ma Lato jak najbardziej ale zimowe to porażka

wysłane z audi goldiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...