Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam jestem nowym posiadaczem Audi A 4 B5 TDI proszę o rade kupiłem opony letnie 205/60/15 czy takie są ok i czy nie pogorszy to komfortu jazdy ,i spalanie nie będzie większe?

Będzie podobnie jak w standardowej 195/65R15 wiec rozmiarem sie nie przejmuj. Jedyne co może spalanie ciut skoczyć bo jest szersza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc, i na koniec jeszcze jedno pytanie co myślicie np. otych opony CONTINENTAL ContiPremiumContact 5 195/65R15 (4074294478) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

świetne oponki - bierz a będziesz zadowolony :hi: miałem i polecam

---------- Post dopisany at 23:23 ---------- Poprzedni post napisany at 23:18 ----------

Rozmiar felg już wybrałem, teraz czas na opony. Zastanawiam się nad :

Nokian zLine 225/40R18 92 Y XL. Tanie Opony. Motostrada.pl

lub

Vredestein Ultrac Sessanta 225/40R18 92 Y XL. Tanie Opony. Motostrada.pl

lub

Pirelli P Zero Nero GT 225/40 R18 92 Y XL

Czy może szukać profilu 40 do 18" ?

vredesteiny są bardzo głośne , także odradzam bo miałem , ja bym wziął nokiany ale pirelli też są ok bo długo bieżnik wytrzymuje ale za to na mokrym noga ostro z gazu :hi:

"Na mokrym noga ostro z gazu" - do których opon odnosi się ta uwaga? Mam aktualnie Pirelli Zero Nero GT 235/45 R17 i miałem okazję przejechać się "na mokro". Zdrowego rozsądku oczywiście nic nie zastąpi, a ponieważ opony mam od dwóch tygodni więc przez pierwsze 200-300 km opony traktuję wyjątkowo delikatnie, ale pomimo tego jadąc Obwodnicą Trójmiasta w intensywnym deszczu nie wyczułem jakiegoś szczególnie niepożądanego ich zachowania.

witaj , napisałem odnośnie pirelli bo miałem p7 cinturato , i na mokrym odczułem jak się lekko ślizgają , oczywiście nie mogę powiedzieć złego słowa o nich bo bieżnik ścierał się bardzo powoli a nogi lekkiej nie mam , ale w porównaniu do nowych Conti to czuć wyraźnie że pirelli są dużo twardszą oponą którą po suchym możesz zapitalać ile chcesz ale na mokrym nie czułem się aż tak bezpiecznie jak na conti , czy nokianach. Oczywiście jak najbardziej - zdrowy rozsądek najważniejszy ! :hi:

Być może - na Continental nie jeździłem. O P7 nie mam zbyt dobrego zdania, choć okazało się, że po jednym sezonie i moich problemach o których pisałem wcześniej (Hunter i test drogowy) okazało się, że jednak się ułożyły się trochę i jest lepiej niż było... Ale Te Zero Nero też są produkowane w Rumunii i mam nadzieję, że pomimo tego będzie zdecydowanie lepiej. Jak na razie jest ok. Po ok. 10 tyś km będę miał jako takie rozeznanie, więc się pochwalę co i jak. :wink: Ale przyznam, że na żywo wyglądają zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach a przynajmniej w tym rozmiarze, którym mam. Śledząc w każdym bądź razie wątek dochodzę do wniosku, że teraz z oponami jest jak z kobietami - albo trafisz i jest miłość od pierwszego wejrzenia, albo totalna wtopa i męka na lata...:decayed:

Powiedzmy tak kolega chopin nie pohamuje swoje komentarze lub też brac te wpisy z przymróżeniem oka ...

jak można oceniać opone jak się okazuje że myli model opony,

czeka mnie 3 sezon na 235/40R18 na vredkach sessantach i są bardzo dobre, może nie są mega ciche ale zwiększonego hałasu nie odczuwam - bynajmniej do zimówek a mam chyba jedne z lepszych - poprzednio Dunlop 3D teraz Dunlop 4D, sessanta jest projektowana pod dosc duze kola (od 17-ki) i w duzych rozmiarach jest bardzo dobrze oceniana - w 17" moze wypadac już średnio ale w przedziele 18-21 jest naprawde warta uwagi.

Oceniajac i czytajac oceny nalezy zwracac uwage jekiego rozmiaru dotyczy i jakiego auta ... to jest bardzo istotne, bo co mi po ocenie Opony X w rozm. 15 cali skoro jej rozmiarówka się kończy np. na 17 a własnie się szuka 17" - opona w autach kompaktowych 15 i 16 cali się może ładnie spisze ale w ciezkiej A4 17" w tej oponie może byc porażką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, opony 225/45/17 na felgi 8J/17 Et48 będzie pasować/nie obcierać itd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, opony 225/45/17 na felgi 8J/17 Et48 będzie pasować/nie obcierać itd ?

Szkoda felg. Ranty beda odsloniete i szybko je porysujfesz.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, opony 225/45/17 na felgi 8J/17 Et48 będzie pasować/nie obcierać itd ?

Szkoda felg. Ranty beda odsloniete i szybko je porysujfesz.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

jakie byłby lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam dziś swoje fele z oponami 225/45/17. Jakie dać ciśnienie? 2.2 przód i tył, czy może 2.5 przód i 2.3 tył? Mam Avanta, jeżdżę bez obciążenia - przeważnie 2 osoby tylko z prawie pustym bagajem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, opony 225/45/17 na felgi 8J/17 Et48 będzie pasować/nie obcierać itd ?

Wg mnie bedzie ladnie sie prezentowac. Jak cos to mozesz nabyc 235/45/17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, opony 225/45/17 na felgi 8J/17 Et48 będzie pasować/nie obcierać itd ?

Wg mnie bedzie ladnie sie prezentowac. Jak cos to mozesz nabyc 235/45/17.

właśnie nad tymi dwoma (225/45/17 lub 235/45/17) się zastanawiam, nie wiem które lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dla felgi o wymiarach:

Średnica felgi: 17,

Szerokość felgi: 7.5",

Rozstaw: 5x112,

Głębokość osadzenia (ET): 35,

odpowiednie bedą opony 225/55 R17 ? Czy mogą ocierać? Czy lepsze byłyby 225/50 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dla felgi o wymiarach:

Średnica felgi: 17,

Szerokość felgi: 7.5",

Rozstaw: 5x112,

Głębokość osadzenia (ET): 35,

odpowiednie bedą opony 225/55 R17 ? Czy mogą ocierać? Czy lepsze byłyby 225/50 ?

a nie lepiej 225/45 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem tego typu jest u mnie, że więcej tras robię po średniej klasy drogach... W większości przypadków nie są to 'normalne', równe drogi... Bywa wiele nierówności i dziur, więc przy 45 felga chyba za długo nie wytrzyma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B8 są większe opony, więc 225/50 wejdzie bez problemu, 225/45 będzie za mała średnica koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam do b8 225/50/17 na 225/45 wygląda śmiesznie b8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcicałbym polecic opony Fulda Ecocontrol HP 2014

Kupilem w rozmiarze 205/55/16 za okrągła sumke 1000zł (co wydaje sie dobra cena) i jestem naprawde zadowowlony. Autko wyglada ELEGANCKO :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zakupiłem letnie opony: Hankook V12 EVO K110 XL 235/35 R19 = 595,20 euro. Jak będę miał już zamontowane na aucie, to zrobię zdjęcia i napiszę kilka słów.

Koniecznie zrób, właśnie stoją nad dylematem 225/35 czy 235/35 i za cholerę nie mogę podjąć decyzji :kwasny:

Zapraszam tutaj: http://a4-klub.pl/b7-a4-s4-rs4-75/a4-b7-audi-a4-b7-avant-2-0-tfsi-s-line-pmrudy-314969/ jak na razie opony założone na felgi. Za kilka dni montaż na auto, czekam jeszcze na dystanse, ponieważ okazało się, że felgi ocierają o zaciski hamulcowe z przodu.

Proponuję zajrzeć tutaj: Tyrestretch.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, opony 225/45/17 na felgi 8J/17 Et48 będzie pasować/nie obcierać itd ?

Szkoda felg. Ranty beda odsloniete i szybko je porysujfesz.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Bzdura... Mam 225/45/17 na 8 calach... Ciężko mówić o odsłoniętym rancie. Jutro mogę zrobić foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na wymianę opon i zastanawiam się nad zakupem opon w rozmiarze 225/45R17:

  • Continental ContiSportContact 5
  • Nokian zLine
  • Bridgestone S001
  • Michelin Primacy 3

Jakieś za i przeciw, czy bez różnicy które wezmę? Preferowne szybkie pokonywanie zakrętów i to nie koniecznie na wprost :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...