Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

205/55r15
Gosia zmiana o 4%, niby norma jest do 3%
poprawnym zamiennikiem opony 195/65/15, przy zachowaniu stałej średnicy zewnętrznej jest opona 215/60/15. Tylko kwestia czy masz odpowiednią felgę na poprawny zamiennik

NO proponowal bym mala poprawke, i jakies wzajemne porozumienie :wink:

Zamiennik 195/65/15 to chyba 205/60/15.

A różnica i tak bedzie w zaleznosci od producenta.

Bo nawet o tych samych wymiarach a innych producentow jest roznica w gr. 2%.

Takze ja bym lekko oczko na to przymknal, bo liczniki tez roznie wskazuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze dążymy do jakiegoś porozumienia :biggrin:

Ale w świetle powyższych rozważań najlepiej by było, gdyby Gosia zadzwoniła do jakiegoś pożądnego serwisu oponiarskiego i zapytała o ewntualne zamienniki. Bo zarówno ani ja, jak i wielu z nas nie jest specem w tej dziedzinie. Więc czekam cierpliwie na odpowiedź. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zarówno ani ja, jak i wielu z nas nie jest specem w tej dziedzinie

Dlatego na początku działu są podane kalkulatory zamienników żeby sobie sprawdzić i dobrać oponkę jak najbliższą fabrycznym wymaganiom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te 90PS to nie będzie za mało do szerokości 215 ??? spalanie to też Ci wzrośnie, pamiętaj (a ostatnio się martwiłaś o to)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniemam, że zastosowanie zamiennika 215/60 w przypadku Gosi jest podyktowane walorami estetycznymi. Bo spalanie i dynamika jazdy na pewno nie będą na plus. Ale jak sie martwiłaś o spalanie, to bym pozostał przy oponie 195/65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoodYear Exellance!! Zdecydowanie polecam!! teraz drugi sezon zaczynam na tym ogumieniu!!

Siemka Bol3k!!

dzieki za podpowiedz - oponki w trakcie realizacji dzisiaj po 12 godzinie kurier powinien zapukac do mych drzwi!! wieczorem montaz i napisze po kilku dniach co i jak!!

Mam nadzieje ze nie zawiedziesz sie, a raczej ze Cie oponki nie zawioda.. :)

Melduje oponki wrzucone - smignolem kolo 500 km i ................ cisza - idealnie sie jezdzi cichutkie i do drogi sie niezle kleja!! dzieki za podpowiedz do zobaczyska gdzies na spocie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zobaczyc ile mamy na licznikach teraz przejechane, a w grudniu czy tam kiedy dojdzie do wymiany na zimowe okaze sie ile zeszlo bieznika z ktorej oponki - przy jakim dystansie. Bedze niezle rozeznanie. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zobaczyc ile mamy na licznikach teraz przejechane, a w grudniu czy tam kiedy dojdzie do wymiany na zimowe okaze sie ile zeszlo bieznika z ktorej oponki - przy jakim dystansie. Bedze niezle rozeznanie. :biggrin:
no dobry pomysł ale fakt jest taki ze jeździmy po róznych drogach ( no w sumie to po wertepach najczęściej) a to za dobrze na opony nie wpływa :cry:

Poza tym jeszcze dochodzi do tego na ile kto agresywanie jezdzi i ponadto ile dmucha w opone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...