Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Coś na lato w rozmiarze 235/35/19 bez wielkiej rewolucji w portfelu ale z odpowiednią dla takiego profilu jakością ktoś poleca z własnego użytkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na lato w rozmiarze 235/35/19 bez wielkiej rewolucji w portfelu ale z odpowiednią dla takiego profilu jakością ktoś poleca z własnego użytkowania?

Też szukam. Natrafiłem na Hankook K107 Hankook K107 235/35 R19 91 ZR XL. Opony Hankook . Oponeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego ich nie polecam nie trzymają się drogi Nokian ma Lato jak najbardziej ale zimowe to porażka

wysłane z audi goldiego

Kocham takich ludzi jak Ty :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim faworytem jest Hankook K107, ale mogę mieć Uniroyal Rainsport 3 235/35 R19 po 150 euro za sztukę. Opór toczenia: E, hamowanie na mokrym: A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebay sprawdzasz ceny czy moze jakiś sklep co wysyla do pl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebay sprawdzasz ceny czy moze jakiś sklep co wysyla do pl ?

Akurat te RainSport3 mogę mieć w sklepie ATU (Niemcy), mieszkam w Reichu więc tu szukam. Ale porównuję z eBAY'em i chyba coś na eBAY'u kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego ich nie polecam nie trzymają się drogi Nokian ma Lato jak najbardziej ale zimowe to porażka

wysłane z audi goldiego

Kocham takich ludzi jak Ty :facepalm:

Możesz rozwinąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego ich nie polecam nie trzymają się drogi Nokian ma Lato jak najbardziej ale zimowe to porażka

wysłane z audi goldiego

Kocham takich ludzi jak Ty :facepalm:

Możesz rozwinąć ?

Gość pisze totalne brednie nie mając żadnych argumentów na poparcie swojej opinii. Nokian w mojej opinii i wielu osób, które tych opon używają produkuje jedne z lepszych zimówek i dosyć dobre, lecz nie najlepsze opony letnie. Ja osobiście używam Nokianów WR A3, WR D3 i nie mam zupełnie żadnych zastrzeżeń do tych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam piszesz bredni napisałem swoją opinie opartą o doświadczeniu w użytkowaniu tej opony zimowej którą kupiłem przed sezonem zimowym i dalej nikomu tych nokianòw nie będę polecał jak tak bardzo chwalisz te opony to ci mogę je sprzedać

wysłane z audi goldiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A używasz tych opon w swojej A4 B5?? Ja mam Nokiany w Fiacie 500 i A6 C6, używam ich w warunkach górskich (ostre podjazdy, mocno zaśnieżone drogi) i dodatkowo w firmie, w której pracuję te opony jeżdżą w dużej flocie różnej wielkości samochodów osobowych (około połowa z 30 samochodów) . Nikt, ale to nikt nie powiedział złego słowa o zimówkach tej firmy, a tym bardziej o braku przyczepności. No chyba, że brakuje Ci przyczepności na lodzie, ale wówczas tylko kolce będą w stanie Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A używasz tych opon w swojej A4 B5?? Ja mam Nokiany w Fiacie 500 i A6 C6, używam ich w warunkach górskich (ostre podjazdy, mocno zaśnieżone drogi) i dodatkowo w firmie, w której pracuję te opony jeżdżą w dużej flocie różnej wielkości samochodów osobowych (około połowa z 30 samochodów) . Nikt, ale to nikt nie powiedział złego słowa o zimówkach tej firmy, a tym bardziej o braku przyczepności. No chyba, że brakuje Ci przyczepności na lodzie, ale wówczas tylko kolce będą w stanie Ci pomóc.

Sam kupiłem sobie do A4 B8 nówki nokiany i też złego słowa nie powiem .... a co najfajniejsze, to pierwsza zimowa opona, która moim zdaniem dobrze robi radzi również w wodzie (roztopy, deszcz), nic nie ślizga, nie rzuca autem - po prostu ok :)

Ja poszukuję teraz opon letnich w rozmiarze 225/50/17 - może ktoś coś poleci, żeby za bardzo mi portfela nie uszczupliło? Celuję w coś ok 450zł/szt. Są Toyo Proxes T1, Toyo Proxes C1S, Kumho Ku31, Kumho KU39, Fulda Carat, Barum Bravuris 3....

Do tej pory jeździłem na Coni SportContact 3 ale słoweńska guma i bardzo szybko się zużyły a do tego były głośne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ubiegłym roku do A4 wrzuciłem Goodyear Eagle F1 2 Assymetric i jestem po pierwszym sezonie zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A używasz tych opon w swojej A4 B5?? Ja mam Nokiany w Fiacie 500 i A6 C6, używam ich w warunkach górskich (ostre podjazdy, mocno zaśnieżone drogi) i dodatkowo w firmie, w której pracuję te opony jeżdżą w dużej flocie różnej wielkości samochodów osobowych (około połowa z 30 samochodów) . Nikt, ale to nikt nie powiedział złego słowa o zimówkach tej firmy, a tym bardziej o braku przyczepności. No chyba, że brakuje Ci przyczepności na lodzie, ale wówczas tylko kolce będą w stanie Ci pomóc.

Sam kupiłem sobie do A4 B8 nówki nokiany i też złego słowa nie powiem .... a co najfajniejsze, to pierwsza zimowa opona, która moim zdaniem dobrze robi radzi również w wodzie (roztopy, deszcz), nic nie ślizga, nie rzuca autem - po prostu ok :)

Ja poszukuję teraz opon letnich w rozmiarze 225/50/17 - może ktoś coś poleci, żeby za bardzo mi portfela nie uszczupliło? Celuję w coś ok 450zł/szt. Są Toyo Proxes T1, Toyo Proxes C1S, Kumho Ku31, Kumho KU39, Fulda Carat, Barum Bravuris 3....

Do tej pory jeździłem na Coni SportContact 3 ale słoweńska guma i bardzo szybko się zużyły a do tego były głośne....

Z tych co napisałeś to najlepsze opinie ma Toyo Proxes T1 bo C1S to już starszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych co napisałeś to najlepsze opinie ma Toyo Proxes T1 bo C1S to już starszy model.

Zamówione Toyo Proxes T1 Sport - fajna promocja na allegro była 1540zł/4sztuki w rozmiarze 225/50/17 98Y XL :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego za 450 zł/szt. to możesz szukać czego z wyższej półki. Ja kupiłem Pirelli P7 za 430 zł/szt. Poprzednio miałem dokładnie takie same i byłem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego za 450 zł/szt. to możesz szukać czego z wyższej półki. Ja kupiłem Pirelli P7 za 430 zł/szt. Poprzednio miałem dokładnie takie same i byłem zadowolony.

Taaaaaa a napisz jeszcze w jakim rozmiarze je miałeś :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Pirelli P7 Cinturato 235/45 R17 94Y teraz kupiłem Pirelli P7 Cinturato Blue 225/45 R17 91Y. Nie mogę złego słowa o nich powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPONEO:

225/45/17 - P7 Pirelli od 406zł

225/50/17 - P7 Pirelli od 587zł

A więc z moim budżecie i profilu nie mogłem celować w nic lepszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...