Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Hankooki 215/50/17 Ventus Prime 2 i też polecam.:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie polecam opon continental premiumcontact2 dla osób które liczą na długie użytkowanie opony, starły się po 3,5 sezonu ok 45 tyś km spokojnej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem już trochę na GoodYear EfficientGrip Performance i mogę polecić. A kupiłem je oczywiście na forum od użytkownika Kyler. Nówki sztuki za cenę jakiej nigdzie nie znalazłem. Dobrze, że mamy takie forum.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 - bardzo dobre właściwości jezdne, nigdy nie zawiodły. Niestety okupione jest to żywotnością. Pierwszy komplet wytrzymał 29000km (polowa z tego to autostrady) na przodzie . Drugi zrobil narazie 11000km (1/4 autostrady) i zostało tylko 4mm. Styl jazdy bardzo delikatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie musze kupic 2 opony i pytanie jakie wybrać:

- Vredestein ultac sessanta,

- Continental Sport Contact 3,

- Michelin Pilot Sport 3

Dotychczas jeździłem na Pirelli P-zerro Rosso i ogólnie na suchej nawierzchni trzymaja jak głupie ale, że mieszkam w UK a tu częściej pada to chciałbym coś co równiez na mokrej nawierzchni bedzie miało bardzo dobrze trzymać. Śmigam około 2kkm miesięcznie więc ależy mi na dobrej gumie.

Najbardziej kuszą mnie Vredestein bo maja dobre opinie ale continental również mi się podoba.

Proszę o szybkie podpowiedzi bo muszę te opony kupić dzisiaj bo śmigam na kole zimowym bo wcześniejsza opona jest przebita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem przed tym samym dylematem i wybrałem Verdy. Dziś po 7 tys na tych oponach nie miałbym problemu z wyborem. Na mokrej nawierzchni są bardzo przyczepne a im więcej wody tym przewaga rośnie, no i ten wygląd fenomenalny. Co do Conti to ja nigdy więcej nie kupię.

Sent from my iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli chyba pójdę w kierunku "Vredek" tymbardziej, że są jakies 100zł tańsze od Conti :)

A co z tym rozmiarem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Fuc* :decayed: W innym wątku pytałem o rozmiar i mi sie pomyliło :)

Chodzi mi o to czy rozmiar 235/40/18 rózni sie dużo od 245/40/18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 235 tak jak Ori do b7 i jest ok wiec po co kombinować

Sent from my iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ori rozmiar w B8 245/40/18 a ja chce założyć 235/40/18 więc dlatego pytam :)

W każdym bądz razie to juz mało ważne bo właśnie kupiłem 2 oponki vredestein ultrac sessanta 235/40/18 za 98 funtów czyli jakies 505zł. Myśle, że to ok cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam opon cichych. W tej chwili mam contipremiumcontact 5 195/65 i szumią (irytacja MAX). Przejechałem na nich jakieś 500 km i myślałem że się uspokoi - no i jak to często bywa w życiu LIPA.

ps. mam nowe łożyska, tarcze, klocki - trochę nie w tej kolejności zacząłem diagnozę tego szumu :)

Proszę o poradę jakie CICHE opony polecacie do 400 zł max

paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

1.Potrzebowałbym szybkiej opinii na temat opon Nokian zLine 225/45/17. I jak z rantem ochronnym na felgę bo są sprzeczne info, producent zapewnia, że jest a w kilku opiniach czytałem iż nie ma?

2. jeszcze takie Dunlop SP SportMaxx RT ktoś używa, może coś powiedzieć o nich?

Opinii potrzebuje dla teścia bo zmienia gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych Dunlopach własnie teraz jeżdżę i chwalę sobie. Samochód się dobrze prowadzi, z hamoaniem niema problemów a z ruszaniem to z zasady nie mam problemów bo mam Quatro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki pastaldo :hi: długo jeździsz? jak ze ścieralnością? bo piszą, że szybko się kończą i dużych przebiegów się na nich nie zrobi i to mnie razi w nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki pastaldo :hi: długo jeździsz? jak ze ścieralnością? bo piszą, że szybko się kończą i dużych przebiegów się na nich nie zrobi i to mnie razi w nich

Nie wiem bo kupiłem uzywane około 6mm na wiosne i zrobiłem na nich z 5tys km a niestety nie mierzyłem każdej czy na pewno wszystkie były idealnie równe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a co powiecie o oponkach HANKOOK K425 KINERGY ECO . poczytalem parametry maja B B i dobra cena. chodzi o 16 , 205/55

Motoricus.com - szczegóły produktu - HANKOOK 205/55R16 K425 KINERGY ECO 91V - motoricus.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...