Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeżdżę na oponach marki Regal - głośne coś jak uniroyal ,ale bieżnik wytrzymały na obciążenia

Opony robione na afrykę (wys. temp.) Po przebiegu 40 k ,grubość bieżnika zadowalająca.

Ale każdy ma inne wymagania.

Po ostatniej wpadce , w testy adac już nie wierzę.

Uniroyal ,chyba wpakował kupe kasy w kampanie reklamowa w każdym servisie te opony chwalą

,pewno zysk jest fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie co myślicie o tej aukcji http://allegro.pl/oponki-205-55-16-continental-conti-premium-2-i4136634834.html '>OPONKI 205/55/16 CONTINENTAL CONTI PREMIUM 2 (4136634834) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. gościu powiedział że za 250szt odda DOT 2013 bodajże z sierpnia warto brać czy lepiej te DUNLOP BLUE RESPONSE 205/55R16 91W(270KM/H (24H) (4112757812) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Budżet to max 300zł za szt.

A nie lepiej nowe conti premium contact 5 za 286 w opony.com?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także jeżdżę na oponach Conti i złego słowa na nie nie mogę powiedzieć fajnie się trzymają nawierzchni i co ważne są ciche :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie wasze opinie, zamówiłem zLine :grin:

jeśli komuś przyjdzie do głowy zakup tych opon to musi się liczyć z ich głośnością, pomimo wskazań na etykiecie opony mówiących o 72db jakoś mi się nie chce w nie wierzyć, zimówki które zdjąłem mają 72db i praktycznie ich nie słychać a te nokiany szumią jak odrzutowiec

Ja mam zLine 18' ale dopiero ze 3 tygodnie/koło 1000 km, więc dużo nie powiem.

W każdym bądź razie nawet na tyle w RWD nieźle trzymają na lekko mokrej jezdni. W dużym desczu jeszcze nie jeździłem. Są ciche. A na pewnoe nie są głośne.

no to ja już sam nie wiem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie wasze opinie, zamówiłem zLine :grin:

jeśli komuś przyjdzie do głowy zakup tych opon to musi się liczyć z ich głośnością, pomimo wskazań na etykiecie opony mówiących o 72db jakoś mi się nie chce w nie wierzyć, zimówki które zdjąłem mają 72db i praktycznie ich nie słychać a te nokiany szumią jak odrzutowiec

Ja mam zLine 18' ale dopiero ze 3 tygodnie/koło 1000 km, więc dużo nie powiem.

W każdym bądź razie nawet na tyle w RWD nieźle trzymają na lekko mokrej jezdni. W dużym desczu jeszcze nie jeździłem. Są ciche. A na pewnoe nie są głośne.

no to ja już sam nie wiem ....

No to bierz Fuldy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie wasze opinie, zamówiłem zLine :grin:

jeśli komuś przyjdzie do głowy zakup tych opon to musi się liczyć z ich głośnością, pomimo wskazań na etykiecie opony mówiących o 72db jakoś mi się nie chce w nie wierzyć, zimówki które zdjąłem mają 72db i praktycznie ich nie słychać a te nokiany szumią jak odrzutowiec

Ja mam zLine 18' ale dopiero ze 3 tygodnie/koło 1000 km, więc dużo nie powiem.

W każdym bądź razie nawet na tyle w RWD nieźle trzymają na lekko mokrej jezdni. W dużym desczu jeszcze nie jeździłem. Są ciche. A na pewnoe nie są głośne.

no to ja już sam nie wiem ....

???

No właśnie :decayed:

I co teraz???

W przyszłym tygodniu strzelę ponad 1tkm w trasie autobahnami, więc będzie okazja potestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Pytanko. Szukam nowych opon do B6 195/65 R15. Coś pomiędzy jakością, wytrwałością, głośnością a ceną. Widzę, że każdy Contiego chwali. Autko stoi na zimówkach nokiana i narzekać nie mogę choć już dojechane są. Co oprócz Contiego byście polecili takiego pośredniego jakość/cena, a jak Contiego w takich rozmiarach to co by to było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platin RP 410 Diamant ale ciężko w Polsce dostać. Ewentualnie Uniroyal ale trochę głośne. I jedna i druga to Średnia półka Continental. A jak Continental to przynajmniej Premium. Mam wszystkie trzy firmy i są lepsze od Kleber czy Fulda na zasadach cena jakość.

http://www.platin-wheels.com/pl/platin-reifen.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ma ktoś może Uniroyale RainSport 3? Co o nich sądzicie?

Hey

Ja posiadam takie oponki dokładnie 225/45 R18, jak narazie 2 tygodnie użytkuje ale ogólne wrażenie bardzo dobre, opona dobrze trzyma się drogi,

fakt troche ją słychać :decayed:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje jakąś cichą oponę rozmiar 17 cali, obojętne czy 205, 215, 225 głównie chodzi mi o to, aby nie było jej słychać. obecnie jeżdżę na uniroyalach rainsport i są masakrycznie głośne i do tego zaczęły się ząbkować a są z 2013 roku. Co możecie polecić, myślałem o Fulda sportcontact, Matadory też są w dobrej cenie. Ważne aby nie byly kierunkowe bo znowu się wyząbkują. Możecie coś polecić czy wziąść coś z dolnej półki matador, dębica, barum? czy przepłacać za coś premium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/50/17 Hankook Ventus

Cichutko jak makiem zasiał.

Polecam ten rozmiar jak i producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje jakąś cichą oponę rozmiar 17 cali, obojętne czy 205, 215, 225 głównie chodzi mi o to, aby nie było jej słychać. obecnie jeżdżę na uniroyalach rainsport i są masakrycznie głośne i do tego zaczęły się ząbkować a są z 2013 roku. Co możecie polecić, myślałem o Fulda sportcontact, Matadory też są w dobrej cenie. Ważne aby nie byly kierunkowe bo znowu się wyząbkują. Możecie coś polecić czy wziąść coś z dolnej półki matador, dębica, barum? czy przepłacać za coś premium?

W rozmiarze od 225 to raczej mnie nikt nie przekona, że są istnieją ciche opony. Owszem, bardziej ciche niż inne - tak. :wink: Jeśli więc szukasz opon "aby nie było ich słychać", to takich nie ma, chyba, że w garażu. A co do ząbkowania - czy symetryczne, czy asymetryczne, kierunkowe czy nie - ważne są parametry opon (indeks prędkości i nośności) dostosowane do konkretnego modelu samochodu. I przede wszystkim odpowiednie ciśnienie opon. Nie będę się więcej wymądrzał, bo w tym temacie już było tyle na ten temat, więc powielam wcześniejsze wypowiedzi i opinie. Musisz poczytać i znajdziesz to, co Cię interesuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podzielę się swoją opinią. Miesiąc temu zacząłem szukać opon letnich do mojego Audi. Wybór padł na opony chińskie firmy sunny SN3970 225/40 ZR18 92W XL.,4szt. zrobiłem narazie 5tys. km . Jestem mega zadowolony jak na chińskie opony to wydaje mi się że jak europejskie firmy nie zjadą z ceny to za moment wszyscy bedziemy jeździć na chiniolach + dwa lata gwarancji nie ma się co zastanawiać.Aha wyważyć też się dało bez problemu! Mój avant pięknie jeździ trzyma się drogi. Polecam. Opony zakupiłem za pośrednictwem strony Kupuj opony online na oponytanio.pl., przyszły z Niemiec za 0 zł a cena najmniejsza jaką znalazłem. Allegro sobie darujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie wybiorę chyba te oponki Fuldy 225/45/17 320 zł za sztukę. Jak myślicie cena do jakości będzie okej? Dadzą radę w moim avancie? nie jeżdżę jakoś agresywnie, chodzi mi o to, aby były stosunkowo ciche i nie wyząbkowały się jak uniroyale.

FULDA SPORTCONTROL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie wybiorę chyba te oponki Fuldy 225/45/17 320 zł za sztukę. Jak myślicie cena do jakości będzie okej? Dadzą radę w moim avancie? nie jeżdżę jakoś agresywnie, chodzi mi o to, aby były stosunkowo ciche i nie wyząbkowały się jak uniroyale.

FULDA SPORTCONTROL

Będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemieckie testy opon. Nie wszystko dobre co Made in Germany. ;-)

http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Afera-ADAC-testy-opon-byly-ustawiane,wid,16389449,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam swoja opinie o vredkach sesantach, po miesiacu wydaje mi sie ze oponki juz sie ulozyly nie sa juz dakie glosne jak byly na poczatku jedyne co to miedzy 60-90 troszke je slychac mocniej niz dunlopy sp sport 9090 na ktorych jezdzilem wczesniej powyzej i ponizej sa ciche, trzymaja na zakretach dosyc dobrze na mokrym tez ok... rozmiar 235/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładam sie do opini o sessantach u mnie podobnie na początku głośniej a po jakichś 700km ucichło(albo sie przyzwyczaiłem) zrobiłem na nich 1500km w mocnym deszczu w Niemczech na autostradzie i spisały sie wzorowo. W porównaniu do conti jestem bardzo zadowolony. Rozmiar 235/40/18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...