Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Poleci ktoś coś dobrego z niższej półki cenowej,nowe w rozmiarze 215/50/17 ?

Przyznam że w brak dużej sumy na zakup i szukam coś tańszego.

Zastanawiam się nad ROCKSTONE F105, pchać się w to ?

Nexen?

Goodride?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

mam zamiar zmienic opony letnie z Pirelli PZero Rosso 245/40 R18 - wg mnie jezdzi sie na nich jak taczkami, na koleinach malo rak nie wyrwie ;) choc na autostradach miodzio ;)

Mam prosbe o to zebyscie doradzili cos dla mnie - jezdze niewiele ok 10-15 tys rocznie wiec zalezy mi na trwalosci i komforcie.

Mysle o Goodyear Efficientgrip Performance 225/45 R18 95 W bo wyzszy profil to juz chyba bedzie balon ?

Zimowki mam 205/55 R16 i jesli chodzi o komfort wg mnie sa super ale wyglad wiadomo ;) - zimowki dla mnie nie sa zeby wygladaly ;)

Bede wdzieczny za pomoc w wyborze i ew. dobra oferte opon rocznik biezacy na PM ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma Rockstone ?

Może coś o nich powiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam od siebie toyo t1 sport

dzisiaj założyłem, zrobiłem kilkadziesiąt km i jedno co wręcz zadziwia, mimo że opona ma 255 mm szerokości prawie w ogóle jej nie słychać :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodziło mi o opinie Rockstone.

Toyo w rozmiarze 215/50/17 to koszt ok 500 zł za sztukę, ja pytam o niższą półkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję oponę używaną (3 mam po 5,5-6mm) jakiej firmy? Mam 1 pirelli i 2 tz 300 alfa. Robię krótkie trasy, mało jeżdże, trasy do..40km.

Nie szukam opon z wyższej pólki, byle wytrzymają trochę stąd jaka firme? Chce oponki do 2 tygodni wymieniać, więc odrazu zamówić i wulkanizator zmieni przy wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież -nie możesz miec na jednej osi opon z różnym bieżnikiem musisz dokupić konkretny model pirelli jaki posiadasz-. ...bo dowodzik poleci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos moze z Was jezdzil na 19" Pirelli P Zero lub ogólnie na tej oponie i moze je polecic badz nie? :hi:

jak wyżej bo widzę, ze zdominowały nas Nexeny :wink:

Kupiłem samochód już na tych oponach 255/35/R19. Jeździłem na nich 2 letnie sezony. Nie mam o nich dobrego zdania. Może to wina tego, nie jeździłem na nich od nowości, ale miałem problemy z wyważeniem (ostatnie lato 2 razy) i mocno ząbkowały przy zużytym bieżniku. Były przy tym dość głośne może przez to, że były szerokie. Mimo, że nie były zupełnie zjechane w tym sezonie kupuję nowe, nie Pirelli.

dzięki za info, ja się szykuję na nowe ale kto wie czy to coś zmieni - Pirelli taka firma i syf wypuszcza? Z zimowek tej firmy też jestem niezadowolony :facepalm: hmmm...

Zobacz, gdzie są montowane! Coś mi się wydaję, że kontrola jakości w Pirelli przymknęła oko na wiele procedur technologicznych, a Rumunom w to graj...:decayed: O swoich doświadczeniach z Cinturato P7 już pisałem wcześniej, więc się nie będę powtarzał. Nie wiem jak jest z innymi modelami tej marki, ale czytając zamieszczone tu opinie stwierdzam, że nie jestem odosobniony w swoich spostrzeżeniach. A szkoda, bo to jednak klasa premium wśród opon...

---------- Post dopisany at 11:57 ---------- Poprzedni post napisany at 11:35 ----------

Słyszeliście o Vredestein Apollo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to jakie? Szukam 2 opon na przód, oględziny robiłem to po poprzedniku nie bede ich używał i tak został im 1 sezon 5-6 mm, więc zainwestuje te..200zł? w jakieś używki w dobrym stanie i tyle. Tylko firma..? Bo z tych co znam to wszystko są drogie, bo na trasy, a ja poprostu nie skorzystam z nich napewno tyle ile zapłace, więc michelin czy goodyear itp napewno nie coś średniej pólki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz średnią półkę, polecam KLEBERA :wink: kilka ładnych sezonów na moim byłym aucie i u ojca - całkiem dobra opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie.

4-letnie markowe 6,5 mm czy nowe Roadstone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 4 letnie Bridgestone Turanza ER300 po 100zł/szt.

Bieżnik 7mm.

Mogę się założyć że żaden chińczyk nie da im rady.

Według mnie oszczędzanie na oponach nie ma najmniejszego sensu bo to w końcu nasze życie. Chcesz jeździć szybciej i być pewnym że opona nie puści przyczepności to nie oszczędzaj.

Aczkolwiek nie zawsze drogie znaczy dobre. Miałem wcześniej Goodyear Excellence i po 40tyś tak się jakoś dziwnie spłaszczyły w niektórych miejscach że poszły do kosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja potrzebuje oponke 225/35/18 i zastanawiam się nad Nankangami NS 2.. dodam, że chodzi o oponkę na naciąg..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś ? :wink:

Zastanawiam sie nad tymi:

Goodyear Efficientgrip Performance 225/45 R18 95 W

Dunlop SP Sport 01 225/45 R18 91 W MFS

Barum Bravuris 2 225/45 R18 91 Y FR ZR

Chyba ze doradzacie coś całkiem innego, nie zależy mi na wydawaniu kasy tylko na bezpieczeństwie, komforcie i trwałości.

Witam,

mam zamiar zmienic opony letnie z Pirelli PZero Rosso 245/40 R18 - wg mnie jezdzi sie na nich jak taczkami, na koleinach malo rak nie wyrwie ;) choc na autostradach miodzio ;)

Mam prosbe o to zebyscie doradzili cos dla mnie - jezdze niewiele ok 10-15 tys rocznie wiec zalezy mi na trwalosci i komforcie.

Mysle o Goodyear Efficientgrip Performance 225/45 R18 95 W bo wyzszy profil to juz chyba bedzie balon ?

Zimowki mam 205/55 R16 i jesli chodzi o komfort wg mnie sa super ale wyglad wiadomo ;) - zimowki dla mnie nie sa zeby wygladaly ;)

Bede wdzieczny za pomoc w wyborze i ew. dobra oferte opon rocznik biezacy na PM ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem sie ze model HANKOOKA - Ventus V 12 evo K120 został zastąpiony innym. :facepalm:

Nie rozumiem dlaczego majstrują przy idealnej oponie?!

W Niemczech wsród młodych rezaczy to był hit- wszyscy na tym jeździli.

Wlasnie zamówiłem sobie 4 z resztek - ciekawe czy dojdzie ten model.

4 dni temu pytałem sie w dużej sieci o nie to mieli ostatnie 19, a w piątek juz ich nie było. A okres oczekiwania od Hankooka 8-12 Tygodni bez gwarancji ze dojdą. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też rozważam zakup Goodyear Efficientgrip Performance, tylko w mniejszym rozmiarze. Mam obecnie Pirelli Cinturato P7 na przedniej osi i już kolejnego sezonu nie dam rady wytrzymać. Głośne i niepewne wprowadzeniu (pod względem głośności podobne do Fulda CARAT PROGRESSO, z tym że na Fuldy nie mogłem narzekać przy mokrej nawierzchni i w zakrętach). Najbardziej byłem zadowolony z Bridgestonów Turanza ER300, ale cena nowych mnie powala.

Szukam też opinii na temat Continental ContiEcoContact 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździ ktoś na Nexen N Blue HD 205/55R16 91 V?? warto iść w Nexeny czy może jakaś inna firma w tym zakresie cenowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bardzo dawno temu miałem klebery i były super bo nie dało się ich przebić, ale na tym plusy się kończyły. Później zalożyłem micheliny i były to najlepsze opony jakie miałem. Były brigstone, goodyear, nokiany, pirelli i rok temu wróciłem do michelin energy saver. I znowu michelin mnie zachwyca, bardzo cichy, opony są bardzo dobrze wyważone do tego stopnia że na nowej feldze wulkanizator był w szoku, na upartego nawet ciężarków nie trzeba by było zakładać, jeden bardzo malutki ciężarek. Co do przyczepności to nie wiem, jak dla mnie nie widzę różnicy między oponami (mówimy o lecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/45 R18

Goodyear Efficientgrip Performance /B/A/69dB/670zl

Dunlop SP Sport 01/ /C/C/70dB/620zl

Barum Bravuris 2 /E/C/71dB/470zl

Continental ContiSportContact 5 /C/A/71dB/699zl

Bridgestone ER300 /E/B/71dB/690zl

Michelin Pilot Super Sport /C/A/71dB/780zl

Michelin PILOT SPORT 3 /E/A/71dB/690zl

wg tych danych najlepiej wypada GY tylko czy tak jest w realu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...