Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Barum to dobre gumy.

Jeśli chcesz by auto ładnie wyglądało to 235/45/17

a jak chcesz więcej komfortu to 215/50/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Aktualnie mam profil 45 i fajnie mi sie jezdzi tylko już są zużyte czyt. wyząbkowane i buczą. Za tą cenę warto tamte Barumy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś 17stek potrzebował to szukając moich 16cali natrafiłem na chyba dobrą cene nowych Pirelli P7 225/45/17 Pirelli P7 Cinturato 225/45 R17 91 Y (4254094618) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (gościu ma też widzę tanie 16 cali też Pirelli).

Ja kupiłem mimo wszystko Dunlop Bluresponse 205/55/16 91W, dzisiaj mają dojść ciekawe czy rzeczywiście takie ciche i ekonomiczne będą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę różnicy przesiadłem się z Contisport5 na Vredy Sessanta, oczywiście rozmiar, indeksy identyczne. Sugerując się etykietami to auto powinno więcej palić, gorzej prowadzić się na mokrym i jeździć ciszej. Praktyka pokazuje, że jak paliło 11 tak pali, na mokrym prowadzi się znacznie lepiej, im więcej wody tym przewaga sessanty większa, a szum... szczerze mówiąc nie słyszę różnicy. Wydaje mi się, że z tymi etykietami jest jak z danymi o spalaniu w katalogach, wyniki do osiągnięcia w laboratorium, a nie w warunkach normalnych.

dokładnie, vredestein sesanta z wody nic sobie nie robi,w zakrętach pewna ,poprzednio miałem 2 komplety conti sport contact 2 ,powiem że vredestein robi na mnie wrażenie, o wiele lepsza guma jak conti

Też mam tą firmę założoną,potwierdzam są ciche i dobrze trzymają się drogi,nie ma problemu na mokrej nawierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mieliście styczność z taką oponką Dunlop SP SPORT MAXX RT 205/55/16?? możecie coś o niej napisać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mieliście styczność z taką oponką Dunlop SP SPORT MAXX RT 205/55/16?? możecie coś o niej napisać??

Kupiłem takie, używane 2 miesiące temu ale w rozmiarze 235/45R17 to sobie chwalę. Nie wiem jak w tym rozmiarze co podałeś ale nie spodziewałbym się wielkiej róznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o opony godne polecenia to z czystym sumieniem mogę polecić markę Michelin. Pracuję w branży i wiem co mówię. Ale wszystko zależy też co kierowca oczekuję od owej opony i jak jeździ, jakie robi przebiegi, jakie auto. Ale z doświadczenia wiem, że z tymi oponami jest najmniej problemów. I zadowolenie klientów jest najwieksze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Potrzebuję pomocy przy wyborze. Przeczytałem ostatnie 30 stron tego wątku, opinie o oponach na innych forach i zgłupiałem ale może pomożecie.

Samochód: Audi A4 B6 Avant Quattro

Obciążenie: 2 osoby dorosła+2 dzieci+pełny bagaż (tylko na trasach)

Miasto: krótkie odcinki miesięcznie około 400km

Trasa na drodze krajowej: miesięcznie 1 000km

Trasa na autostradzie: rocznie 2 000

Styl jazdy: Jeżdżę raczej szybciej niż wolniej ale nie zrywam przyczepności. Zakręty pokonuję szybko ale do granicy pokonania ich płynnie. W mieście często się wdrapuję na wysokie krawęźniki. Nie lubię martwić się o padający deszcz w trakcie jazdy, znaczy ma trzymać na mokrym. Lubię jak w aucie jest cicho :)

Obecna opona: Energy SAVER - opona była ok. ale się zestarzała i popękała, dostała też guza z bieżnikiem 4mm!

Budżet: mał być komplet do 1000zł ale mogę przekroczyć o jakieś 200zł :)

Rozmiar opony: 205/60/15 (obecnie 195/65/15)

Moje preferencje w kolejności chęci zakupu:

Continental ContiPremiumContact 5 (wziąłbym bez zastanawiania ale poczytałem o tej ścieralności i zwątpliłem)

Dunlop SP Sport Bluresponse (dużo się naczytałem i wszyscy chwalą ale Continetal ma jednak lepszą przyczepność)

Goodyear Efficientgrip Performance (nie mogę znaleźć opinii o tej oponie)

Jeśli macie inne propozycje jestem otwary. Pomóżcie Panowie, bo mnie szlak trafi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Do avanta w quattro polecam Uniroyal Rainsport 3, które na pewno się nie wyząbkują. Miałem Dunlop SP Sport Maxx i po 4 latach strasznie wyją. Rainsporty świetne na deszcz i fajnie się prezentują, a tutaj jeszcze w super cenie:

4 OPONY UNIROYAL RAINSPORT 3 205/55R16 91V 2014 (4262009595) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. A nie jest ona oby głośna? Masz ją u siebie?

Poczytałem o tej oponie i było dużo opinii o tym, że opona słabo się prowadzi powyżej 140km/h i rant mocno się ugniata na krawężnikach. Cena jednak kusi.

---------- Post dopisany at 20:54 ---------- Poprzedni post napisany at 18:39 ----------

Chciałem zamówić te oponki ale nie ma ich w moim rozmarze 205/60/15. Szukam więc dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mieliście styczność z taką oponką Dunlop SP SPORT MAXX RT 205/55/16?? możecie coś o niej napisać??

kupilem takie opony nowe na ten sezon ale 225/40/18, jestem z nich zadowolony, sa ciche, dobrze "kleja" na mokrym jak i suchym, moge je polecic:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może mi ktos pomoże z doborem opon do mojej A4 B6 Avant obrałem już sobie opony VREDESTEIN 225/45R17 ULTRAC CENTO naczytałem się o nich dużo dobrych opini, w dobrej cenie znalazłem na tej stronie:

PRODUCT - VREDESTEIN 225/45R17 ULTRAC CENTO 91Y - oponix.pl

316zł sztuka, z przesyłką 1296zł za komplet ale mam dylemat bo są to opony kierunkowe i teraz zastanawiam się czy nie bedą się ząbkować (tego się najbardziej obawiam) a druga sprawa to czy będą się równomiernie zużywać, aktualnie mam opony Lassa Impetus Sport 225/45/17 są to kierunkowe opony trochę huczą i boki są już prawie łyse a środkiem jest jeszcze jakieś 4mm bieżnika. Druga opcja to opony Barum Bravuris 3 asymetryczne ale te opony to chyba są opony z niższej półki i nie wiem czy warto je kupić za 320zł z montażem u wulkanizatora, a w sieci znalazłem za 258,55zł sztuka Opona 225/45R17 Barum Bravuris 3 HM FR 91Y - opomarket.pl

jaki komplet opon polecacie z tych dwóch? ewentualnie może są jakieś inne godne polecenia w cenie ok 320zł za sztukę

zastanawiałem się jeszcze nad oponami Viking asymetryczne, ale nie znam o nich opini

4x nowe LETNIE 225/45R17 VIKING g.CONTINENTAL 2014 (4267136093) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

czekam na rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj założyłem GoodYear EfficientGrip Perormance ale za wiele nie mogę powiedzieć bo mam ją od dzisiaj ale wybierając między nią a Dunlop BluResponse to jednak zdecydowanie GoodYear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam polecam opony Dunlop SP Sport Maxx RT mam rozmiar 215/50/17 przejechałem dopiero ponad 2 tys km ale opony rewelka w deszczu i na suchym jakbym do drogi był przyklejony hamowanie również konkret i przede wszystkim ciche o ścieralności nic nie moge jeszcze powiedzieć za mało km zrobione na razie nie widać żadnego zużycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon letni 2014 zaczełem nowymi 4 oponami Goodyear Effiecent Grip 215/50 R17

Zawiecha cała zmieniona, hamulce też wiec moge powiedziec szczero opinie na temat tych gum. Moja skala to od 1-6

Przyczepność na suchym i mokrym : 5+ 5- / Hamowanie 5+ / Opory toczenie 6 / Ruszanie z piskiem: ani razu nie pisneła i ani razu nie zapalił się ASR. / Tłumienie dziur w asfalcie 3+

I tu jest problem jest beznadziejnie twarda, pewnie dlatego że mam dopompowane dość dużo powietrza, aby opona sie ułożyła, za pare tys. zmniejsze do wartości pożadanej i wtedy sie odezwe znowu.

Ogólnie opona jest kozacka auto jest przyklejone do asfaltu, zaznaczam ze ma sprężyny standard 1BA( komfort)

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Jeżeli ktoś szuka w miarę dobrych a nie drogich opon na felgę 17 , to z czystym sumieniem mogę polecić gumy Hankook VentusPrime2 . Moje są w rozmiarze 205/50/17 . W spalaniu różnicy między poprzednikami nie widzę , za to cicho bardzo . Co do przyczepności , żadna opona praw fizyki nie pokona ale jak za gumę która w rozmiarze 17 kosztuje mniej niż 350zł to IMO wypadają super ! Auto B6 avant TDI 101km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...