Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie na aucie od kilku dni, pierwsze wrażenie, nie są głośne mimo, że jodełka :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Chcę zakupić nowe letnie opony w rozmiarze 205/55R16. Wybieram pomiędzy:

- DUNLOP FASTRESPONSE 91V

- DUNLOP SP 9000 91W

- GOODYEAR EXCELLENCE

Które waszym zdaniem będą najlepsze? A może w tej klasie cenowej (ok 300-330 pln/szt) polecalibyście coś innego. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem dos tanio uzywki dunlop sp sport 300e, ale poczytalem na necie opinie ze sa tragiczne, glosne i jak popada to masakra... moze ktos na takich smigal bo jestem ciekaw czy to prawda?[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2009, 13:59_________________________________________________

Ja slyszalem i widzlame bo znajomy do hondy civic kupil ze identyczne i jak narazie nie narzeka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktore z tych opon ciesza sie lepsza opiia:DAYTON D 320 225/45/R17 91 W czy Nankang Ultra Sport NS-II 225/45/R17 94 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktore z tych opon ciesza sie lepsza opiia:DAYTON D 320 225/45/R17 91 W czy Nankang Ultra Sport NS-II 225/45/R17 94 V

z tych dwóch polecam dayton, miałem takie u siebie i są ok bardzo dobre zachowanie na mokrym, poza tym opona z grupy Bridgestone także jakość bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanko chiałbym kupić opny DUNLOP SP SPORT 9000 215/40 R16 do swojego samochodu, tylko chciałbym sie dowiedzieć czy takie opony o takim rozmiarze wpłynie na jakośc jazdy, akutalnie posiadam 205/55 R16, z gróy dzięki

oczywiście ze zauważysz róźnice na minus, też zmieniłem niedawno z profilu 55 na 40 i do wnętrza dochodzi więcej odgłosów z dziur i nierówności i ich siła jest większa niż przy proilu 55 ale nie ma tragedii, ja już się przyzwyczaiłem. No i będziesz musiał bardziej uważać na dziury bo felgi będą bardziej narażone na uszkodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niski profil. Ponad 8% różnicy wielkości koła. Musiałbyś założyć 215/50, jeśli koniecznie mają być 215.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Niższy profil = większa felga. Zewnętrzna średnica koła musi pozostać taka sama... z niewielkimi odchyłkami (zalecane +/-2%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykukałem takie oponki:

http://www.allegro.pl/item600630735_195_65r15_dunlop_sp_sport_fast_response_195_65r15.html

Czytałem opinie o nich to nie sa takie złe i chyba tez nie przepłaciłem, przynajmiej mi sie tak wydaje. Maja za zadanie przejezdzic 1 sezonik i potem jak beda sie nadawac to jeszcze je sprzedam albo do utylizacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy ja mam taki mały problem dziś przyszły mi felgi 17" i nie wiem jak z oponami, czy felga 17 opona 205/50 jest oka nie pytam o wyglad tylko czy nic nie bedzie ocierać przy skrecaniu bardzo potrzebuje waszej pomocy bo jutro chce kupic opony i jestem, w małej kropce...a no tak jeszcze jedno pytanko felga ma 7,5 cal czy 205 wejdzie na to czy musi byc koniecznie 215 POMOCY:( (audi a4 b5 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy ja mam taki mały problem dziś przyszły mi felgi 17" i nie wiem jak z oponami, czy felga 17 opona 205/50 jest oka nie pytam o wyglad tylko czy nic nie bedzie ocierać przy skrecaniu bardzo potrzebuje waszej pomocy bo jutro chce kupic opony i jestem, w małej kropce...a no tak jeszcze jedno pytanko felga ma 7,5 cal czy 205 wejdzie na to czy musi byc koniecznie 215 POMOCY:( (audi a4 b5 )

Na taką felgę kupuj opony 225/45/17 albo jak już chcesz węższe to 215/45/17. Ja mam 215 na 7" feldze i jestem zadowolony :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wszyscy poszukuje opon letnich. Ja poszukuje opony 225/45/17 (oczywiscie nowych) zamowilem oponki Firestone FHSZ80 za 435zl szt. ale sie okazalo ze nie ma juz ich na magazynach (dowiedzialem sie o tym w dniu dostawy) bo jest ich nowszy model SZ90 ktory jakos mnie nie przekonuje i zaczelem szukac dalej. Przegladajac testy ADAC na 2009 zwrocilem uwage na opony Pirelli Pzero Nero ktore zajemy 2 miejsce za Bridgestone Potenza RE050A. Cena tez w miare przystepna bo w okolicach 465zl za szt. ale gdy poczytalem opinie o Pzero Nero to bardzo duzym ich minusem jest scieralnosc. I teraz juz sam nie wiem. Moze macie jakis zloty srodek?

EDIT:

wlasnie znalazlem GOODYEAR OPTIGRIP 225/45/R17 94 W i chyba na nie sie skusze...

http://www.roadlook.pl/opony/goodyear-optigrip-letnia-opona-swietna-na-mokra-nawierzchnie.html

EDIT 2:

nigdzie na magazynach ich nie maja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu. Muszę zakupić komplecik opon 205/55/16. Zastanawiałem się nad GY Excellence, Pirelli P7, Dunlop SP FR. Co byście wybrali? Dodam, że na jesień zimówki kupiłem komplecik GY UG 7+ i jestem baaardzo zadowolony :naughty: , przede wszystkim cichutka oponka. A to duży plus. Więc co radzicie na lato?? PS. Kto z klubowiczow ma w ofercie oponki w dobrej cenie ? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Kto z klubowiczow ma w ofercie oponki w dobrej cenie ? :naughty:

Pytaj tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/wwwoponyshopcom_aktualne_promocje_dla_klubowiczow_a4_wojtusania-t28427.60.html :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia polecam oponki dunlop sp sport 9000 http://www.allegro.pl/item606801641_nowa_dunlop_sp_sport_9000_195_50_zr16.html są bardzo ciche,swietnie sie trzymaja drogi i bardzo dobrze odprowadzają wodę,podczas mokrej nawierzchni zachowują dobre hamowanie :good: tyle z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...