Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Continentale są świetne, auto przykleja się do drogi i co najważniejsze są bardzo bezpieczne na mokrej nawierzchni(dobrze odprowadzają wodę oraz mają krótką drogę hamowania). Jak chcesz szybko i agresywnie pokonywać zakręty to polecam Dunlop Sport Max RT w tym rozmiarze. Wada - Dunlopy we wszystkich testach mają krótką trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Continentale są świetne, auto przykleja się do drogi i co najważniejsze są bardzo bezpieczne na mokrej nawierzchni(dobrze odprowadzają wodę oraz mają krótką drogę hamowania).

Jeździłeś na tych Continentalach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zLine 18' ale dopiero ze 3 tygodnie/koło 1000 km, więc dużo nie powiem.

W każdym bądź razie nawet na tyle w RWD nieźle trzymają na lekko mokrej jezdni. W dużym desczu jeszcze nie jeździłem. Są ciche. A na pewnoe nie są głośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na wymianę opon i zastanawiam się nad zakupem opon w rozmiarze 225/45R17:

  • Continental ContiSportContact 5
  • Nokian zLine
  • Bridgestone S001
  • Michelin Primacy 3

Jakieś za i przeciw, czy bez różnicy które wezmę? Preferowne szybkie pokonywanie zakrętów i to nie koniecznie na wprost :wink:

Jeśli chcesz najlepsze to Conti, ale jeśli nie muszą być najlepsze ale równie dobre i chcesz aby coś $ zostaøo w kieszeni to Nokian.

A może Uniroyal Rainsport 3, Hankook Ventus Prime 2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz najlepsze to Conti, ale jeśli nie muszą być najlepsze ale równie dobre i chcesz aby coś $ zostaøo w kieszeni to Nokian.

A może Uniroyal Rainsport 3, Hankook Ventus Prime 2 ?

Według tego testu 2014 Auto Bild Top 15 Summer Tyre Test - TyreReviews Hankook szybko się ściera a opinie o nim też jakieś średnie Hankook Ventus Prime2 | the Hankook Ventus Prime2 reviewed and rated - TyreReviews Pozostaje oczywiście pytanie na ile jedno i drugie jest sponsorowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poprzedniej B5 miałem dwie sztuki Hankook (modelu nie pamiętam) i nie zauważyłem zbyt szybkiego zużywania.

Teraz mam 4xHankook Ventus S2 i będę je obserwował.

Rzeźba bieżnika identyczna co Prime 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, opony 225/45/17 na felgi 8J/17 Et48 będzie pasować/nie obcierać itd ?

Szkoda felg. Ranty beda odsloniete i szybko je porysujfesz.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Bzdura... Mam 225/45/17 na 8 calach... Ciężko mówić o odsłoniętym rancie. Jutro mogę zrobić foto

mógłbyś wstawić zdjęcie bo mam juz kupione 17" 8J i opony 225/45/17 jak to wyglada i czy wszystko ok jesli chodzi o nie przycieranie etc.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś wstawić zdjęcie bo mam juz kupione 17" 8J i opony 225/45/17 jak to wyglada i czy wszystko ok jesli chodzi o nie przycieranie etc.?

Tak na szybko tylko takie znalazłem, ale widać, że rant nie jest odsłoniety. ET felgi 43, nic ociera, przynajmniej nic nie słyszałem...

Dla uzupełnienia opona to Viking Protech HP 225/45/17

index.php?cmd=image&sfpg=ZmVsZ2lfMTd4OF9FVF80My00ZTA2MDEwMjVzLyoyMDE0MDIxN18wNzEwMzYuanBnKjYxY2JkYjBmNDBmNjdjNGYwZTAyNjNkNGUyMGYxOTFi

index.php?cmd=image&sfpg=ZmVsZ2lfMTd4OF9FVF80My00ZTA2MDEwMjVzLyoyMDE0MDIxN18wNzEwMjcuanBnKjc4OTc4NWYyYWQzZmRhMTc5ZDI3ODQ4YmEzZjZkMTQ0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś wstawić zdjęcie bo mam juz kupione 17" 8J i opony 225/45/17 jak to wyglada i czy wszystko ok jesli chodzi o nie przycieranie etc.?

Tak na szybko tylko takie znalazłem, ale widać, że rant nie jest odsłoniety. ET felgi 43, nic ociera, przynajmniej nic nie słyszałem...

Dla uzupełnienia opona to Viking Protech HP 225/45/17

http://a4.monter.info.pl/index.php?cmd=image&sfpg=ZmVsZ2lfMTd4OF9FVF80My00ZTA2MDEwMjVzLyoyMDE0MDIxN18wNzEwMzYuanBnKjYxY2JkYjBmNDBmNjdjNGYwZTAyNjNkNGUyMGYxOTFi

http://a4.monter.info.pl/index.php?cmd=image&sfpg=ZmVsZ2lfMTd4OF9FVF80My00ZTA2MDEwMjVzLyoyMDE0MDIxN18wNzEwMjcuanBnKjc4OTc4NWYyYWQzZmRhMTc5ZDI3ODQ4YmEzZjZkMTQ0

wielkie dzięki! więc moje powinny ładnie wchodzić, mam trochę większe ET więc sam nie wiem, dziś przymierzalem samą felgę i było ok, ale gdy włożę tą oponkę to nie wiem czy nie przytrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Continentale są świetne, auto przykleja się do drogi i co najważniejsze są bardzo bezpieczne na mokrej nawierzchni(dobrze odprowadzają wodę oraz mają krótką drogę hamowania).

Jeździłeś na tych Continentalach?

Owszem i jeżdżę nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z CONTINETALAMI jest tak :

jezeli chcesz by samochód dobrze trzymał się drogi to Continental

jeżeli chcesz by dobrze trzymał w zakrętach to : Continental

jeżeli chcesz skrócić drogę hamowania to : Continental

jezeli chcesz trwały bieżnik to : Continental

Pytanie czy na wszystko ten : Continental ? nie ma nic innego?

Ależ oczywiście ze są inne ...

Ale jeżeli chcesz najlepsze..... to tylko

Continental:thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1:

też takie mam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z CONTINETALAMI jest tak :

jezeli chcesz by samochód dobrze trzymał się drogi to Continental

jeżeli chcesz by dobrze trzymał w zakrętach to : Continental

jeżeli chcesz skrócić drogę hamowania to : Continental

jezeli chcesz trwały bieżnik to : Continental

Pytanie czy na wszystko ten : Continental ? nie ma nic innego?

Ależ oczywiście ze są inne ...

Ale jeżeli chcesz najlepsze..... to tylko

Continental:thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1:

też takie mam :wink:

To brzmi jak wyznanie nieszczęsliwego człowieka który zafiksował się na jakiś cel:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z CONTINETALAMI jest tak :

jezeli chcesz by samochód dobrze trzymał się drogi to Continental

jeżeli chcesz by dobrze trzymał w zakrętach to : Continental

jeżeli chcesz skrócić drogę hamowania to : Continental

jezeli chcesz trwały bieżnik to : Continental

Pytanie czy na wszystko ten : Continental ? nie ma nic innego?

Ależ oczywiście ze są inne ...

Ale jeżeli chcesz najlepsze..... to tylko

Continental:thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1:

też takie mam :wink:

Lol - jesteś Kolego mega "obiektywny" i ortodoksyjny - w sumie 01.04. już minął, żeby takie rzeczy pisać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahałem się, ale teraz mam już pewność. Cabanmat ma następcę.

Mieliśmy guru olejowego a teraz mamy jeszcze od przemysłu oponiarskiego :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie wasze opinie, zamówiłem zLine :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy guru olejowego a teraz mamy jeszcze od przemysłu oponiarskiego :decayed:

Ten niestety ogarnia oba tematy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy guru olejowego a teraz mamy jeszcze od przemysłu oponiarskiego :decayed:

Ten niestety ogarnia oba tematy. :wink:

O widzisz to ja nieświadomy byłem :naughty: Zaglądam tylko do olejów TDI a tam sie na niego nie natknąłem :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...