Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Zjeździłem juz dwa komplety fuld i bylem z tych opon zadowolony. Zużycie bieżnika w normie, tzn nie znika w oczach jak Np dunlopy. Ja bym wzial fuldy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam na alu obecnie 215 55 16 zimówki, czas zakładać letnie

Patrząc na te zimówki wydają mi się takie balonowate, Myślicie że da radę wrzucić niższy profil

Nie tylko da radę, ale też powinny być mniejsze -> 205/55. :wink:

A 205 45 :naughty:

Czy może być ciężko i nie za wygodnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale tak żeby nie zakładać nowego tematu czym różni sie opona letnia 235/40ZR18 95Y od 235/40R18 95Y bo na tyle mam z oznaczeniem zr a z przodu r a muszę kupić 2 szt i nie wiem czy to ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla indeksów prędkości VR, ZR, V, W, Y: Dla opon kategorii VR maksymalne obciążenie podawane jest dla prędkości 210km/h. Dla opon kategorii ZR maksymalne obciążenie podawane jest dla prędkości 240km/h. Dla opon z indeksem V należy zmniejszyć obciążenie o 3% co 10km/h w zakresie od 210 do 240km/h. Dla opon z indeksem W należy zmniejszyć obciążenie o 5% co 10km/h w zakresie od 240 do 270km/h. Dla opon z indeksem Y należy zmniejszyć obciążenie o 5% co 10km/h w zakresie od 270 do 300km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dokonałem wyboru Aeolus STEERINGACE AU01 225/45R17 91 W za 1k pln + ubezpieczenie 1 rok gratis moge po krawężnikach jeździć napisze jak zamontuje jak się sprawuja

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, czy ktoś z was miał do czynienia z oponami uniroyal rainsport 3, chciałem takie w rozmiarze 205,/55/16,?? jakieś opinie sugestie, jak zachowanie na suchym,? bo na mokrym słyszałem że bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mokrym rewelacja, już zdążyłem sprawdzić i to dla mnie priorytet. Na suchym nie testowałem ekstremalnie, ale wydaje się, ze ładnie kleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mokrym rewelacja, już zdążyłem sprawdzić i to dla mnie priorytet. Na suchym nie testowałem ekstremalnie, ale wydaje się, ze ładnie kleją.

a w jakim rozmiarze je masz? oraz czy bardzo je słychać, czy są głośne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w takim samym, 205/55r16. Wg mnie głośne nie są, ale może auto je zagłusza, bo do najnowszych nie należy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam wszystkim opony FALKEN FK 453, dobrze trzymają, ale są bardzo głośne, wcześniej miałem barumy (takie kupiłem z felgami) i były sporo cichsze :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar felg już wybrałem, teraz czas na opony. Zastanawiam się nad :

Nokian zLine 225/40R18 92 Y XL. Tanie Opony. Motostrada.pl

lub

Vredestein Ultrac Sessanta 225/40R18 92 Y XL. Tanie Opony. Motostrada.pl

lub

Pirelli P Zero Nero GT 225/40 R18 92 Y XL

Czy może szukać profilu 40 do 18" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar felg już wybrałem, teraz czas na opony. Zastanawiam się nad :

Nokian zLine 225/40R18 92 Y XL. Tanie Opony. Motostrada.pl

lub

Vredestein Ultrac Sessanta 225/40R18 92 Y XL. Tanie Opony. Motostrada.pl

lub

Pirelli P Zero Nero GT 225/40 R18 92 Y XL

Czy może szukać profilu 40 do 18" ?

vredesteiny są bardzo głośne , także odradzam bo miałem , ja bym wziął nokiany ale pirelli też są ok bo długo bieżnik wytrzymuje ale za to na mokrym noga ostro z gazu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar felg już wybrałem, teraz czas na opony. Zastanawiam się nad :

Nokian zLine 225/40R18 92 Y XL. Tanie Opony. Motostrada.pl

lub

Vredestein Ultrac Sessanta 225/40R18 92 Y XL. Tanie Opony. Motostrada.pl

lub

Pirelli P Zero Nero GT 225/40 R18 92 Y XL

Czy może szukać profilu 40 do 18" ?

vredesteiny są bardzo głośne , także odradzam bo miałem , ja bym wziął nokiany ale pirelli też są ok bo długo bieżnik wytrzymuje ale za to na mokrym noga ostro z gazu :hi:

Kurde a gdzie bym nie czytał to wszyscy piszą że są ciche ... :shock3:

a Nokiany w miarę ciche i da się jeździć na mokrym ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar felg już wybrałem, teraz czas na opony. Zastanawiam się nad :

Nokian zLine 225/40R18 92 Y XL. Tanie Opony. Motostrada.pl

lub

Vredestein Ultrac Sessanta 225/40R18 92 Y XL. Tanie Opony. Motostrada.pl

lub

Pirelli P Zero Nero GT 225/40 R18 92 Y XL

Czy może szukać profilu 40 do 18" ?

vredesteiny są bardzo głośne , także odradzam bo miałem , ja bym wziął nokiany ale pirelli też są ok bo długo bieżnik wytrzymuje ale za to na mokrym noga ostro z gazu :hi:

Kurde a gdzie bym nie czytał to wszyscy piszą że są ciche ... :shock3:

a Nokiany w miarę ciche i da się jeździć na mokrym ? :)

moze nie sa jakies bardzo glosne ale do cichych nie naleza powyzej 70 zaczynaja o sobie dac znaki tak do 100 pozniej to juz ped powietrza i nie slychac zabardzo ja rowniez myslalem ze beda ciche niby 67dB tyle samo albo o jeden mniej niz w dunlopach a roznica na korzysc danlopa kolosalna za to dobrze sie prowadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar felg już wybrałem, teraz czas na opony. Zastanawiam się nad :

Nokian zLine 225/40R18 92 Y XL. Tanie Opony. Motostrada.pl

lub

Vredestein Ultrac Sessanta 225/40R18 92 Y XL. Tanie Opony. Motostrada.pl

lub

Pirelli P Zero Nero GT 225/40 R18 92 Y XL

Czy może szukać profilu 40 do 18" ?

vredesteiny są bardzo głośne , także odradzam bo miałem , ja bym wziął nokiany ale pirelli też są ok bo długo bieżnik wytrzymuje ale za to na mokrym noga ostro z gazu :hi:

Kurde a gdzie bym nie czytał to wszyscy piszą że są ciche ... :shock3:

a Nokiany w miarę ciche i da się jeździć na mokrym ? :)

moze nie sa jakies bardzo glosne ale do cichych nie naleza powyzej 70 zaczynaja o sobie dac znaki tak do 100 pozniej to juz ped powietrza i nie slychac zabardzo ja rowniez myslalem ze beda ciche niby 67dB tyle samo albo o jeden mniej niz w dunlopach a roznica na korzysc danlopa kolosalna za to dobrze sie prowadza

Nokiany założyłem w zeszłym tygodniu na tył w RWD i ... jest cicho, na suchym trzymają ładnie. Po mokrym jeszcze nie jeździłem.

W zeszłym roku kupłem na tył Yokohama AVS d550 i sprawowały się bardzo dobrze. Cicho, pewne prowadzenie itd.

W tym roku przełożyłem na przód i ... RWD zrobiło mi się podsterowne :doh:

Faktem jest, że tą cholerną podsterowność obserwuję rano na ciasny rondach/zakrętach jak jest ok. 8 stopni.

Może jak temperatura skoczy, to się poprawi. Ale pierwszego dnia przeżełm szok, bo na zimówce 205/55/16 szedłem w zakręcie jak po sznurku a na letniej szerokiej gumie przód mi wyjeżdża :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad oponkami w rozmiarze 205/55 R16. Na placu boju zostały:

- Kleber Dynaxer HP3,

- BFGoodrich G-Grip,

- Bridgestone Turanza T001,

- Goodyear Efficentgrip Performance.

Macie jakieś złe lub dobre doświadczenia z tymi modelami?

Muszę niestety wymienić opony z przodu, mimo że moje gumki są z 2008 roku. Nie są najnowsze, ale miałem bardziej leciwe i były w lepszym stanie gumy. Te jakieś sparciałe się zrobiły, wzdłuż bieżnika pojawiły się mikropęknięcia. Już nie kupię nic z Pirelli. Wszystkie opony przechowuję jednakowo, ale coś takiego pojawiło mi się pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad oponkami w rozmiarze 205/55 R16. Na placu boju zostały:

- Kleber Dynaxer HP3,

- BFGoodrich G-Grip,

- Bridgestone Turanza T001,

- Goodyear Efficentgrip Performance.

Macie jakieś złe lub dobre doświadczenia z tymi modelami?

Muszę niestety wymienić opony z przodu, mimo że moje gumki są z 2008 roku. Nie są najnowsze, ale miałem bardziej leciwe i były w lepszym stanie gumy. Te jakieś sparciałe się zrobiły, wzdłuż bieżnika pojawiły się mikropęknięcia. Już nie kupię nic z Pirelli. Wszystkie opony przechowuję jednakowo, ale coś takiego pojawiło mi się pierwszy raz.

bierz bridgestony :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko do Kolegów i Koleżanek :wink: co polecicie na lato na felge R17 7J Mysle o rozmiarze 215/55/17 lub 215/50/17 czy to jest dobre myślenie???Chciałbym jeździć w miarę komfortowo jak również z gustem :grin: pozdrawiam

---------- Post dopisany at 11:54 ---------- Poprzedni post napisany at 11:44 ----------

chodzi mi o rozmiar nie o markę chociaż jakieś świeże doświadczenia mile widziane hheheheh:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dalej poszukuje czegos w 225/45/17, zawezilem wybor do dwoch modeli: Semperit Speed-Life oraz Uniroyal RS3. Mozna je nabyc w podobnych cenach, tj ok 350-360pln za sztuke z biezacej produkcji. Ktos ma porownanie badz wrazenia jakies z jazdy?

olo3s , jesli juz ma byc 215 to bierz 215/50/17 - zamiennik seryjnych 235/45/17, badz 225/45/17. Te pierwsze drozsze bo nietypowy rozmiar, w tej samej cenie mozna kupic lepszej firmy 225/45/17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten rozmiar 215/50/17

O niebo lepiej z komfortem od 235/45 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...