Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie wybieram letnie gumy dla mej niuni - lubie spokoj cisze i komfort. Wybrałem dwie - Nokian H albo Goodyear Exellance - które sa warte zachodu?? a moze jakies inne propozycje??

Proponuje wybrac 2 oferte :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

spedyt, podałem tu koledze stronke gdzie jest jeden ;)

Odnośniki są na forum już dawno, podklejone na początku działu, zobacz godzinę posta akurat wysłaliśmy w jednym momencie dlatego mogłem nie zauważyć go :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam mi wychodzi że oryginał Audi A4 to 185/65/15

Sprawdz na klapce od wlewu paliwa tam są fabryczne rozmiary, nie sugeruj się niefabrycznymi danymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoodYear Exellance!! Zdecydowanie polecam!! teraz drugi sezon zaczynam na tym ogumieniu!!

Siemka - jesli polecasz to napisz jeszcze czy masz byc moze doswiadczenie z innymi oponami i jak znajdujesz te goodyeary - glownie chodzi mi o glosnosc - to jest czynnik ktory zawarzy na wyborze goodyear - nokian!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem i sa to opony 235/40/17 tak jak pisalem

Może być taki zamiennik 235/45 i 235/40 mieszczę się w granicach norm

Nie ma między nimi żednego rozmiaru który byłby kompromisem

235/40 Speedometer Difference: 2.378% too fast

235/45 Speedometer Difference: 1.363% too slow

Jedna zaniża drga zawyża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoodYear Exellance!! Zdecydowanie polecam!! teraz drugi sezon zaczynam na tym ogumieniu!!

Siemka - jesli polecasz to napisz jeszcze czy masz byc moze doswiadczenie z innymi oponami i jak znajdujesz te goodyeary - glownie chodzi mi o glosnosc - to jest czynnik ktory zawarzy na wyborze goodyear - nokian!!

Porownanie mam z Continentalami Premium Contact.. Continentale i GY w rozmiarze seryjnym ;( 195/65/R15.. Excellence moim zdaniem "pracuja" ciszej.. producent twierdzi ze robione byly z mysla o spelnieniu ostrych norm zawartych w dyrektywie unijnej 2001/43/CE dotyczacej emisji halasu zewnetrznego opon. opona podobno nie przekracza 70dB.

z takich najprostszych i najbardziej zauwazalnych porownan to przede wszystkim GY duzo lepiej sie sprawuje na mokrej nawierzchni niz Continentale zarowno przy pokonywaniu zakretow no i przede wszystkim przy hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki właśnie zaraz chcę kupić te opony, czy to dobry wybór? a moze macie jakieś inne propozycje? Mam felgę 8",45,17". jak macie jakieś sugestie i uwagi to walcie bardzo proszę!!

http://oponeo.pl/producent1.asp?link=&id_produktu=46830&producent=Dunlop&model=SP%20SPORT%20MAXX&f=lista

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 27-03-2007, 20:44 ]

tu jest już taki temat... kolejny temat, będzie za rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...