Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Te opony z pierwszej pozycji od 406zł to są różne indeksy prędkości i różne indeksy nośności. Musisz dobrać coś dla siebie. Popatrz też na opony z "Blue" wg rekomendacji mają lekko poprawione parametry względem zwykłych cinturato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

koledzy mam okazję nabycia opony w dobrej cenie używane

Kleber Dynaxer Hp3 letnie 205/55 R16 7 mm

i

Bridgestone turanza 205/50 R16 2x 6,2 i 2x6,8mm

które z tych opon byście mogli poradzić te drugie mają mniejszy profil zawieszenie mam w standardzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co polecicie z opon letnich 235/45/17 tak do 2 tys 4szt. a moze ktos ma do zalatwienia jakies fajne opony???

Macie wiedze na temat tych opon Vredestein Sanssanta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te opony z pierwszej pozycji od 406zł to są różne indeksy prędkości i różne indeksy nośności. Musisz dobrać coś dla siebie. Popatrz też na opony z "Blue" wg rekomendacji mają lekko poprawione parametry względem zwykłych cinturato.

Ja już zamówiłem Toyo, a co do Pirelli, to te podane przeze mnie są o identycznych parametrach i widać jaka jest róznica w cenie pomiędzy profilem 45 a 50 - kolosalna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie Jakie letnie oponki polecacie w rozmiarze 215/45/17"". Nie szukam górnej półki gdyż nie wiele śmigam autkiem - dlatego poproszę coś ze średniej. Aby były w miarę ciche i nie huczały przy wyższych prędkościach - dobry współczynnik cena/jakość. Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam letnich oponek 205/55/16 - raczej średniaki jakieś (rocznie ok 12-15tys) - macie wyrobione jakieś zdanie na temat:

- Barum BRAVURIS 3 205/55R16 91 V

- Falken ZE914 205/55R16 91 V

- Firestone TZ300 205/55R16 91 V

- Nexen N Blue HD 205/55R16 91 V

A może znacie coś lepszego?

Drugie pytanie - jak bardzo ceny spadają bliżej wiosny? duża różnica? Generalnie celowałbym w Bridgestony ER300 albo Vredesteiny jakieś ale na razie trochę poza budżetem są i nie wiem czy potanieją na tyle, żeby czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam letnich oponek 205/55/16 - raczej średniaki jakieś (rocznie ok 12-15tys) - macie wyrobione jakieś zdanie na temat:

- Barum BRAVURIS 3 205/55R16 91 V

- Falken ZE914 205/55R16 91 V

- Firestone TZ300 205/55R16 91 V

- Nexen N Blue HD 205/55R16 91 V

A może znacie coś lepszego?

Drugie pytanie - jak bardzo ceny spadają bliżej wiosny? duża różnica? Generalnie celowałbym w Bridgestony ER300 albo Vredesteiny jakieś ale na razie trochę poza budżetem są i nie wiem czy potanieją na tyle, żeby czekać.

Wiesz, to zależy z tymi cenami. Rok temu kupowałem zimówki przez sezonem i zapłaciłem więcej niż np pod koniec lata kosztowały. Teraz już kupiłem sobie letnie, ludzie piszą, że im później tym drożej więc lepiej kupuj teraz.

Z tych opon, które wymieniłeś, czytałem, że w miarę dobre są te Falkeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam swoje 3 typy ktory polecacie 235/45/17

1. Vredestein ultra sessanta

2. Dunlop SP Maxx RT

3. Uniroyal RainSport 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam p7 na a6 bez rewelacji i tanio nie bylo na 18 wiec to nie chodzi o pieniadze, raczej wybiore dunlopa tak jak mialem obecnie na a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam swoje 3 typy ktory polecacie 235/45/17

1. Vredestein ultra sessanta

2. Dunlop SP Maxx RT

3. Uniroyal RainSport 3

Miałem tego dunlopa w tym samym rozmiarze. Bdb guma, rewelacyjnie się klei, dosyć ciche, bardzo miękkie. Raz udało mi się poczuć znaczny aquaplaning ale to przy ~150 i kałuży około 2 metrowej. Mają jedną wadę: opony na max 40tys. km i zjechane do ogranicznika. U mnie żadnego ząbkowania nie miały, wszystkie równo się starły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P7 na 18 jest droższe, na 17" profil 45 wygląda na aucie bardzo przyjemnie. Myślę, że w zupełności wystarcza, żeby ładnie wypełnił przestrzeń nadkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam swoje 3 typy ktory polecacie 235/45/17

1. Vredestein ultra sessanta

2. Dunlop SP Maxx RT

3. Uniroyal RainSport 3

Miałem vredy i są specyficzne na gładkim asfalcie trochę je słychać. Jednak wygląd robił swoje. Na pewno nie brał bym Pirelli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jakaś pomoc do mojego posta ciut wyżej - guma najlepiej w przedziale cenowym max do 400 zł za sztukę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na tych ContiSportContact służbowym mercem parę razy na 17" feldze i powiem że byłem bardzo miło zaskoczony, na naszej A4 przy 180km/h w deszczu na prawdę pewnie się smigało, chociaż dużo czasu na goodyear-ach jeździłem i chyba u siebie się skuszę na te Assymmetric 2.

---------- Post dopisany at 23:16 ---------- Poprzedni post napisany at 22:57 ----------

Majstry a na tej feldze rozmiar 245/40/18, bądź 235/40/18 opona Googyear Eagle F1 Asymmetric 2 latał ktoś.???

IMG_0661.jpg

bo duża różnica w cenie miedzy rozmiarami,a tez nie chcę żeby były za bardzo naciągniete. Poprzedni właściciel założył jakieś chinole w rozmiarze 225/.... na których nie da się w deszczu jeździć, no i jak dla mnie to zbyt wąskie i felga za bardzo na zewnątrz. Pewnie ktoś ma tą felgę i te opony także z góry Dzięki za opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku kupiłem Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 V1 225/45 R17 91 Y. Trzymanie w zakrętach bajki. Przy większej prędkości w deszczu zero problemów. Wersja V1 to nowa mieszanka gumy która wyszła na 2013r. i muszę powiedzieć że są naprawdę ciche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 V1 225/45 R17 91 Y - właśnie ten model mnie interesuje, opinie ma też bardzo dobre, tylko właśnie nie wiem który rozmiar wybrać na 18".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na tych felgach mam 245/40/18 tylko ze w A6 i jest ok, 225 moim zdaniem sa przy waskie na 7,5" przy 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Która z opon do Q z mocno wykorzystywanymi kucami?

1. GY EfficientGrip Performance 225/50 R17 98 V - B, A, 68db

2. Dunlop SP SportMaxx RT 225/50 R17 98 Y V1 - B, A, 67db

3. Continental ContiSportContact 5 225/50 R17 94 Y FR - C, A, 71db

4. Jakaś inna ??

Wszystkie stoją około 600zł

Chodzi mi oczywiście o najwyższe literki alfabetu i ciszy, przy niskiej ścieralności ;) Najbardziej z nich kusi mnie Dunlop ale pisaliście, że mocno zostaje na asfalcie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem na etapie wyboru opon letnich do mojego A4 B8 2,0TDI. Przez ostatnie 2 sezony jeździłem na 19" i oponach Pirelli P ZERO ROSSO 255/35/R19. Ładnie wizualnie w S-line ale na naszych drogach męczyłem się. Nie było komfortu jazdy. Wg mnie opony bardzo szybko się zużywały a nie mam bardzo ciężkiej nogi.

Podjąłem decyzję, że jak opony się zużyją (a nastąpiło to po ostatnim sezonie letnim) to przejdę na 18" przy szerokości 7,5" i węższe opony 225/45/R18. Alufelgi już kupiłem teraz mam dylemat jakie gumy. W tej chwili zastanawiam się nad modelem Vredestein Ultrac Sessanta w tym rozmiarze. Może ktoś już takich używał i napisze coś na ich temat. Pod uwagę biorę też Goodyear EfficientGrip Performance i Dunlop Sport Maxx RT. Zależy mi na rzetelnej opinii tego pierwszego modelu w tym rozmiarze 225 45 18 lub podobnym. Chodzi głównie o komfort, czy są ciche i ich zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...