Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A co można kurna stwierdzić na temat opon, po przejechaniu na nich 20 km :doh::polew:

To samo, co o smaku coli po wypiciu butelki. Nie trzeba pić 6 lat, żeby wydać opinię o smaku coli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co można kurna stwierdzić na temat opon, po przejechaniu na nich 20 km :doh::polew:

To samo, co o smaku coli po wypiciu butelki. Nie trzeba pić 6 lat, żeby wydać opinię o smaku coli.

Zmiłuj się Kolego - mam nadzieję, że Twoja wypowiedź była w formie żartu, bo nie wiem, jak chcesz i możesz stwierdzić,że opona jest super, jadąc 20km w określonych warunkach. Nie po to testuje się oponę na mokrym, na suchym, w warunkach A i B, przy mocnym hamowaniu, przyspieszaniu, bada się odchylenia i wychyły opony, żeby ktoś stwierdził, że jest REWELACJA.

Rewelacja to może być po przesiadce ze starego, zużytego kapcia - jak dla mnie to mało wiarygodna i mocno laicka ocena, która na pewno nie miała by wpływu na zakup danego produktu..:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co można kurna stwierdzić na temat opon, po przejechaniu na nich 20 km :doh::polew:

To samo, co o smaku coli po wypiciu butelki. Nie trzeba pić 6 lat, żeby wydać opinię o smaku coli.

Oj nie zgodze się. Porównując do tego smaku coli to można ocenić czy nam się bieznik podoba lub czy jest głośna. Natomiast żeby ocenić własciwości jezdne opony trzeba przejechać dużo kilometrów w róznych warunkach i tu do coli to bym raczej porównał tak że oceniamy czy cola na dłuższa metę powoduje np jakies choroby.

Dlatego zgadzam sie z kolegą KOval81 że po takim przebiegu niema sie co wypowiadać o oponie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porównanie coli do opony, która jest podstawą bezpieczeństwa osób podróżujących w aucie i reszty użytkowników drogi pozostawię bez komentarza (o ile to nie był żart):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Panowie badz i Panie :) ktore opony lepiej kupic w rozmiarze R17 225/45 (oczywiscie sa to nowe ze sklepu)

- Achilles ATR SPORT cena 230 pln za szt.

- Braum BRAVURIS 3 HM cena ok 280 pln za szt.

- Point-s SUMMERSTAR SPORT-2 cena 250 pln za szt.

- Nankang NS2 cena ok 290 pln za szt.

- lub Wasze Typy jakie polecacie tak do 300 pln za szt.

Z gory wlk. dzieki za pomoc i dyskuje :)

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porównanie coli do opony, która jest podstawą bezpieczeństwa osób podróżujących w aucie i reszty użytkowników drogi pozostawię bez komentarza (o ile to nie był żart):wink:

To trochę głupia dyskusja. Może ty potrzebujesz tysięcy kilometrów, ale coś takiego jak hałas, jak przyczepność przy ruszaniu, hamowaniu, trzymanie boczne naprawdę można mniej więcej określić po tych kilkunastu kilometrach.

Mimo to kolega napisał, że doda opinię po przejechaniu jeszcze 1000 km, więc nie wiem, co tak cię rozbawiło do rozpuku. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jihaad - wybacz, ale zacznę za chwilę podejrzewać, że jesteś mało poważny - przeanalizuj sobie jeszcze raz dokładnie to, co napisał Kolega, co napisałem ja i na koniec co napisałeś Ty :wink: Jak kupisz nowy samochód, to jesteś w stanie ocenić czy to rewelacja, czy szajs - silnik na dotarciu, elementy się do siebie dopasowują, ale można ocenić że rewelacja jest - tylko to tak, jak napisał pastaldo - w ten sposób możesz ocenić, czy Ci się bieżnik podoba, czy nie.

Opony zaczynają/przestają szumieć po kilkuset km jazdy, jak się na kole ułożą i dotrą do drogi, więc już tu nic nie ocenisz - można to będzie wiarygodnie i miarodajnie stwierdzić po tych powiedzmy 1000km, które Kolega autor przytoczył.

Rozbawiło mnie podniecanie się nad produktem, który nie został sprawdzony, a w późniejszym czasie Twoje porównanie opon i ich zachowania, czy oceny ich walorów/wad do smaku coli. Nadmorską rybę, usmażoną na starym oleju też poznam po kęsie, albo lepiej po wyglądzie/zapachu i nie muszę jeść całej, czy wszystkich z morza.

Podam Ci przykład z innej beczki. Kupiłem jakiś czas temu zegarek za niemałe pieniądze (nowy) - REWELACJA, ale mimo regulacji i kręcenia go w rotomacie, noszenia na łapie i kładzenia na wszelkich możliwych stronach spieszył, lub późnił mi od 45s-2min/dobę. Rewelacja to też była - bez sprawdzenia.

Ogólnie rozpocząłem jałową dyskusję, bo może Kolega jest aż tak zachwycony, że dla niego jest to już rewelacyjna opona - ja jednak jestem racjonalistą i mam inaczej :wink:

Pozdrawiam

KOval

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z opinią KOval81. Panowie, sami producenci opon zalecają łagodną jazdę przez ok. 300 pierwszych km! Czym to jest spowodowane już sami Sobie częściowo w sporze wyjaśniliście. Nowe opony w początkowym okresie eksploatacji nie uzyskują optymalnych wartości założonych przez producenta - a szczególnie w zakresie głośności i przyczepności. I zgadzam się, że po przejechaniu zaledwie 20 km niewiele obiektywnych cech opon nie można by wymienić. Co do coli -wolę pepsi, a z rybami - jak sami Sobie nie usmażycie nad morzem, to na świeży olej nie liczcie...:wink: Ale nie ma się co spierać o opony, bo czytacie tu te wszystkie posty i jeden z naszych kolegów pisze o oponie np. "x" że jest fajna, cicha, super na mokrym, a zaraz inny driver o tej samej oponie już ma zupełnie odmienne zdanie. Więc wszystko tu jest bardzo, ale to bardzo subiektywne. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to plus :decayed:

Juz widzę te reklamy: z nami pojedziesz bokiem w każdych warunkach :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co lepsze w rozmiarze 235/35/19 na 8,5J felgę:

Fulda SportControl vs Nokian zline ???

Która ma lepszy bok i rant ochronny ? Za nic nie mogę namierzyć fot nokian zline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co lepsze w rozmiarze 235/35/19 na 8,5J felgę:

Fulda SportControl vs Nokian zline ???

Która ma lepszy bok i rant ochronny ? Za nic nie mogę namierzyć fot nokian zline.

Jeżdżę na Fuldach Sportcontrol i mają dobry bok i rant ochronny, polecam ci je.

Fuldy są bardzo nowoczesne i dostały wyróżnienie w teście AutoBild 2014:

FULDA Reifen > PKW Sommerreifen - SportControl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co lepsze w rozmiarze 235/35/19 na 8,5J felgę:

Fulda SportControl vs Nokian zline ???

Która ma lepszy bok i rant ochronny ? Za nic nie mogę namierzyć fot nokian zline.

mogę Ci jutro zrobić foto jak leżą Nokiany na kole u kumpla, ale 18" 235/35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latał ktoś na Dunlopach SP Sport Maxx GT ? Mam je od tygodnia - prawie nówki, 7mm, 2013r 235/35/19 na feldze 9J i wydają mi się bardziej śliskie od starych 4mm-owych BF Goodrich G-Force Profiler 2010r w takim samym rozmiarze tylko felga 8.5J.

ESP miga przy prędkości kiedy BF Goodrich dawno już miało trakcje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co lepsze w rozmiarze 235/35/19 na 8,5J felgę:

Fulda SportControl vs Nokian zline ???

Która ma lepszy bok i rant ochronny ? Za nic nie mogę namierzyć fot nokian zline.

mogę Ci jutro zrobić foto jak leżą Nokiany na kole u kumpla, ale 18" 235/35

Bardzo poproszę :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latał ktoś na Dunlopach SP Sport Maxx GT ? Mam je od tygodnia - prawie nówki, 7mm, 2013r 235/35/19 na feldze 9J i wydają mi się bardziej śliskie od starych 4mm-owych BF Goodrich G-Force Profiler 2010r w takim samym rozmiarze tylko felga 8.5J.

ESP miga przy prędkości kiedy BF Goodrich dawno już miało trakcje..

ja w tym roku założyłem nowe Dunlopy Sp Sport Maxx i jak dla mnie są w porządku, dobrze trzymają, nie hałasują, dobrze odprowadzają wodę.

---------- Post dopisany at 12:40 ---------- Poprzedni post napisany at 12:39 ----------

WItam

Panowie badz i Panie :) ktore opony lepiej kupic w rozmiarze R17 225/45 (oczywiscie sa to nowe ze sklepu)

- Achilles ATR SPORT cena 230 pln za szt.

- Braum BRAVURIS 3 HM cena ok 280 pln za szt.

- Point-s SUMMERSTAR SPORT-2 cena 250 pln za szt.

- Nankang NS2 cena ok 290 pln za szt.

- lub Wasze Typy jakie polecacie tak do 300 pln za szt.

Z gory wlk. dzieki za pomoc i dyskuje :)

:wink:

Odpuść sobie ciang- pongi i bierz Barumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latał ktoś na Dunlopach SP Sport Maxx GT ? Mam je od tygodnia - prawie nówki, 7mm, 2013r 235/35/19 na feldze 9J i wydają mi się bardziej śliskie od starych 4mm-owych BF Goodrich G-Force Profiler 2010r w takim samym rozmiarze tylko felga 8.5J.

ESP miga przy prędkości kiedy BF Goodrich dawno już miało trakcje..

ja w tym roku założyłem nowe Dunlopy Sp Sport Maxx i jak dla mnie są w porządku, dobrze trzymają, nie hałasują, dobrze odprowadzają wodę.

---------- Post dopisany at 12:40 ---------- Poprzedni post napisany at 12:39 ----------

WItam

Panowie badz i Panie :) ktore opony lepiej kupic w rozmiarze R17 225/45 (oczywiscie sa to nowe ze sklepu)

- Achilles ATR SPORT cena 230 pln za szt.

- Braum BRAVURIS 3 HM cena ok 280 pln za szt.

- Point-s SUMMERSTAR SPORT-2 cena 250 pln za szt.

- Nankang NS2 cena ok 290 pln za szt.

- lub Wasze Typy jakie polecacie tak do 300 pln za szt.

Z gory wlk. dzieki za pomoc i dyskuje :)

:wink:

Odpuść sobie ciang- pongi i bierz Barumy.

:decayed::decayed::decayed:

A przy okazji, ma ktoś zdjęcia tych Barumek na aucie? Pytam, bo interesuje mnie wygląd rantu ochronnego a na fotach ze sklepów internetowych słabo to się prezentuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co można kurna stwierdzić na temat opon, po przejechaniu na nich 20 km :doh::polew:

dla Twojej wiadomości kolego zrobiłem nimi wczoraj trasę Białystok Poznań Warszawa 900 km i nadal nie zmieniam zdania. W deszczu super i na suchym również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...