Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałem dzisiaj z gościem który zakłada opony, ale ich nie sprzedaje - więc jego opinia była by wiarygodna i polecił mi na podstawie kilkuletniego kontaktu z tym tematem i rozmów z klientami opony Dunlop asymetryczne lub Uniroyal serii 550. Poszukałem po necie i dla siebie do a4 b5 znalazłem wg. mnie

Dunlop SP SPORT 01 195/65R15 91 V lub

Uniroyal RALLYE 550 195/65R15 91 V

Poradzicie co wybrać ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rozmawiałem dzisiaj z gościem który zakłada opony, ale ich nie sprzedaje - więc jego opinia była by wiarygodna i polecił mi na podstawie kilkuletniego kontaktu z tym tematem i rozmów z klientami opony Dunlop asymetryczne lub Uniroyal serii 550. Poszukałem po necie i dla siebie do a4 b5 znalazłem wg. mnie

Dunlop SP SPORT 01 195/65R15 91 V lub

Uniroyal RALLYE 550 195/65R15 91 V

Poradzicie co wybrać ? :mysli:

Jeżeli chodzi o frimę to ja Ci od siebie polecę Dunlopy. Sam jeżdzę na oponach tej firmy i naprawdę jestem zadowolony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, musze kupic sobie jakies letnie oponki

zimowki mam GY Ultra Grip 7+

letnie chcialbym rownie dobre za ok 300-400zl za oponke 205/55/16 index do 210km mysle.

nim wybralem zimowe sporo poczytalem ale i bylo wiecej tematow na forum, teraz o letnich niestety jest niweiele

moglibyscie polecic jakies oponki dobre letnie? mysle o jakichs Goodyear'ach lub dunlopach.

napewno nie chce nic polke nizej niz to co w zimie uzywalem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamówione i jutro do odbioru Bridgestone ER300 91H w rozmiarze 205/55/16. Byłem napalony i zdecydowany na Goodyear Eagle F1, ale znajomy u którego się zaopatruje nie ma do nich dostępu na chwile obecną i polecił mi te Bridgestone po bardzo atrakcyjnej cenie z wszelkimi możliwymi upustami i rabatami :kox::good: no i się zdecydowałem :P Napiszcie prosze co sądzicie o tej oponie, jakie sa jej plusy i minusy i przede wszystkim jak jest u niej z przyczepnością na suchej i mokrej nawierzchni ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poogladalem testy adac (oogladalem bo ni cholery niemieckiego nie znam:P)

poczytalem opinie i na chwile obecna moj wybor padl na: Goodyear OPTIGRIP 205/55R16 91 V

czy ktokolwiek z Was moze cos o nich powiedziec?

czytalem same pozytywne opinie, lepsze niz Dunlopy SP Sport czy Bridgestony Turanza.

wybralem index V chociaz nie wiem czy nie zbyt na wyrost, moje autko pewnie i 200ledwo pojedzie:P

no ale porownujac do innych oponek w podobnym przedziale cenowym do 380zl, myslicie ze sa dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jakie oponki letnie będą najlepsze do tego felunku:

http://www.allegro.pl/item577786133_17_felgi_audi_rs4_polerka_5x112_a4_a6_a8_s4_s6_s8.html#gallery Dodam ze poluje na oryginaly, a linka daje na wzór.

Jaka szerokosci najlepsza ? Aa no i jakie jakie ET felgi mam brac ? Dodam że to do B5 w sedanie. Z góry dziękuję za podpowiedzi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić opony na lato 225/40/18 (DUNLOP) i zastanawiam się czy dokładać kasę do SP SPORT MAXX TT, czy kupić tańsze SPORT MAXX lub SPORT 01... :mysli: Co Wy o tym myślicie, rzeczywiście różnice w konstrukcji i właściwościach tych opon są warte dodatkowych kosztów?

EDIT:

Jak w porównaniu ze SPORT MAXX TT wypadają takie opony:

- Bridgestone Potenza RE 050 A

- Goodyear EAGLE F1 (ASYMMETRIC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w porównaniu ze SPORT MAXX TT wypadają takie opony:

- Bridgestone Potenza RE 050 A

- Goodyear EAGLE F1 (ASYMMETRIC)

050 wogóle nie ma co porównywać zwłaszcza do GY, które od razu sobie daruj.

Dunlopy są ok, ale to inna liga, niższa rzecz jasna.

wczoraj przyjechały moje potenzy 235.45.17 póki co czekam na stabilizacje pogody :>

edit:

przy okazji można by dorzucić od siebie gdzie się kupiło opony, może pomoże to komuś zaoszczędzić lub też zflustrować się, że się przepłaciło :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówisz, że Potenza zdecydowanie najlepsza z tej trójki? :mysli: No to teraz muszę się zastanowić i przeliczyć fundusze pod kontem Bridgestone'ów... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej, pod wieloma względami poza konkurencją :good:

mój rozmiar 558zł, ale łącznik z asfaltem trzeba mieć najwyższych lotów, taką przynajmniej mam filozofię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w porównaniu ze SPORT MAXX TT wypadają takie opony:

- Bridgestone Potenza RE 050 A

- Goodyear EAGLE F1 (ASYMMETRIC)

050 wogóle nie ma co porównywać zwłaszcza do GY, które od razu sobie daruj.

Dunlopy są ok, ale to inna liga, niższa rzecz jasna.

wczoraj przyjechały moje potenzy 235.45.17 póki co czekam na stabilizacje pogody :>

edit:

przy okazji można by dorzucić od siebie gdzie się kupiło opony, może pomoże to komuś zaoszczędzić lub też zflustrować się, że się przepłaciło :decayed:

no nie powiedziałbym że dunlopy to niższa liga, gdyby tak było to audi by nie zakladało dunlopów do swoich modeli S i RS bo do zwykłych zakłada bridgestony, poza tym uważam że w oponach z górnej półki różnic w normalnym użytkowaniu praktycznie nie zauważysz. co do podawania cen to dobry pomysł - ja np za swoje contisportcontact 2 235/40R18 Y dałem 350pln/szt nowa z 2 letnią na gwarancją.na PW mogę dać namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie powiedziałbym że dunlopy to niższa liga, gdyby tak było to audi by nie zakladało dunlopów do swoich modeli S i RS bo do zwykłych zakłada bridgestony, poza tym uważam że w oponach z górnej półki różnic w normalnym użytkowaniu praktycznie nie zauważysz. co do podawania cen to dobry pomysł - ja np za swoje contisportcontact 2 235/40R18 Y dałem 350pln/szt nowa z 2 letnią na gwarancją.na PW mogę dać namiary

zwykłe audi mają zakładane potenzy czy turanzy?

różnice zauważysz przy normalnym acz szybszym przemieszczaniu się, tego trzeba być świadomym, każdy zalicza do górnej pólki inne marki i modele, opieram się na własnych spostrzeżeniach oraz na opiniach znajomych upalających więcej kompletów rocznie niż ja :>

każdy ma swoją opinie, swoje doświadczenie w temacie opon, moim zdaniem akurat potenzy są jednymi z lepszych.

z tym zakładaniem konkretnych opon do topowych modeli to też jest różnie, wiele zależy od aktualnych umów i kontraktów.

Moja A4 miała jakieś Conti seryjnie, nie wiem co to, ale sport[owy]contact to nie był napewno :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio w serwisie opon sprawdzić moje nowe nabytki (felgi ORI RS4) i przy okazji podpytałem "speców" co by polecili na takie cuda :decayed:. Jak powiedziałem, że chcę kupić Dunlopy to zdecydowanie mi je odradzali. Podobno bardzo szybko się ścierają, a co za tym idzie tracą swoje dobre właściwości. "Fachowcy" bardzo zachwalali opony Michelin Pilot Sport... Co Wy o nich myślicie? Rzeczywiście lepsze od Dunlopów Sport Maxx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio w serwisie opon sprawdzić moje nowe nabytki (felgi ORI RS4) i przy okazji podpytałem "speców" co by polecili na takie cuda :decayed:. Jak powiedziałem, że chcę kupić Dunlopy to zdecydowanie mi je odradzali. Podobno bardzo szybko się ścierają, a co za tym idzie tracą swoje dobre właściwości. "Fachowcy" bardzo zachwalali opony Michelin Pilot Sport... Co Wy o nich myślicie? Rzeczywiście lepsze od Dunlopów Sport Maxx?

widzisz ile osób tyle opinii. ja np rozmawiałem z Musashim i on zanim kupił opony to długo szukał, czytał testy opinie i wybrał Dunlop sport maxx TT i innych nie chciał. Musiałbyś mieć osobę, która sama zjeździła i Michelinki i Dunlopy i wtedy by Ci powiedziała, która rzeczywiście jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

"Fachowcy" bardzo zachwalali opony Michelin Pilot Sport... Co Wy o nich myślicie? Rzeczywiście lepsze od Dunlopów Sport Maxx?

W poprzednim sezonie kupiłem opony Dunlop Sport Maxx. No i po kilku miesiącach jazdy

nie mogę nic złego o nich powiedzieć. Dobrze trzymają w zakrętach, na mokrym też się

przyzwoicie zachowują. Jak dla mnie te opony są :good: Lecz i ja słyszałem opinie, że się dość

szybko ścierają.

_________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuredu chetnie skorzystam z takiej oferty , czekam na pw :gwizdanie: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum sie nie o nich nie dowiedzialem ale mialy dobre opinie

zamowilem sobie GY OptiGrip.

chociaz zmartwilo mnie ze w sklepie nie wiedzieli gdzie produkowane;P

ale mam nadzieje ze nie bede zalowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę na 195/65 R15 i jestem bardzo zadowolony, za to w zimie 185/65 R15. Drogi się trzymają super, na zakrętach też. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Wcześniej miałem 205/65 R15, ale muszę przyznać, że taki rozmiar to tylko w sezonie letnim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...